Nábytek do ložnice zahrnuje nepochybně postel. Dále tam však patří i noční stolky, komoda a skříň (pokud nevlastníte samostatný šatník), a může tam patřit i kosmetický stolek se zrcadlem. Je dobré, když je nábytek do ložnice správně barevně a stylově koordinován a sladěn, protože ložnice je místem odpočinku. V ložnici by neměly být žádné rušivé elementy a výrazné barvy. Více se dočtete v našich článcích.

Reklama
Milán 2016: 20 000 kroků po milánskem veletrhu

Milán 2016: 20 000 kroků po milánskem veletrhu

Milánský veletrh je každoroční přehlídkou toho nejlepšího z produkce předních nábytkářských firem – Salone del Mobile udává směr. Nicméně svět současného nábytku je tak eklektický, že jen těžko lze jednoznačně říci, kam… Přesto lze z letošního Milána vysledovat několik trendů, které přinášíme v obrazové galerii.

Jak udělat z ložnice pravou oázu klidu

Jak udělat z ložnice pravou oázu klidu

Za minulého režimu, kdy existovalo pouhých několik typizovaných sestav ložnic, nezbývalo pro vlastní vkus a originalitu příliš prostoru. Pár šťastlivců se dostalo k zahraničním katalogům nebo zdědilo velkorysou postel po předcích, ale většina z nás spávala na spíše molitanu podobajícím se „matracím“ nebo všudypřítomných válendách. Dnes si můžeme vybírat mezi tisíci modely a řešení, jak

Romantická minimalistická ložnice

Romantická minimalistická ložnice

Tak jsme se opět přehoupli do eklektického období. Naštěstí. Letošní výstavy nábytku a interiérového designu byly plné odvážných kombinací zdánlivě nekombinovatelného. Interiér opouští stará svazující pravidla, prostor patří fantazii a pocitům. Zdánlivě neslučitelnou kombinaci, v níž se však člověk cítí velmi příjemně, realizovala i naše stálá spolupracovnice, designérka Jasna Opavská. Má podobu romantické minimalistické ložnice.

Ložnice je pokoj na spaní

Ložnice je pokoj na spaní

Spánek je hotová věda – probíhá v něm několik cyklů, přičemž každý z nich má proměnlivé fáze, které jsou velmi důležité pro fyzické a duševní zdraví každého z nás, a jejich skladba závisí kromě jiného na věku, únavě či zážitcích. Během nočního odpočinku náš organizmus regeneruje a zároveň dochází i k duševní očistě. I když