Na trhu jsou dnes již dva druhy krbových vložek. Krbové vložky jedno- a dvouplášťové. Jednoplášťové krbové vložky mají samovolnou regulaci vzduchu. Akumulační vlastnosti jsou lepší, pomalu se zahřívají, ale teplo uchovají velmi dlouho i potom, co obsah vyhoří. Nepotřebujeme k nim další rozvod vzduchu jako je ventilátor. Nejsou hlučné a mají menší prašnost.

Druhá varianta krbových vložek jsou dvouplášťové, což znamená, že mezi plášti funguje nucený oběh teplého vzduchu v prostoru mezi plášti. Ventilátory vzduch rozhání a je pak možno vytápět několik místností. Velikost vytopeného prostoru je velmi důležitá při výběru takové vložky a musíme zohlednit a spočítat kubické metry prostoru.

Reklama
Krbová kamna a krbové vložky v pasivním domě

Krbová kamna a krbové vložky v pasivním domě

Majitelé domů v nízkoenergetickém a pasivním standardu si mohli až donedávna nechat o chvílích strávených u plápolajícího krbu jen zdát. Že jste jimi i vy? Firma Romotop ze Suchdola nad Odrou Vám přináší na tomto poli celou řadu řešení.

Krbové vložky

Krbové vložky mají kromě svých vynikajících vlastností i své nevýhody. Musíme zohlednit vyšší nároky na komín.  Je zde větší potřeba paliva což může i nemusí být problém. S krbovou vložkou a s komínem musíme počítat již v projektu nebo při rekonstrukci. Vložky je třeba obestavět a to bývá podstatně složitější a nákladnější než samotná koupě krbové vložky.

Krbové vložky - HOME

Firmy dnes ale takové služby od projektování až po finální obestavění a prvního zatopení provádí zcela dokonale. Poradenství, spočítání nutných metrů kubických pro výkon, provedení, servis a záruka, s tím vším si sami nemůžeme vědět rady.

Druhy vložek

Šamot

Moderní krbové vložky V krbové vložce má dvě základní funkce. Vodí a akumuluje teplo, což má za následek lepší spalování i při nižších výkonech. Za druhé rozkládá teplotu z bodového zatížení na celou plochu, které snižuje pnutí materiálu a zatížení konstrukce.

Litina

Mezi klasické krbové vložky patří vložky litinové, a to různých tvarů a řešení. Celolitinové krbové vložky mají dlouhou životnost, jejich součásti se téměř neopotřebovávají a litina sama má téměř nekonečnou trvanlivost.

Silnostěnná ocel

Krbové vložkySilnostěnná ocel se používá jako skelet a je velmi odolný a pružný.  Odolává velkým tepelným šokům a následnému pnutí. To je velice důležité z hlediska vysoké tepelné akcelerace.

Nerez ocel

Nerez ocel se používá hlavně jako spojovací materiál vyměnitelných dílů z důvodu funkčnosti i po delší době.

Keramické sklo

Tepelně odolné sklo odolávající i tepelným šokům a to i prudkému zchlazení o 650700 C. Tepelně dimenzované na teploty až 800 C. Má minimální tepelnou roztažnost.