Malování v zimě – mýty a skutečnost

03. 03. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Potřebují vaše stěny nový nátěr nebo jen toužíte po změně interiéru, ale myslíte si, že malovat se má jenom v létě? Nebojte se a vymalujte v zimě, je to výhodnější. Mnoho lidí si myslí, že […]

Potřebují vaše stěny nový nátěr nebo jen toužíte po změně interiéru, ale myslíte si, že malovat se má jenom v létě? Nebojte se a vymalujte v zimě, je to výhodnější.

Mnoho lidí si myslí, že malování v zimním období je nesmyslné. Odborníci na malování bytů ho naopak doporučují. „Není pravdou, že se po malování musí dlouho větrat a že kvůli nízkým teplotám budou zdi pomalu schnout a časem plesnivět,“ říká odborník na malování Stanislav Kralovanský.

foto: Dulux

foto: Dulux

Odborníci malování v zimě doporučují. Někteří malíři dokonce tvrdí, že se díky stěnám ohřátým od topení prodlužuje životnost nátěru.

Malováním v zimě ušetříte

Suchý vzduch v kombinaci s vytápěnými pokoji je pro malování ideální. Stěny jsou zahřáté, a tak nátěr schne rychleji než za letních deštivých dnů. Určitě neplatí, že musíte hodně topit a zároveň větrat. Moderní barvy již nezapáchají a nejsou zdraví škodlivé, proto není potřeba dlouho větrat. I topit můžete tak, jak jste zvyklí. V případě, že si pozvete profesionální malíře, je výhodou i nižší cena. S nižšími náklady jde ruku v ruce podstatně menší čekací lhůta na vymalování. Přeci jenom je mezi lidmi rozšířen mýtus, že se má malovat v létě a malíři jsou v tu dobu na roztrhání. V zimě si na vás najdou čas dříve.

foto: Dulux

foto: Dulux

Vyzkoušejte tapety

Pokud si stále nejste jistí, zda v zimě vymalovat, ale toužíte po změně interiéru, vyzkoušejte tapety. Jsou opět v módě, navíc vydrží déle než barva a na slunci neblednou. Můžete také propojit malované a tapetované stěny. „Po nalepení nechte tapety schnout nejméně 24 hodin. Lehce větrejte, ale dejte pozor na průvan, protože papír schne rychleji než lepidlo a mohlo by tak dojít ke zvlnění tapet ve spojích,“ upozorňuje Kralovanský.

foto: Mimou/Naty Naty

foto: Mimou/Naty Naty

foto: Mimou/Naty Naty

foto: Mimou/Naty Naty

S tapetami můžete kouzlit, fantazii se meze nekladou.

foto: Dulux

foto: Dulux

Vyberte si opravdové odborníky

Abyste předešli zklamání z výsledků malování, zjistěte si více o firmě a její pověsti. Pročtěte si reference vybraných malířů. Mnohým firmám vyjádření o spokojenosti zákazníků na webových stránkách chybí, těm se vyhýbejte, pokud nemáte slovní doporučení vašich známých. Rozhodně se nevyplatí si vybírat pouze na základě ceny! „Také se podívejte na fotografie předešlých prací a na dosavadní praxi malířů. Čím delší, tím samozřejmě lepší, ale mělo by se jednat o minimálně 3 roky aktivního malování,“ tvrdí Kralovanský.

foto: thinkstock.cz

foto: thinkstock.cz

Vybíráte-li na malování profesionální firmu, určitě chtějte reference a ukázky předchozí práce.

Zdroj: www.maliri-nateraci.cz
Redakční úprava: Dominika Záveská
Foto: archiv firem a vydavatelství JAGA

Kategorie: Rekonstrukce bytu
Tagy: malování náter rekonstrukce tapety
Sdílejte článek

Diskuze