Zdroj: Mora

Vaří a pečou, ale i odsávají a mají vše pod kontrolou: zaostřeno na nejnovější varné desky

28. 05. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

Vaří a pečou, ale i odsávají, snímají a mají vše pod kontrolou. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější varné desky na trhu, které překvapí moderními funkcemi i designem.

Dobré vědět

Varná zóna

Varná deska a trouba na pečení tvoří varnou zónu (je jednou ze třech hlavních zón v kuchyni), která má svoje pravidla. Měla by se nacházet v blízkosti dřezu a odkládací plochy. Po jejích bočních stranách se hodí odkládací zóna široká minimálně 40 cm. Neměla by být zastrčená do rohů kuchyně a od stěny by měla být vzdálená alespoň 20 cm.

Výběr varné desky

Při výběru varné desky vám může pomoct i to, co vaříte a jak často. Pokud máte rádi rychlé recepty a postávání u hrnců vás příliš nebaví, určitě vsaďte na rychlou a moderní indukci. Jestli jste gurmán, který se nebojí otevřeného ohně a nedá dopustit na nezaměnitelnou chuť jídel i dokonale připravené steaky, plynová varná deska je tou pravou pro vás.

Přečtěte si také:
Jak vybrat dobrou a kvalitní podlahu do kuchyně?

Nové možnosti

Kuchyně propojené s obývacím prostorem jsou jednoznačným trendem a v důsledku toho rostou i požadavky na výkonné spotřebiče s nízkou hlučností a atraktivním designem. Tomuto trendu vyhovují indukční varné desky s integrovaným odsáváním, které v sobě spojují ty nejnovější technologie z obou spotřebičů, šetří místo a nabízejí maximální flexibilitu.

Nejrychlejší

Indukční varná deska Miele KM 7667 FL s celoplošnou indukcí je výkonným a intuitivním spotřebičem. Každá varná zóna má svůj číselný řádek, a tak je možné si nastavit rozdílné stupně i časy pro každou z nich. Její velkou předností je rychlost – díky funkci TwinBooster dokáže uvařit vodu či rozpálit povrch za pár sekund. V případě, že necháte spotřebič bez dozoru neobvykle dlouhý čas, automaticky se vypne. Cena 49 990 Kč, miele.cz

Černá varná doska v luxusní kuchyni

Zdroj: Miele

Nejúspornejší

Plynová varná deska MORA VDP 645 GW7 na černém tvrzeném skle nabízí díky inovovanému uspořádání až o 20 % větší prostor na komfortní vaření. Deska má čtyři plynové hořáky s integrovaným zapalováním s pojistkami STOP GAS. Hořáky jsou kryté robustní dvoudílnou litinovou mřížkou, která umožňuje pohodlné posouvání nádobí ve všech směrech. Cena 5 990 Kč, mora.cz

Přečtěte si také:
Zavařujeme, sušíme, odšťavňujeme: Praktické vychytávky do kuchyně

Nejbezpečnější

Indukční varná deska Philco PHD64BBS nabízí čtyři varné zóny s funkcí Booster na rychlý ohřev, 9 stupňů výkonu s novou funkcí Stable power na stálý výkon a funkci Bridge umožňující propojení dvou varných zón. O bezpečnost se stará automatické vypínání Auto stop, indikace zbytkového tepla, ochrana před přepětím a podpětím, automatická detekce nádobí a dětská pojistka. Cena 8 990 Kč, philco.cz

Varná doska Philco

Zdroj: Philco

Nejinteligentnější

Indukční varná deska Electrolux SensePro EIS8648 s funkcí Bridge a Hob2Hood® v kombinaci s odsávačem par tvoří perfektní pár pro všechny vášnivé kuchaře. Funkce Hob2Hood® má na starosti spojit varný panel a odsávač pár, který automaticky přizpůsobuje intenzitu odsávání výkonu varného panelu.

Luxusní moderní kuchyň

Zdroj: Electrolux

Funkce Bridge zase umožňuje zkombinovat dvě samostatné varné zóny a vytvořit jeden velký povrch. Určitě oceníte i snímače SenseFry, které udržují správnou teplotu povrchu hrnců tak, aby se nic nepřipálilo. Cena 30 690 Kč, electrolux.cz

Indukci můžete ovládat dvěma způsoby: dotykovým ovládáním na principu klasického „ťukání“, nebo posuvným ovládáním (slider), kdy jemným pohybem prstu zvyšujete, nebo snižujete výkon plotýnky.

Nejelegantnější

Vestavěná plynová varná deska Candy CVG6BR4WPB v elegantním vyhotovení nabízí čtyři varné zóny s litinovými podpěrami, elektrickým zapalováním pomocí knoflíků a bezpečnostní pojistkou plynu. Pokud plamen zhasne, plyn se vypne automaticky. Určitě oceníte i její snadné čištění. Cena 5 990 Kč, hornbach.cz

Varná deska Candy

Zdroj: Candy

Nejmodernější

Varná deska Gaggenau z řady Vario 400 je jedinečná svojí variabilitou a možností vzájemné kombinace podle vašich představ i dispozice kuchyně.

Gaggenau_desky_a_odsavace_Vario_400_detail

Zdroj: Gaggenau

Ať už zvolíte 28cm plynovou varnou desku se dvěma hořáky, wok, indukční desku, lávový gril nebo teppan yaki, všechny spotřebiče jsou dokonale designově sladěné a dokážou posunout vaše kulinářské schopnosti k profesionálním výkonům. Více na spotrebicegaggenau.cz.

Text: Miroslava Maceková

Foto: Gaggenau, Miele, Hornbach, Electrolux, Philco, Mora

Zdroj: Časopis HOME

Kategorie: Kuchyně
Tagy: indukční varné desky kuchyňská linka Od partnerů odsávání zápachu peceni vareni varné desky
Sdílejte článek

Diskuze