bungalov
V úzké mezeře mezi obchody vznikl ekologický bungalov. Střecha připomíná tvarem pyramidu
Haringey je městská část nacházející se v severním Londýně. Novostavba jednopodlažního domu, kterou tam architekti postavili na jednom z nevyužívaných pozemků, je přístupná přes metr širokým krytým průchodem mezi obchodními prostory. Náročnost lokality podtrhuje i sousedství s řeznictvím v rušné ulici Turnpike Lane. Cihlový bungalov je však navzdory tomu domovem, který přináší světlo a vyzvedává do popředí objem a materiály.
Bungalov z 20. let minulého století zachránili rekonstrukcí a přístavbou
Při koupi pozemku, na kterém se nachází stará nemovitost, často mnozí uvažují, že budovu zbourají a na jejím místě postaví zcela novou. Kupují tedy víceméně s úmyslem zajistit si pozemek, přičemž originální stavba pro ně není důležitá. Samozřejmě, že některé stavby se už zachránit nedají.
Přízemní bungalov velmi efektivně vytápí elektrické podlahové topení
Stále dokonalejší konstrukce zamezující tepelným ztrátám budov se starají o to, že i celková spotřeba energie potřebné k vytápění energeticky úsporných objektů významně klesá.
Chcete si postavit dřevostavbu? Máte z čeho vybírat
Toužíte po novém bydlení? Nízkoenergetická dřevostavba v moderním provedení by mohla být tou pravou volbou. Již dávno neplatí, že ze dřeva se staví pouze sruby a roubenky. Montované domy na klíč jsou vynikající ekologickou alternativou bydlení, která představuje kombinaci komfortu, atraktivního designu a cenové dostupnosti.
Hezký bungalov se záhradkou blízko přírody
Hoškovi měli sen, který je blízký mnoha rodinám s dětmi, – chtěli pryč z bytu na sídlišti do domu se zahradou, kde bude ticho, bezpečně a blízko do přírody. Jejich představa ideálního domu byla přitom zcela jasná – měl to být jednoznačně bungalov, mělo to být rychle a nejlépe bez starostí.
Energeticky úsporný bungalov pro rodinu se dvěma dětmi
Pohodlné bydlení v minimalistickém stylu s dostatkem prostoru, bazénem a saunou bylo snem mladé rodiny. Díky brněnskému ateliéru se stalo více než půvabnou skutečností.
Nízkoenergetický bungalov nedaleko Bratislavy
Nízkoenergetickému domu nedaleko Bratislavy se to podařilo. Udržet na uzdě technické parametry, dispoziční požadavky a ekonomické limity, zatímco estetická stránka zůstane neposkvrněná, je možné jen tím nejjednodušším způsobem – upřímnou otevřeností a čistotou.
Přízemní dům se třemi ložnicemi, pracovnou a otevřeným denním prostorem
Do prosté černé „krabičky“ vtěsnal architekt všechno, co rodina se dvěma dětmi potřebovala – navzdory minimálnímu pozemku si zde mohou užívat vytouženého soukromí a dostatku světla i prostoru. Za splnění požadavků vděčí zejména bílému atriu.
Jak rozšířit bungalov o více prostoru
Když vám špatný stav domu a přísný stavební úřad rozpráší všechny plány a představy o prostornějším bydlení, neházejte hned flintu do žita. S trochou odvahy a fantazie lze vykouzlit velkorysý domov i na mnohem menší ploše, než byste čekali. A co víc, nemusí to být vůbec drahé!
Variabilní bungalov, který se vám přizpůsobí
Bungalovy se už několik let těší stále větší popularitě. Absence schodů a zejména přímý kontakt s terénem jsou těmi nejčastěji citovanými důvody, proč dávají přednost právě takovéto stavbě. Nicméně – opravdu kvalitních bungalovů je jako šafránu a když se nějaký najde, je samozřejmé, že ne každému vyhovuje skladbou a počtem místností. Jeden jsme se pokusili najít ve spolupráci s mladými architekty, kterým dává šanci společnost Ekonomické stavby.