FOTO: KASTEN spol. s r.o.

Jak úspěšně rekonstruovat či revitalizovat dům?

12. 05. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Úspěšnému dokončení každé rekonstrukce či revitalizace předchází její správné zahájení. Úspěšné dokončení začíná dokonce ještě dříve, než rekonstrukce začne. Když se úvahy o revitalizaci promění ve vážný záměr, měli bychom vědět, co chceme a jak toho lze dosáhnout. V letošním roce je možné k úvodním úvahám přiřadit ještě jednu. O dotacích z programu Nová zelená úsporám.

Neratovická stavební společnost KASTEN se revitalizací, rekonstrukcí a zateplováním domů zabývá 20 let. Jednatel Ing. Aleš Kocourek ví, že pro majitele domů jsou někdy předpisy a podmínky jak se říká „španělskou vesnicí“. O získání dotací nemluvě

FOTO: KASTEN spol. s r.o.

FOTO: KASTEN spol. s r.o.

Nová Zelená úsporám letos poskytne 600 milionů pro rodinné domy z celé ČR, 500 milionů pro bytové domy v Praze. Co byste majitelům poradil?
A. K.: Dlouhá léta provádíme své zákazníky bludištěm dotačních titulů. Budeme to dělat i letos.
Co je v Programu NZÚ nové?
A. K.: Zájem usnadnit lidem přístup k dotacím a snaha rozšířit okruh žadatelů. Letos je možné získat i příspěvek na menší energetické úpravy, podmínkou je snížení spotřeby energie min. o 20 %. Takové snížení představuje např. výměna oken a dveří a např. dílčí zateplení. Také je možné požádat o dotaci na výměnu elektrického topení za tepelné čerpadlo.
Je administrativa složitá?
A. K.: Neměla by být. Žádosti se podávají výhradě elektronicky prostřednictvím online formuláře, který je dostupný na www.novazelenausporam.cz. Také by měla vše rychlejší. 3 týdny na schválení žádosti, 3 týdny na kontrolu dokumentace a výpočet výše dotace, 3 týdny na vyplacení dotace.
Jaká bude výše dotací?
A. K.: Maximální výše podpory pro jednoho žadatele je pro rodinné domy stanovena na 5 mil. Kč, u bytových domů může dosáhnout max. 10 mil. Kč.
Vraťme se k vlastní rekonstrukci…
A. K.: Nepůjde to bez projektu. Je to základní, podrobná informace o tom co se bude dělat, jak se to bude dělat a kolik to bude stát.
Na co si dát pozor?
A. K.: Na detaily. Jak se říká, ďábel je ukryt právě v nich. Na každé stavbě je jich nepočítaně. Špatně provedené mohou vytvářet tepelné mosty, cesty pro zatékání vody, místa pro vznik a růst plísní a hub, atd. Proto musí být provedeny precizně.
Jak to ohlídat když nejsme odborníci?
A. K.: Udělá to za vás autorizovaný odborník, který pro vás a za vás bude vykonávat stavební dozor investora. Jeho honorář stojí za kvalitní provedení stavby.
Jak se pozná dobrá firma pro realizaci?
A. K.: Jsou to firmy, které mají reference, které si můžete ověřit. Firmy, které jsou schopné nabídnout komplexní a hlavně kvalitní zhotovení díla. A nabídnout záruky. Takové je třeba vyhledat a oslovit při vyhlášení výběrového řízení na zhotovitele.
V naší společnosti provází naši specialisté naše klienty od přípravy projektu a veškeré dokumentace až po vlastní stavební práce. Naše zkušenosti a dobrá pověst pak garantují provedení stavby ve sjednané ceně, termínu a kvalitě. Když tvrdíme, že za skvělou stavbou je pečlivá firma, tak víme proč.

Ing. Aleš Kocourek
KASTEN, spol. s r.o.

FOTO: KASTEN spol. s r.o.

FOTO: KASTEN spol. s r.o.

FOTO: KASTEN spol. s r.o.

FOTO: KASTEN spol. s r.o.

FOTO: KASTEN spol. s r.o.

FOTO: KASTEN spol. s r.o.

KASTEN spol. s r.o., je členem Cechu pro zateplování budov, držitelem certifikátu ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001, držitelem Osvědčení odborné způsobilosti k provádění ETICS.
V roce 2010 společnost získala titul Firma roku 2010 Středočeského kraje.
V roce 2013 získala, v rámci CZECH TOP 100, ČEKIA Stability Award 2013 s hodnocením AA (vynikající).

Kontakty:

KASTEN spol. s r.o.
Větrná 145, 277 11 Neratovice – Byškovice
Tel: +420 318 647 150; +420 318 647 152; e-mail: info@kasten.cz; www.kasten.cz

ZDROJ: PR článek společnosti KASTEN spol. s r.o.

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: byt dum rekonstrukce revitalizace
Sdílejte článek

Diskuze