Venkovský dům s výhledem na řeku a malebný region

25. 12. 2019
Diskuze (0)
Sdílet

„Chata jako naplavené dřevo“ je název venkovského domu, pro který se architekti rozhodli na základě jeho lokalizace na mírně terasovitých svazích s výhledem na řeku a malebný region.

Zamilovaní do prostředí

Příběh majitelů domu začíná podobně jako v mnoha jiných případech. Během rodinné dovolené v roce 2016 se zamilovali do prostředí, nerušeného výhledu na řeku, do úžasných západů slunce a ustavičně se měnící oblohy. Cítili potřebu vybudovat si útočiště, kam mohou chodívat.

Venkovský dům s výhledem na řeku

Unášené časem a proudy

Základem designu byla touha po harmonii s přírodou. Nevšední název venkovského domu neznamená, že je postaven z naplaveného dřeva. Vyjadřuje umístění této stavby na svahu. Uložením, konstrukcí i barvou připomíná dřevo, které bylo dlouho unášeno proudy slaných vod a nakonec vyvrženo na svah. Zde vytvořilo skromné, diskrétní a klidné útočiště kontrastující s velkolepým přírodním prostředím a okouzlující krásou lokality.

Venkovský dům s výhledem na řeku

Ramena domu spojuje terasa

Architekti umístili dvě obdélníkové budovy kolmo na sebe. Díky tomuto rozložení získali rafinovaný design a chráněný vnější prostor. Mezi obě ramena domu umístili terasu, z níž po schůdcích sejdete přímo do zahrady. Díky velkým prosklením mohou majitelé pozorovat krajinu téměř ze všech místností.

Venkovský dům s výhledem na řeku

Tmavá ocel střechy na delších stěnách tvoří i fasádu domu, štíty jsou obloženy cedrovým dřevem. Díky této kombinaci získala stavba silný výraz. Cedrové dřevo postupně oxidací získá stříbřitý odstín, charakteristický pro obydlí na pobřeží.

Venkovský dům s výhledem na řeku

Jak je řešen interiér?

Tak, aby tu měl každý člen rodiny vlastní koutek, ale zároveň aby rodina měla dostatek prostoru na společné trávení času. Jedno rameno je řešeno jako noční – nachází se tu ložnice rodičů a dva dětské pokoje. Nad nimi se nachází mezanin poskytující prostor na hraní, soukromí a odpočinek dětí.

Venkovský dům s výhledem na řeku

Venkovský dům s výhledem na řeku

V rameni domu, které je kolmé na noční část, je umístěn vchod, hygienické a technické zázemí. Nejblíže k údolí se nachází kuchyň, jídelna a obývací místnost. Celý štít domu v této části je prosklený. Odtud je možno vyjít na terasu spojující oba celky. Design interiéru je v minimalistickém skandinávském stylu.

Venkovský dům s výhledem na řeku

Chalet du Bois Flotté Residence (Chata jako naplavené dřevo)

architektonický ateliér: BOOM-TOWN

interiérový design: BOOM-TOWN

plocha: 122 m2

terasa: 32 m2

realizace: 2018

Sabína Zavarská

Zdroj a foto: v2com, Maxime Brouillet

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: chaty minimalismus skandinávský design skandinavský styl
Sdílejte článek

Diskuze