Designblok 2013

Designblok 2013

03. 10. 2013
Diskuze (1)
Sdílet

Pravidelná přehlídka českého designu a módy letos připadá na 7. až 13. října. Tento rok slaví už patnáct let od svého založení, a tak bude tak trochu ve znamení bilancování a retrospektivy. Hlavním tématem se […]

Pravidelná přehlídka českého designu a módy letos připadá na 7. až 13. října. Tento rok slaví už patnáct let od svého založení, a tak bude tak trochu ve znamení bilancování a retrospektivy. Hlavním tématem se staly ikony. Ikony ve smyslu věcí, které stále obdivujeme, ke kterým se vracíme, předmětů majících v sobě genialitu nápadu, silný příběh, nebo jen pohled na ně či vzpomínka v nás vyvolávají silné emoce. A to proto, že Designblok za dobu svého trvání představil stovky nových produktů, kolekcí a solitérů. Mnohé z nich se stále používají či nosí, řada z nich se dodnes vyrábí, některé jsou součástí sbírek světových muzeí a z některých se staly právě ikony.

Mladá krev

I v letošním roce udělovaly speciální poroty Talent Cards studentům škol zaměřených na design a módu. Probíraly se množstvím došlých přihlášek z celé České republiky, ze kterých pak vybraly ty nejlepší. Vybraní studenti získávají možnost prezentace či módní přehlídky zdarma a s touto účastí je také spojena speciální propagace v rámci Designbloku. Designblok Talent Cards byly uděleny studiu deForm Václava Mlynáře a Jakuba Pollága, Markétě Kratochvílové a Tadeáši Podrackému. Výstavu Designblok Talent Cards můžete vidět v Openstudiu v Kafkově domě u Staroměstského náměstí.

Designblok 2013

Studio deForm, které tvoří studenti VŠUP ateliéru Michala Froňka a Jana Němečka z Olgoj Chorchoj, vystavovalo po loňském úspěchu na Designbloku ve slavném milánském Spazio Rossana Orlandi. V říjnu představí svou nejnovější kolekci.

Designblok 2013
Tadeáš Podracký studuje na VŠUP Ateliéru skla u Ronyho Plesla a na Designbloku předvede svoji kolekci objektů JARS. Jedná se o unikátní interiérové kusy, které budou obsahovat skleněné ryté vázy vyrobené ve spolupráci se sklárnou Moser.

09c
Kam vyrazit

Superstudio Designbloku, tedy místo, kde se představí ti nejlepší tuzemští výrobci a školy, bude letos umístěno na Nákladovém nádraží Žižkov. Hlavní výstavní prostor Designbloku bude v rámci areálu umístěn hned v několika sekcích, v bývalých skladech několika výškových úrovní. Instalace výrobců a kurátorské výstavy prolínající se celým areálem navíc doplní několik prezentací umístěných přímo na železničních vozech, i stylové kavárny a bary. Jedna z hal bude také věnována prezentaci vysokých a středních designérských a uměleckých škol. I letos bude otevřen speciální výstavní dům pro designérská studia, módní návrháře a designéry šperků − letošní Openstudio neboli Laboratoř současného designu bude umístěno v Kafkově domě u paty kostela sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. V Karlově ulici na Královské cestě u úpatí Karlova mostu bude v prostorách Colloredo-Mansfeldského paláce umístěn nový konceptuální dům Designbloku Art House. Art House bude prezentovat výstavy současného českého a zahraničního uměleckého designu.

Kategorie: Novinky
Tagy: design designblok Praha
Sdílejte článek

Diskuze