skandinávský design

Bílé židle
Kuchyně

Tipy, jak si vytvořit kuchyň ve skandinávském stylu

Uklidňující barevná paleta, čisté linie, funkční uspořádání všeho, co potřebujete k vaření a servírování, dostatek světla – díky těmto vlastnostem se kuchyně ve skandinávském stylu staly hitem poslední doby. Pokud jste nezachytili, co dalšího severský design zahrnuje, připravili jsme pro vás několik jednoduchých tipů, jak vnést do vaší kuchyně prvky „scandi“.

Exteriér - Dům s knihovnou z Ikey ve Švédsku
Návštěvy domů

Půdorys domu připomíná větrný mlýn. Uvnitř dominuje knihovna, kterou máte doma možná i vy!

Jak sladit potřeby manželů, z nichž jeden se věnuje právu, druhý keramice, a přitom oba většinu času pracují doma? Navíc – každý z nich má jiný denní režim. Tento pár hledal architekty, kteří by jim navrhli dům pro klidné soužití i při rozdílných potřebách. Kromě dostatku světla a prostoru na výrobu keramiky byla jejich hlavním požadavkem velká knihovna, která by obsáhla neuvěřitelné množství knih nejen o právu.

Exteriér - Chata Nordmarka v Norsku
Návštěvy domů

Útulná malá chata uprostřed krásné přírody zaujme nezvyklým prosklením

Malé chatky uprostřed přírody mají v norské architektuře dlouhou tradici. Původně sloužily jako úkryt při jiných rekreačních aktivitách – turistice, lovu nebo rybolovu. Později se však staly samy o sobě cílem, únikem před stresem každodenního života. Taková je i nová chatka v oblasti Nordmarka, lesnaté části severního Osla.

Dřevěný interiér s venkovní terasou - Dřevěná poustevna Hermitage Cabin v Itálii
Dřevostavby

Opravdu stačí pro skvělý zážitek z bydlení dvanáct metrů čtverečních?

Krása je subjektivní, kvalita ne. Tak zní motto italského architektonického ateliéru llabb, který v roce 2013 založili Luca Scardulla a Federico Robbiano. Jednou z nejnovějších realizací šikovných architektů je poustevna – dřevěné obydlí pro poustevníka osazené do horského svahu. „Hermitage Cabin“ je oázou klidu a splynutí s přírodou.

Moderní interier domu v skandinávskem a retro stylu
Design interiérů

Harmonický interiér rodinného domu je nadčasový, pohodlný a nenáročný na úklid

Podle architekta Rastislava Zlámala by místo, kde člověk žije, mělo být každodenní inspirací a zážitkem. Přesně v tomto duchu se snažil zařídit i dům pro Mirka a Máju.

Obývák v scandi stylu se psem
Trendy

Jak si zařídit bydlení ve skandinávském stylu

Skandinávský styl existuje už od 50. let minulého století, a i navzdory tomu je stále velmi „živý“ a žádaný. Vyznačuje se minimalismem, jednoduchostí, čistotou a funkčností. Je bezprostředně spjatý s přírodou, a proto je mnohým tak blízký.

Obývací pokoj v severském stylu se ženou a psem
Návštěvy domů

Přírodní materiály a hřejivé doplňky vnesly do stylového domu srdce i duši

Designové kousky ze Skandinávie a množství příjemných, hřejivých doplňků. Tohle je Viktoriánský dům po Skandinavsku.

Betonová obývací část s velkým světllým gaučem a moderním dílem
Design interiérů

Byt pro mladou rodinu, ve kterém se zaměřili na funkčnost a dlouhou životnost, aby ušetřili při řešení interiéru

Bydlení v nejvyšším poschodí má vždy specifickou příchuť. Když k tomu přidáme nezvyklou světlou výšku, výtah z garáže přímo do bytu a plochu téměř sto padesát metrů čtverečních, je jasné, že jde o bydlení, jakému říkáme nadstandardní.

Otevřená obývací část v šedé, hnědé a bílé
Návštěvy domů

Nová etapa života v Liberci znamenala pro rodinu s miminkem nový domov. Přáli si prostě bydlení, kde by se krásně žilo

Luxus v historické vile může mít i moderní a stylově čistou podobu. Nová etapa života v Liberci znamenala pro majitele bytu i nový domov. Rodina s právě narozeným miminkem si přála jednoduše bydlení, kde by se krásně žilo.

Jídelna a obývací pokoj s masivním krbem z černé oceli
Rekonstrukce domu

Ze skromné chaty po dědovi vyrostla moderní chata pro celou rodinu

Na začátku byla skromná lesní chata po dědovi v srdci krajinného parku Pszczewski. Majitel toužil po jejím vylepšení, z památky po příbuzném chtěl vytvořit moderní chatu pro přátele a rodinu.