Zdroj: Lindsey Brooke Design

Ze čtyř malých místností jeden velký otevřený prostor v klasickém stylu a s moderními prvky

31. 07. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

Uklidňující a světlá barevná paleta, čisté a elegantní linie, odolné přírodní materiály, staré dřevo i kov. Tak se dá v jedné větě definovat tato kuchyň, kterou navrhla designérka Lindsey Borchard pro své klienty z malebného městečka v kalifornském Agoura Hills.

Majitelé této velké kuchyně měli od začátku jasnou představu. Ze čtyř malých místností chtěli udělat jeden velký otevřený prostor, kde se zachová klasický styl propojený s moderními prvky. Protože se původní kuchyň zdvojnásobila, koncept linky s horními skříňkami by prostor přeplnil.

Přečtěte si také:
6 interiérových rostlin, které zkrášlí vaši kuchyň a nejsou náročné na údržbu

Z tohoto důvodu se od nich upustilo a do otevřeného prostoru zabudovali police z přírodního dřeva. Na odkládání nádobí a kuchyňských spotřebičů slouží velký kuchyňský ostrov z kalkatského mramoru, který je spolu s dřevěnými barovými židlemi krásnou dominantou celé kuchyně.

Elegantní kuchyň

Chcete-li, aby kuchyň působila elegantně, vyváženě a klidně, všechno se vším musí být ve vzájemné harmonii. Zdroj: Lindsey Brooke Design

Protože všechno bylo bílé a čisté, Lindsey navrhla mosazné úchytky a nástěnná svítidla, která ladí s černými lampami nad kuchyňským ostrovem. Kuchyň tak nevypadá nevýrazně a nudně. Dopomáhá tomu i vhodně zvolená dřevěná podlaha, která udává tón celé místnosti a spojuje ji. Bonusem navíc bylo zakomponování pracovního koutku s odpočinkovou lavičkou, kterou si majitelé velmi oblíbili. „V tomto prostoru se můžete toulat doslova celý den,“ vyznává se majitel s nadšením.

Pracovní koutek

Designérka důmyslně propojila kuchyňskou linku s pracovním koutkem. Zdroj: Lindsey Brooke Design

Krásné a funkční prvky jsou základem každého domova, které s velkou láskou tvoří Lindsey pod značkou Lindsey Brooke Design. U svých návrhů se zaměřuje nejen na design, ale bere ohled i na životní prostředí. A to jak obnovitelnými materiály, tak tím, jakým způsobem se přistupuje k výrobě a kolik odpadu při ní vznikne. I to jsou věci, o které je nutné se zajímat. V současnosti je už mnohem větší přístup k informacím o tom, zda byl daný předmět vyroben šetrně, kolik roků bude sloužit a zda ho lze recyklovat.

Přečtěte si také:
Jak předělat kuchyň v malém venkovském domku
Místo dekoračních předmětů, sošek a magnetek na lednici vneste do své kuchyně kousek přírody.

Místo dekoračních předmětů, sošek a magnetek na lednici vneste do své kuchyně kousek přírody. Zdroj: Lindsey Brooke Design

Pracovní koutek

Mít pracovní koutek v kuchyni je dost neobvyklé, ale zato velmi praktické. Navíc když se spojí s koutkem na lenošení či odpolední zdřímnutí, nebudete chtít z něj odejít. Jedinou podmínkou je mít k dispozici velký prostor. Designérka Lindsey Brooke důmyslně propojila kuchyňskou linku s pracovním koutkem. Na stěně je stejný obklad jako na kuchyňské zástěně a stejné jsou i skříňky s dřevěnými policemi. Tak vypadá prostor jako jeden souvislý, ničím nerušený celek.

TOP TIP: Na police ukládejte předměty, které berete denně do rukou – hrnky, kuchařskou knihu nebo desku na krájení. Prach nebude mít šanci.

Odhalené

Minimalistický styl a nepořádek se nekamarádí, proto všechny předměty ukryjte do skříněk. Jedinou výjimkou jsou otevřené police. Ty dávají prostor na zkrášlení vaší kuchyně i na vystavení několika věcí na odiv. Dávejte však pozor, jak věci uspořádáte, a vyvarujte se toho, že si z nich uděláte skladiště. Lindsey radí: „Střídejte velké věci s malými, kameninu se dřevem a rostlinami. Pěkně též vypadají předměty položené vzadu nebo svisle. Abyste dosáhli vyváženosti, pohybujte se pomyslným ‚cikcakovým‘ vzorem.“

Přečtěte si také:
Zásady zařizování kuchyní: Žádna kuchyň není malá

Správně namícháno

Chcete-li, aby kuchyň působila elegantně, vyváženě a klidně, všechno se vším musí být ve vzájemné harmonii. Velký důraz přikládejte barvám a jejich kombinaci. Jako základ volte bílou nebo světle šedou. Ty doplňujte výraznějšími a tmavšími barvami. Černá, hnědá a tmavě modrá vytvoří pěkný kontrast. Nemusí však zůstat jen u této pro oko strohé palety. Klidně k nim přidejte i třetí barvu – žlutou, mentolovou nebo olivově zelenou.

Text: Miroslava Maceková
Foto: Lindsey Brooke Design
Zdroj: Časopis HOME

Kategorie: Kuchyně
Tagy: kuchyň minimalistický styl Otevřený prostor
Sdílejte článek

Diskuze