Zdroj: Shai Epstein

Rodinný dům se zahradou, bazénem a kamennou fasádou, na kterém necháte oči!

08. 11. 2022
Diskuze (2)
Sdílet

Kombinace různých materiálů a textur spolu se zemitými barvami dokáže vytvořit velmi příjemnou atmosféru. Když k tomu přidáte otevřený půdorys a systém širokých oken, dostanete jedinečný prostor k bydlení. Tyto atributy patří „kamennému domu“, jehož autorkou je izraelská architektka Hila Hendifer.

Kámen a sklo

Novostavba rodinného domu se zahradou zaujme už na první pohled. Fasády domu pokrývají pásy čediče, kombinované s velkými proskleními. Kontrast mezi kamenem a okny, která mají minimalistický profil, vytváří fascinující směs a rovnováhu mezi designovými styly, materiály a proporcemi. Široká okna dodávají do interiéru mnoho denního světla.

Kamenná fasáda - The Stone House

Fasády domu pokrývají pásy čediče, kombinované s velkými proskleními. Zdroj: Shai Epstein

Jak oddělit funkční zóny bez dělicích prvků?

Zhruba takto se dá pojmenovat hlavní výzva, kterou architektka u této stavby řešila. Investor si totiž přál maximálně otevřený prostor bez dělicích příček, ale bylo třeba vytvořit funkční členění a vizuální hranice mezi jednotlivými zónami.

Vstupní dveře - The Stone House

Široké vstupní dveře zdůrazňují městskou, minimalistickou linii a elegantně kontrastují s drsným kamenem. Zdroj: Shai Epstein

Do domu vejdete širokými černými dveřmi vsazenými mezi zdi s kamennou krytinou. Zdůrazňují městskou, minimalistickou linii a elegantně kontrastují s drsným kamenem. Už od prvního momentu naznačují konfrontaci mezi maximalismem a minimalismem, mezi „divokým a zdrženlivým“.

Přečtěte si také:
Atriový rodinný dům se zelenou střechou a kamennou fasádou

Denní zóna s množstvím oken a černou kuchyní

Prvním prostorem, se kterým se setkáte při vstupu do domu, je obývací pokoj. Vzdušný, světlý prostor uzemňuje dřevěná podlaha, která tvoří dokonalý podklad pro světle šedý gauč.

Obývací pokoj - The Stone House

Vzdušný, světlý prostor uzemňuje dřevěná podlaha, která tvoří dokonalý podklad pro světle šedý gauč. Zdroj: Shai Epstein

Kuchyň působí díky černé lince rezervovaně – zdůrazňuje minimalistickou linii projektu. Patří k ní jídelní pult. Systém širokých oken vytváří scénu pro hru světla a stínu, zároveň minimalizuje hranice mezi interiérem a exteriérem.

Součástí denní zóny je i jídelní kout. Nachází se vedle dvou velkých oken, která vytvářejí dynamické pozadí pro dění kolem stolu a propouštějí velké množství přirozeného světla. Zajímavým prvkem je dřevěná stolní deska, natřená černou barvou, která vytváří jedinečný texturní vzhled.

Jídelna - The Stone House

Zajímavým prvkem je dřevěná stolní deska, natřená černou barvou, která vytváří jedinečný texturní vzhled. Zdroj: Shai Epstein

Parkety uložené do vzoru „rybí kosti“ harmonizují ložnici

Parkety v hlavní ložnici jsou kladeny do moderního vzoru „rybí kosti“, což vytváří mimořádně příjemnou atmosféru. Dvě dlouhá okna po obou stranách postele zdůrazňují symetrickou linii, prostor působí lehce a vzdušně.

Dlouhé okno v ložnici a parkety se vzorem rybí kost - The Stone House

Dvě dlouhá okna po obou stranách postele zdůrazňují symetrickou linii, prostor působí lehce a vzdušně. Zdroj: Shai Epstein

Kombinace povrchů v koupelnách

Koupelny jsou charakteristické minimalistickými liniemi, vyjádřenými způsobem ukládání obkladů na stěně a střetem dvou typů obkladů ve stejném prostoru. Též umyvadlové skříňky jsou kombinací povrchů – jedna je obložena drážkovanými dlaždicemi a druhá hladká, v odstínu kouřově modré, což dodává místnosti další zajímavou vrstvu.

Koupelny mají vysoká okna, která umožňují dobré proudění vzduchu a zároveň nabízejí výhled do venkovních prostorů.

Koupelna - The Stone House

Koupelny jsou charakteristické minimalistickými liniemi, vyjádřenými způsobem ukládání obkladů na stěně a střetem dvou typů obkladů. Zdroj: Shai Epstein

Venkovní prostory, bazén a bohatá vegetace

Venkovní prostory byly precizně vytvořeny tak, aby působily přirozeně. Bazén je nejen osvěžujícím prvkem exteriéru, ale zároveň působí velmi dekorativně – vytváří odrazy, které se přenášejí i na velká prosklení a naopak, vzniká magický odraz odrazu v odrazu. Kamenná podlaha ladí s kamennou krytinou na fasádě domu.

Terasa - The Stone House

Na vydlážděné ploše je venkovní jídelní kout a prostor na sezení. Zdroj: Shai Epstein

Významným tvůrcem poklidné atmosféry je bohatá vegetace. Na vydlážděné ploše je venkovní jídelní kout a prostor na sezení. Velkorozměrná prosklení propojují dění venku a uvnitř, takže majitelé mají vždy přehled o tom, co se děje „na druhé straně“.

Přečtěte si také:
Diagonální dům efektivně využívá prostor. Do bazénu se dostanete rovnou z interiéru

The Stone House

architektka: Hila Hendifer
lokalita: Ashkelon, Izrael
plocha pozemku: 485 m2
zastavěná plocha: 265 m2
realizace: 2022

Sabína Zavarská
Foto: Shai Epstein

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: dřevěné parkety kamenná fasada minimalistický design moderní domy prosklené plochy rodinne domy venkovní bazény
Sdílejte článek

Diskuze

  • Dobrý den, moc se mi to celkově líbí, až na tu černou kuchyň. Sice tou barvou kuchyň vynikne, ale já bych přeje jen dala přednost jiné barvě. Nejvíc se mě zaujala koupelna a ložnice.

    Irena
  • Dobrý den,
    paní Zavarská. Asi o dřevěných podlahách vyrobených z parket nic moc nevíte. To není žádný módní vzor „rybí kost“. Bydlím v rodinném domě z roku 1937 a v ložnici i obývacím pokoji jsou parkety uložené přesně stejným způsobem. Velmi záleží na druhu dřeva, ze kterého jsou parkety vyrobené, některé dřevo oxiduje a tmavne a parkety vypadají jakoby byly špinavé, zašlé. Tak si napřed něco přečtěte, než plácnete takový nesmysl. člověk se musí furt učit. zdravím

    Ivanka