Zdroj: Johana Antošová

Nová etapa života v Liberci znamenala pro rodinu s miminkem nový domov. Přáli si prostě bydlení, kde by se krásně žilo

04. 10. 2021
Diskuze (1)
Sdílet

Luxus v historické vile může mít i moderní a stylově čistou podobu. Nová etapa života v Liberci znamenala pro majitele bytu i nový domov. Rodina s právě narozeným miminkem si přála jednoduše bydlení, kde by se krásně žilo.

Prostor interiéru měl být přátelský, otevřený pro rodinné návštěvy a majitelé chtěli, aby dostalo slovo dubové dřevo, které mají velmi v oblibě. Díky tomu, že investoři byli nakloněni moderním řešením a inovativním postupům, vzniklo několik poutavých momentů. Proměnu do posledního detailu navrhl MgA. Josef Trakal.

Přečtěte si také:
Neuvěřitelná proměna! Ze staré stáje nádherný dvoupodlažní byt

Nečekané překvapení odhalilo důležitý fakt

„Dispozici bytu ve staré vile z 19. století jsme celkově překopali, upravili a vytvořili tak nový prostor vhodný pro novou etapu života rodiny v Liberci. Prostor je nyní lépe využitý, působí otevřeně, čistě. Vedle rekonstrukce jsme se však setkali i s nečekanými nehodami – během proměny se propadl strop do bytu o poschodí níž.

Jídelna a kuchyň v dubovém dřevě

Zajímavým řešením je spojení kuchyňské linky s obývací sestavou, k níž patří i bar. Zdroj: Johana Antošová

Díky rekonstrukci jsme přišli na špatný stav nosných trámů. Rekonstrukce tak byla sice časově mnohem náročnější a nákladnější, ale kdyby se na stav trámů nepřišlo, následovalo by velmi nepříjemné překvapení později,“ vysvětluje designér.

Dubové dřevo, bílá, betonová stěrka

Kombinace dubového dřeva a bílé barvy je velmi oblíbená. Harmonizuje velké otevřené prostory, aby nevypadaly příliš chladně. Jako doplňkový materiál k této základní kombinaci slouží betonová stěrka a textilie v několika odstínech šedé, až po černou. Bílá se objevuje na doplňcích i na osvětlení, což osvěžuje celý prostor.

Velká bílá kuchyň do U

Kuchyň. Zdroj: Johana Antošová

Tento základní materiálový koncept je charakteristický pro celý byt, táhne se všemi místnostmi. V celém bytě je též dubová velkoformátová podlaha, která prostor sjednocuje, propojuje a zútulňuje. Nejkontrastněji působí koupelna, která je řešena v kombinaci betonových stěrek s černými doplňky a dezénem dubové dýhy na nábytku. Nábytek ve zbytku bytu je v čistém bílém dekoru, který taktéž osvěžuje dubové dřevo. Zajímavým řešením je spojení kuchyňské linky s obývací sestavou, k níž patří i bar. Takto se prostor spojené kuchyně, jídelny a obývacího pokoje ještě více funkčně propojuje.

Přečtěte si také:
Proměna starého a tmavého bytu ve světlem rozjasněný příjemný prostor

Šedé čalounění na taburetech i na posteli

Nejen gauč, taburety či závěsy jsou v šedé barvě. Elegantní šedá dominuje i v ložnici – v této barvě je manželská postel. Prostor ložnice zútulňuje bílá kožešina u nohou postele, najdete ji také ve vstupní hale. Ložnici oživují barevné polštářky a modré noční stolky, které ladí s tapetou na stěně zobrazující siluetu hor.

Svítidlo v skandinávském stylu

V celém interiéru po proměně najdete více stylových designových prvků i osvětlení v lehkém skandinávském designu. Zdroj: Leona Špačková

Zaměřeno na luxusní detaily

V celém interiéru po proměně najdete více stylových designových prvků, které jsou plně funkční. Barový stůl doplňují barové židle Split od české firmy TON, v bytě najdete několik produktů od společnosti M&T, určitě upoutá i osvětlení v lehkém skandinávském designu od liberecké firmy Severské světlo a nemůžeme zapomenout na efektní využití zrcadel.

Svítidlo v skandinávském stylu

Obývací část detail. Zdroj: Leona Špačková

Černá nemusí být temná ani nudná

Na pozitivních výsledcích proměny a příjemném pocitu, který z interiéru „sálá“, se do velké míry podepsalo porozumění mezi investory a designérem. Vznikla tak zajímavá řešení, například použití černého koberce u gauče v části určené pro relaxaci. I tímto způsobem se snaží designér bourat stereotypy – černá totiž vůbec nemusí znamenat temnotu ani negativní energii. Je-li dostatečně osvětlena, působí uvolněně a esteticky – navíc materiál, ze kterého je koberec vyroben, dokáže část světla odrazit.

Přečtěte si také:
Zdědila stoletý byt a s výzvou se pustila do rekonstrukce. Výsledek je kouzelný!

Interiér v historické vile

interiérový designér: MgA. Josef Trakal

lokalita: Liberec, ČR

realizace: 2020

plocha: 150 m2

Sabína Zavarská

Foto celků interiéru: Johana Antošová

Foto detailů: Leona Špačková

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: dubové drevo historické domy moderní byty nábytek na míru skandinávský design
Sdílejte článek

Diskuze

  • Bylo nám ctí realizovat projekt pana Trakala. SILVEKO truhlárna.

    SILVEKO