Novinky mladé designérské vlny

07. 11. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

V rámci letošní expozice Designbloku 2010 bude představeno hned několik novinek TONu. Ty vzešly především z vítězných návrhů soutěže o nejlepší redesign produktu. Důmyslná židle Era českého designéra Reného Šulce, houpací křeslo Wave Michala Riabice působící téměř jako prostorový solitér (SK) a němý sluha těch nejčistších linií od Eugenie Minervy (I) jsou doplněny židlovým křeslem Merano, jehož autor Alexander Gufler (A/I) potvrzuje nástup mladé designérské vlny tvořící v červenobílých barvách TONu.

Era
Jednotlivé epochy dějin lidstva jsou vždy provázeny významnými lidskými výtvory často přesahujícími časová rozmezí jejich zrodu. Právě židle Era by měla být jedním z významných produktů tohoto období v oblasti sezení. Jedná se totiž o velmi elegantní avšak zároveň konstrukčně jednoduchou židli sestávající ze dvou hlavních materiálů, ohýbaného bukového dřeva a překližky. Židle je nabízena ve dvou variantách, které mají buď zcela totožné díly (kostra židle) nebo totožné polotovary (sedadlo, opěradlo) opracované pouze do jiného tvaru. Díky tvaru židle, dochází k čistému, vkusnému a zároveň netradičnímu spojení překližky a dílů bukového dřeva.

Díky těmto vlastnostem je Era vhodná pro umístění v mnoha rozdílných interiérech domácností i veřejných prostor. Cena od 2 220 Kč

Merano

Nová moderní židle s přirozenou tváří od mladého italského designéra žijícího v Rakousku, Alexe Guflera, nese název jeho rodiště, italského lázeňského města Merano. Možná právě v této židli se obrazí vlivy působící na Alexe při jeho tvorbě – italský temperament, rakouská důslednost, lázeňský klid, pohoda a svěžest tamních hor.

Dominantními prvky židle jsou dvě osově se křížící ohnuté překližky, sloužící jako sedák a zádová opěrka. Navzdory těmto ohybům, nohy (nosný prvek) židle popírají tradiční ohyby produktů TON a zůstaly zcela rovné. Použité materiály zaručují stabilitu a pevnost při zachování velmi nízké hmotnosti.

Heslem pro Merano je: „Proč? Protože obraz se Vám taky někdy líbí už jen na pohled…. Ale někdy se Vám může líbit i jeho rám.“ A právě to znamená, že Merano je určeno jak těm, kteří volí židli převážně kvůli jejímu vzhledu, tak i lidem, jež dávají přednost praktické stránce při sezení. Merano je totiž volbou pro všechny. Pro domov, galerii, restauraci,…pro Vás. Cena od 3 735 Kč

Wave

Křeslo Wave je vítězem soutěže o nejlepší redesign klasického houpacího křesla, vyhlášené k výročí 150 let založení firmy TON. Tradiční a poctivé, ale zároveň vkusné a trendy. Takové jsou dnes produkty TON. A právě takové je i houpací křeslo. Mladý slovenský designér Michal Riabic se dokázal naladit na stejnou vlnu a vytvořil exkluzivní produkt na pomezí houpacího křesla, lounge křesla a především prostorového solitéru.
Nalaďte se také na stejnou vlnu a vyhoupejte si pohodové chvíle. Cena od 21 960 Kč

Rioja
Kdybyste chtěli navštívit jednu z největších vinařských oblastí světa, museli byste se vydat do španělské provincie Rioja, která je rozprostřena v několika klimatických oblastech, od sub-středozemní po kontinentální. Právě tento jev je předpokladem pro specifické vlastnosti jednotlivých odrůd vína Rioja. To je však nejlépe tvořeno dvěma hlavními typy vinné révy, Garnacha a Tempranillo.

Společnost TON byla inspirována právě slavnou vinařskou oblastí a připravila dvojici barových židlí, které svým vzhledem lapidárně odráží charakter španělské oblasti. „Nižší a vyšší“ Rioja nabízí při realizaci interiéru možnost větší nápaditosti a osobitosti vytvářeného prostoru při zachování vzájemné harmonie židlí. Společně Riojy působí jako zajímavý solitér, který si vychutnáte právě tak, jako stejnojmenné víno.

Design: Ronny Eysser, Alexander Grimm (studio: Lounge Designdroup) Cena od 1 760 Kč

Kategorie: Nábytek
Tagy: design interier
Sdílejte článek

Diskuze