dvojdomy
Dvojdomek a v něm dva samostatné byty? Když se dvě rodiny dohodnou, takovéto bydlení může být velmi úsporné
Všimli jste si, že se stále častěji objevují domy, které v jednom obalu ukrývají dva byty, nebo hlavní byt a garsonku určenou k pronájmu? Takovéto řešení je úsporné, na druhé straně je však třeba akceptovat, že v tomtéž domě žije ještě někdo jiný. Když se dvě rodiny dohodnou, výsledek může být velmi působivý – jako odraz v zrcadle.
Neobvyklý dvojdomek pod Tatrami postavili v nízkoenergetickém standardu. Je skutečně jedinečný!
Nápad spojit dva domy do jednoho tu byl už dávno. Avšak způsob, jakým to provedli sourozenci architekti Gabriela Kossuthová-Rezníková a Martin Rezník, je jedinečný a určitě inspirativní. Dvojice hmot na sebe navazuje jako dvě části skládačky. Jedna má půdorys ve tvaru písmene „U“ a druhá „L“. Ačkoliv jsou spojeny, každý dům má vlastní soukromí ohraničené rameny domu a příjemnou terasu.
Menší dům stojí méně peněz, ale když spojíte dva k sobě, ušetříte ještě více! Toto je jednopodlažní dvojdům, kterému nic nechybí
Ekonomická stránka výstavby nás často přinutí slevovat ze svých snů. Výborným způsobem, jak můžeme ušetřit nejen na stavbě samotné, ale i při nákladech za dopravu a nákupu materiálů díky množstevním slevám, je dvojdům. Dvojdomy byly hitem socialismu, opět se však vracejí jako dostupnější řešení vlastního bydlení. Spojené domy, které navrhl architekt Jakub Chochola v Praze, nemají nic navíc, ale ani jim nic nechybí.
Jak vytvořit soukromí na svažitých parcelách, které z obou stran obklopuje cesta
Divoká Šárka je romantická přírodní lokalita, kterou nejen domácí nazývají oázou ticha v Praze. Rozsáhlé lesy, skalnatá úbočí, potok či přírodní koupaliště lákají i turisty. Nečekaná přírodní scenérie na severu Prahy okouzlila také investory, kteří se rozhodli na tomto území postavit ne jeden dům, ale hned dva. I když na první pohled vypadají navlas stejně, ve skutečnosti jsou to spíše dvouvaječná dvojčata – s určitými odlišnostmi.
Harmonický interiér rodinného domu je nadčasový, pohodlný a nenáročný na úklid
Podle architekta Rastislava Zlámala by místo, kde člověk žije, mělo být každodenní inspirací a zážitkem. Přesně v tomto duchu se snažil zařídit i dům pro Mirka a Máju.
I takto může vypadat pocta tradicím. Dřevěný venkovský dům postavili na louce
Jednoduchá hra s hmotami může vést k fascinujícím výsledkům. Polští Ultra Architects položili vedle sebe dva stejné obdélníkové domy se sedlovými střechami, ale jeden z nich posunuli poněkud dozadu. Tímto trikem získali zajímavé prostorové členění venku i uvnitř.
Unikátní bezbariérový dům, který postiženému chlapci výrazně zjednodušil život
Lidé se speciálními potřebami mají často jiné nároky na životní prostor, než běžné zdravé rodiny. Dokáží-li bydlení přizpůsobit těmto potřebám, výrazně se změní celková kvalita jejich života. Přesně to měl za cíl i projekt z dílny argentinského ateliéru s_estudio. Vytvořili dům pro Genara, který se plně přizpůsobuje jeho omezeným možnostem pohybu.
Nic podobného jste ještě neviděli! Fascinující dům, který postavili pro dvojčata
Vila nevšedních tvarů, připomínající klíčící cibulku květu, vyšla z dílny mladého iránského architekta Milada Eshtiyaghi. Milad je známý netradičním pohledem na architekturu, nebojí se vnášet nové prvky a přinést překvapivá řešení. Mezi jeho díly najdeme stavby inspirované přírodními tvary, plné křivek a ladných tvarů, které mají velmi daleko k běžné představě rodinného domu. Podobně – téměř jako ze sci-fi – působí i dům pro sestry dvojčata v Lotyšsku.
Zemědělský sklad přeměnili ve dva domy. Fotovoltaika, světlý interiér i zimní zahrada nesmějí chybět!
Mnoho zemí a lokalit má dnes problém s nedostatkem bydlení. Místo drahých bytů či domů v centrech velkých měst plných ruchu, stále více mladých lidí dává přednost klidnému bydlení ve vzdálenějších zónách.
Na dobré věci se oplatí počkat: Renovace domu jim trvala deset let
Renovace jejich domu do finální podoby trvala téměř deset let – dům Helen a Daniela je však nyní důkazem, že na dobré věci se oplatí počkat.