SOLODOOR model RAINBOW - barva Žlutá písková interiér

Interiérové dveře nepostradatelným designovým prvkem

23. 07. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Pryč jsou doby, kdy dveře v domě či bytě plnily pouze svou praktickou funkci a na jejich vzhled se příliš nedbalo. Jaké dveře se v interiéru právě „nosí“? Hladký, nenápadný design, čisté linie splývající v jedné rovině a přírodní materiály, na druhou stranu jakoby kontrastující zářivé barvy laků a dávka luxusu a elegance v podobě prosklení – to jsou prvky reprezentující dnešní trendy u interiérových dveří.

Čistá linie s hladkým detailem

SOLODOOR SIMA - zapuštěný rámeček

V jednoduchosti je krása, to je prostý zákon, kterým se řídí také výrobci interiérových dveří. Společnost SOLODOOR proto pro letošní rok připravila pro své zákazníky novinku, kterou dříve mohli vyrobit pouze truhláři u dveří z masivu: dveře SIMA se zapuštěnými rámečky prosklení. Krásný řemeslný detail, nyní vyráběný již sériově, má kromě své jedinečné estetické funkce také své praktické výhody – jen tak něco se za zapuštěný rámeček dveří nezachytí.

Návrat k přírodě je patrný i v bytovém designu

Krása skutečného dřeva prostě nikdy neomrzí. Tento přetrvávající trend zaznamenává i společnost SOLODOOR a nabízí proto mnoho svých modelů dveří v dekoru tuzemských i exotických dřevin. Na výběr jsou povrchové úpravy fólie, CPL laminát, strukturovaný povrch SOLO 3D dokonale imitující dřevo či nestárnoucí dýha.

Sklo prosvětlí, propojí, zkrášlí

SOLODOOR model SONET 01 - povrch CPL ořech

SOLODOOR model SONET 11 - povrch CPL ořechV moderních interiérech by sklo nemělo chybět, u interiérových dveří je to navíc ve spojení s přírodním dekorem něco SOLODOOR model CRISTAL KLARopravdu krásného. Tato jednoduchá, neotřelá kombinace materiálů dodá každé místnosti na luxusním vzhledu, může prostor vkusně propojit nebo naopak elegantně oddělit použitím diskrétního, neprůhledného skla. Pro takové řešení interiéru najdete u společnosti SOLODOOR např. dveře SONET, které dokonale snoubí přírodní dekor s rovným či oblým pruhem skla v různých šířkách. Pokud chcete prostor cíleně propojit, jsou tou pravou volbou celoskleněné dveře CRISTAL.

Lakujeme s nápadem

SOLODOOR model POLAR 4 - barva Bílá POLARNení snad ani nutné připomínat, jak významnou roli hraje v interiérech už po několik desetiletí bílá barva. Pro svou neutrálnost se hodí téměř všude, opomíjena proto není ani v současné době, při moderním řešení interiérů. Modelová řada POLAR s exkluzivním vícevrstvým lakováním představuje jednu z nejprodávanějších řad společnosti SOLODOOR a není se opravdu čemu divit – sněhobílé dveře prostě jsou a zůstanou oblíbeným evropským trendem.

Novým myšlenkám se meze nekladou – oživit bílé dveře se rozhodli designéři společnosti SOLODOOR a vznikla tak originální modelová řada PRESI, která kombinuje bílý lak s dekorativním dřevinovým potiskem. Pruhy či kostičky tak vnesou do interiéru neobvyklý nápad, navíc jde o ekonomickou variantu dveří.

Moderní interiérová řešení si však žádají i výraznější barvy, proto byla designéry společnosti SOLODOOR vytvořena duhová řada lakovaných dveří RAINBOW. Zvoleny byly barvy pro odvážnější i střídmější interiéry: cappuccino, antracitová šedá, čínská červeň, petrolejová modrá či žlutá písková.

SOLODOOR model PRESI a  model RAINBOW

Funkční dveře nejsou fikcí

SOLODOOR model VERTIGO VARIANT - detail výklopné háčkySOLODOOR model VERTIGO VARIANT - detail lišta s háčkyProtože od dveří mnohdy očekáváme ještě víc, je tu modelová řada VERTIGO VARIANT (SOLODOOR), která díky chytrým přídavným prvkům nabízí elegantní a originální řešení pro stísněný prostor či oživení interiéru. Myslíte si třeba, že by si vaše dítko zasloužilo více prostoru pro vyjádření své rozvíjející se kreativity? Na to stejné mysleli designéři společnosti SOLODOOR a vytvořili model dveří, do kterých lze zakomponovat tabuli na kreslení, magnetickou tabuli či korkovou nástěnku. Tyto chytré dveře oceníte nejen jako nápaditý doplněk do dětského pokoje.

ZDROJ: PR článek zpracovaný z podkladů společnosti SOLODOOR a.s.

Kategorie: Rekonstrukce bytu
Tagy: dvere interier lakování dřeva rekonstrukce
Sdílejte článek

Diskuze