Krbové vložky

Na trhu jsou dnes již dva druhy krbových vložek. Krbové vložky jedno- a dvouplášťové. Jednoplášťové krbové vložky mají samovolnou regulaci vzduchu. Akumulační vlastnosti jsou lepší, pomalu se zahřívají, ale teplo uchovají velmi dlouho i potom, co obsah vyhoří. Nepotřebujeme k nim další rozvod vzduchu jako je ventilátor. Nejsou hlučné a mají menší prašnost. Druhá varianta krbových vložek jsou dvouplášťové, což znamená, že mezi plášti funguje nucený oběh teplého vzduchu v prostoru mezi plášti. Ventilátory vzduch rozhání a je pak možno vytápět několik místností. Velikost vytopeného prostoru je velmi důležitá při výběru takové vložky a musíme zohlednit a spočítat kubické metry prostoru.
Krbovou vložku, nebo kamna?
Biokrby

Krbovou vložku, nebo kamna?

Otázka velmi podobná té ze Shakespearova Hamleta – být, či nebýt? Odpověď na ni není vůbec jednoduchá, ale ne nemožná. Stačí se obrátit na šikovné odborníky.

Pohoda u krbových kamen začíná již správným zatopením
Kachlová kamna

Pohoda u krbových kamen začíná již správným zatopením

Blíží se doba podzimních plískanic a dlouhých večerů. Jste-li majiteli rodinného domku či víkendového bydlení s možností užít si romantiky u krbu nebo máte v plánu v nejbližší době pořídit si interiérový zdroj vytápění, měli bychom pro Vás pár tipů a doporučení.

Krbová kamna a krbové vložky v pasivním domě
Krbová kamna

Krbová kamna a krbové vložky v pasivním domě

Majitelé domů v nízkoenergetickém a pasivním standardu si mohli až donedávna nechat o chvílích strávených u plápolajícího krbu jen zdát. Že jste jimi i vy? Firma Romotop ze Suchdola nad Odrou Vám přináší na tomto poli celou řadu řešení.

Krbová kamna Evora: moderní vytápění pro nízkoenergetické domy
Krbová kamna

Krbová kamna Evora: moderní vytápění pro nízkoenergetické domy

Jistě mnoho z Vás hledá vhodný zdroj tepla do nízkoenergetického domu, který bude účinný, spolehlivý. Že ho nemůžete nalézt? Řešením jsou krbová kamna Evora od české firmy Romotop.

Krbové vložky

Krbové vložky mají kromě svých vynikajících vlastností i své nevýhody. Musíme zohlednit vyšší nároky na komín.  Je zde větší potřeba paliva což může i nemusí být problém. S krbovou vložkou a s komínem musíme počítat již v projektu nebo při rekonstrukci. Vložky je třeba obestavět a to bývá podstatně složitější a nákladnější než samotná koupě krbové vložky.

Krbové vložky - HOME

Firmy dnes ale takové služby od projektování až po finální obestavění a prvního zatopení provádí zcela dokonale. Poradenství, spočítání nutných metrů kubických pro výkon, provedení, servis a záruka, s tím vším si sami nemůžeme vědět rady.

Druhy vložek

Šamot

Moderní krbové vložky V krbové vložce má dvě základní funkce. Vodí a akumuluje teplo, což má za následek lepší spalování i při nižších výkonech. Za druhé rozkládá teplotu z bodového zatížení na celou plochu, které snižuje pnutí materiálu a zatížení konstrukce.

Litina

Mezi klasické krbové vložky patří vložky litinové, a to různých tvarů a řešení. Celolitinové krbové vložky mají dlouhou životnost, jejich součásti se téměř neopotřebovávají a litina sama má téměř nekonečnou trvanlivost.

Silnostěnná ocel

Krbové vložkySilnostěnná ocel se používá jako skelet a je velmi odolný a pružný.  Odolává velkým tepelným šokům a následnému pnutí. To je velice důležité z hlediska vysoké tepelné akcelerace.

Nerez ocel

Nerez ocel se používá hlavně jako spojovací materiál vyměnitelných dílů z důvodu funkčnosti i po delší době.

Keramické sklo

Tepelně odolné sklo odolávající i tepelným šokům a to i prudkému zchlazení o 650700 C. Tepelně dimenzované na teploty až 800 C. Má minimální tepelnou roztažnost.