Zdroj: Csaba Barbay

Elegantní světlý dům s moderním interiérem a inteligentními systémy

13. 09. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

Nejlepšího výsledku interiérového designu dosáhnete tehdy, když designér pracuje na projektu od jeho zrodu – od základních architektonických plánů. Může do projektu včlenit své návrhy a připomínky, které by dobře fungovaly z jeho pohledu, vzhledem k pohodlí a preferencím majitelů.

Samozřejmě že jsou ateliéry, které dělají najednou jak „hrubý“ projekt, tak i interiérový design. V případě novostavby ve městě Törökbálint nedaleko Budapešti pracoval interiérový designér Tamás Szén Molnár už na architektonických plánech.

Přečtěte si také:
Neobvyklý rodinný dům s lezeckou stěnou a skrytou koupelnou

Mladý pár, který si ve městě vyhlídl pozemek, toužil po rodinném domě s plochou přibližně sto šedesáti metrů čtverečních. Podle jejich představ měl být výsledkem elegantní, světlý a veselý domov – prostě příjemný a pohodlný. Interiérový architekt měl možnost začít pracovat na vzhledu vnitřku domu už v době architektonických plánů, a tak mohl včlenit úpravy do projektu ještě před začátkem výstavby. O to lepší je výsledek.

Prostorný obývací pokoj v šedé a horčicové

Protože majitelé plánují potomstvo, bylo pro ně primární, aby kuchyň, jídelna a obývací pokoj fungovaly jako jeden prostor a jídelna se dala snadno rozšířit. Zdroj: Csaba Barbay

Kuchyň je srdcem domu

Pro zákazníky je velmi důležitým místem, kde tráví mnoho času, ať už společně, nebo sami, kuchyň. Vaření hraje totiž v jejich životě významnou roli. Proto byly součástí jejich základního seznamu, co by v domě mělo být, i speciální podrobné požadavky na vybavení kuchyně a jídelny.

Prostorná kuchyň v horčicovém dřevěném stylu se šedou

Pro majitelé je velmi důležitým místem, kde tráví mnoho času, ať už společně, nebo sami, kuchyň. Zdroj: Csaba Barbay

Moderní systémy, šikovná řešení

Samozřejmě mysleli i do budoucnosti. Protože plánují potomstvo, bylo pro ně primární, aby kuchyň, jídelna a obývací pokoj fungovaly jako jeden prostor a jídelna se dala snadno rozšířit. Protože vzhledem k těmto požadavkům byl k dispozici relativně malý prostor, kuchyň dostala neobvyklý design.

Přečtěte si také:
Velký dům rušil prostředí vesnice – zmenšili ho a udělali z něj dva

S ohledem na každý detail byly do domu integrovány nejaktuálnější mechanické a inteligentní systémy: od unikátního systému sušení v prádelně až po komoru. Zajímavě řešené je umístění umyvadel v jedné z koupelen – stěna, která je z druhé strany umyvadel, funguje jako zástěna sprchy.

Geometrický nábytek v šedé a horčicové

Celý interiér působí hravě, vyniká opakovaným použitím geometrických tvarů a kombinací šedé s „hořčicovou“. Zdroj: Csaba Barbay

Hravá geometrie, šedá a „hořčicová“

Polovina budovy je v podzemí. Designér dal proto přednost detailům, které do interiéru propouštějí přirozené světlo a sklo. Skleněné jsou též dveře do koupelny. Pokud jde o barevnost a použitý styl, v tom dostal od klientů volnou ruku. Celý interiér působí hravě, vyniká opakovaným použitím geometrických tvarů a kombinací šedé s „hořčicovou“. Dřevěné povrchy, včetně schodů, také s nádechem do „hořčicové“ barvy, vytvářejí harmonii. Prostory ozvláštňují současné plakáty, obrazy a vlastní tisky na stěnách.

Přečtěte si také:
Proměnou starého bungalovu získala rodina plnohodnotný rodinný dům

Osvětlení v interiéru

Funkčně i designově nenahraditelné je zvolené osvětlení v interiéru. Všimněte si různých druhů svítidel – od nástěnných „talířů“, přes stříbrné „makovice“ v rohu koupelny u zrcadla, až po nezvykle tvarovanou lampu nad jídelním stolem. Zajímavých detailů tu však najdete podstatně více – prakticky na každé fotografii.

Talíře na stěnách jako svítidla

Dřevěné povrchy, včetně schodů, také s nádechem do „hořčicové“ barvy, vytvářejí harmonii. Zdroj: Csaba Barbay

Rodinný dům ve městě Törökbálint

architektonický ateliér: Cadden Studio

autor: interiérový designér Tamás Szén Molnár

lokalita: Törökbálint, Maďarsko

plocha: 160 m2

realizace: 2021

Sabína Zavarská
Foto: Csaba Barbay

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: designový nábytek dřevené povrchy moderni architektura novostavby rodinne domy úložní prostory
Sdílejte článek

Diskuze