Celoroční bydlení na chatě aneb i v přírode se dá žít natrvalo

26. 07. 2012
Diskuze (0)
Sdílet

Od jara do léta tráví většina z nás hodně času na chalupách, srubech nebo chatách. V přírodě zůstáváme i přes víkend a někdy se ptáme sami sebe: proč tady nežít celoročně? Chce to jen zkolaudovat […]

Od jara do léta tráví většina z nás hodně času na chalupách, srubech nebo chatách. V přírodě zůstáváme i přes víkend a někdy se ptáme sami sebe: proč tady nežít celoročně? Chce to jen zkolaudovat chatu na trvalé bydlení a získáte nový domov mimo město.

 

Byt nechte dospělým dětem

Až se budete stěhovat na chatu, zapomeňte na prodej bytu. Vaše nemovitost se dá přeci využít šetrnějšími způsoby. Dejte klíčky svým dospělým dětem, oni už si nějak poradí. Byt může sloužit po generace vaší rodině, navíc po sobě zanecháte věc, která se dá do budoucna slušně zhodnotit.

Druhou a pro vás možná rentabilnější možností je vyzkoušet pronájem bytu. Mladí studenti nebo novomanželé bez nemovitosti vždy uvítají nějaký příbytek, poptávka je opravdu nemalá. Díky pronajímání bytu získáte cenné úspory do budoucna.

Výhody bydlení v přírodě

Pokud jste se konečně usadili na terase svého teď už trvalého domova, užívejte si pozitivních stránek nového života. Bydlením v přírodním srubu nebo na chatě totiž mj. ušetříte nějakou tu korunu navíc. Řeč je především o vytápění. Levně se tu dá nakoupit palivové dřevo anebo jako zavedený chalupář využijete akumulační kamna a přímotopy, u nichž obvykle funguje zvýhodněný tarif elektrické energie. Nezapomínejme ani na úsporné fotovoltaické články a střešní kolektory jako na výhodnou alternativu.
 
Nejsou to jenom úspory, ale i nemateriální výhody, které vás budou chatovým životem doprovázet. Budete totiž v neustálém kontaktu s přírodou a zůstanete vyčlenění z civilizačního shonu. Oproti městskému životu tu budete mít klid a čisto. Dojíždění do práce vás tolik trápit nebude, večerní návraty na chatu vynahradí všechny hodiny strávené v kanceláři za počítačem. 

TEXT: Home Sweet Home

Kategorie: Novinky
Tagy: bydleni chalupa chata Kanadské sruby venkov
Sdílejte článek

Diskuze