Zdroj: French + Tye

Uvěříte, že toto byl původně tmavý, vlhký dům? Dnes září barvami a naplňuje pozitivní energií

24. 05. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

Máte-li už dost jednotvárných fádních interiérů, zemitých barev a smutných odstínů, představíme vám realizaci, která vás pozitivně překvapí. Interiér může hrát barvami, a přitom nemusí být ani kýčovitý, ani nemusí působit přeexponovaně.

Architekti z ateliéru Office S&M zvolili pastelové odstíny a majitelé jsou nadšeni. Jejich domov je skutečně prostorem, kde lehce načerpají dobrou energii. V dnešních časech velmi vítané! 

Přečtěte si také:
Co se dá v interiéru pomocí barvy skrýt, zdůraznit či rozdělit

„Chtěli jsme interiér, který by nebyl nudný. Dostali jsme doporučení na architekty z Office S&M. Naše děti tento prostor zbožňují – od tajných úložných prostorů, až po zábavné použití zrcadel. Mně osobně barvy způsobují radost každičký den, v neposlední řadě během „lockdownu“. Jako rodina jsme toužili po kreativním, hravém domově a tato touha byla skutečně vyslyšena – Office S&M uskutečnili hotová kouzla, a to i s naším omezeným rozpočtem,“ pochvaluje si přístup architektů majitelka, paní Tamsin.

Světlý a hravý prostor domu

Interiér může hrát barvami, a přitom nemusí být ani kýčovitý, ani nemusí působit přeexponovaně. Zdroj: French + Tye

Z vlhké a tmavé stavby světlý a hravý prostor

Mladá čtyřčlenná rodina hledala potěšení uprostřed šedivých dnů: radostný, jasný a barevný únik z šedého Londýna. Z původně vlhké, tmavé a stísněné stavby se dnes stal interiér plný překvapení a potěšení pro každého člena rodiny. V přízemí najdete otevřenou dispozici s kuchyní a jídelním koutem, který vznikl díky odstranění vnitřních stěn, původních koupelen a technické místnosti.

Zelené terazzo v kuchyni

Zelené terazzo v kuchyni je vyrobeno z mramorové štěpky a odřezků z recyklovaných šamotových cihel. Zdroj: French + Tye

Žádný tuctový nábytek, všechen navrhli architekti

Žádný nábytek není z komerčních prodejen, veškerý navrhli samotní architekti a též vybrali barvy, umístili zrcadla a osvětlení, aby prostoru dali dramatický efekt. 

V rámci celého interiéru, i v kuchyni s jídelnou, najdete různé utajené úložné prostory, sokly, na které se dá vystoupit, měkké povrchy na relaxaci a malé skrýše, do kterých se můžete bezpečně usadit či uložit. Barevným základem jsou tropické odstíny a tónovaná zrcadla, která zkreslují míru, vytvářejí částečné pohledy a další zábavné světy. Zároveň na klíčových místech odrážejí světlo.

utajené úložné prostory

V rámci celého interiéru, i v kuchyni s jídelnou, najdete různé utajené úložné prostory, sokly, na které se dá vystoupit, měkké povrchy na relaxaci a malé skrýše, do kterých se můžete bezpečně usadit či uložit. Zdroj: French + Tye

I vybrané materiály mají příběh

Architekti z Office S&M vybrali materiály, které mají předcházející existenci. Povrchy jsou vyrobeny z roztavených vyřazených lahví od mléka a destiček na krájení, čímž vznikl lesklý, luxusní mramor použitý v koupelně, WC a technické místnosti. Zelené terazzo v kuchyni je vyrobeno z mramorové štěpky a odřezků z recyklovaných šamotových cihel.

V přízemí najdete otevřenou dispozici s kuchyní a jídelním koutem

V přízemí najdete otevřenou dispozici s kuchyní a jídelním koutem, který vznikl díky odstranění vnitřních stěn, původních koupelen a technické místnosti.  Zdroj: French + Tye

Multifunkční nábytek a dialog s majiteli

Každý kus nábytku má více funkcí. Například: růžovo-modrá lavice s hřebenovým baldachýnem slouží jako jídelní sezení, útulný koutek na čtení, skříň, královský trůn a kabinet na vystavení kuriozit shromážděných během rodinných cest. Nábytek i barvy celý prostor rozdělují a zase spojují, rámují výhledy přes celou místnost. Mezi zařízením interiéru a jeho obyvateli vzniká intenzivní dialog. Vrcholy a oblouky nábytku odkazují na okolní budovy a město.

Přečtěte si také:
Neobvyklý rodinný dům s lezeckou stěnou a skrytou koupelnou
tropické odstíny jídelny

Barevným základem jsou tropické odstíny. Zdroj: French + Tye

Ani Catrina Stewart, zakladatelka společnosti Office S&M, nešetřila pochvalami – na margo investorů: „Tamsin a Max nám poskytli fantastické informace, vytvořili jsme pro ně úžasný domov, který odráží osobnosti jejich rodiny a náš profesionální étos, včetně naší lásky k barvě a nápaditému designu.“ 

Přečtěte si také:
Absolutní úlet! Bublinový dům nemá ani jednu stěnu rovnou

„MO-tel house“

architektonický ateliér: Office S&M

lokalita: Londýn, Velká Británie

realizace: 2020

plocha: 55 m2

Sabína Zavarská

Foto: French + Tye

Kategorie: Design interiérů Návštěvy domů
Tagy: barvy v interiéru moderní design nábytek na míru rodinne domy terazzo úložní prostory
Sdílejte článek

Diskuze