kamenné fasády
Modulární domek splýva s prostředím a nabízí bydlení nejen uvnitř, ale i ve venkovních místnostech s krásným výhledem
Co je nejdůležitější, když si chcete postavit malý dům v lůně přírody? Jednoznačně výhledy! A ty, které umožňuje svažující se pozemek na úpatí pohoří Los Gigantes v Argentině, určitě stojí za to. Majitel si tu představoval dům, který by splýval s prostředím a nabízel bydlení nejen uvnitř, ale i ve venkovních místnostech. Přímý kontakt s přírodou umocňují kamenné zdi.
Dům u lesa spojuje dva venkovské domy do jednoho: jeden má fasádu ze dřeva, druhý kamennou
Na začátku každého nového bydlení je představa, kterou může do jisté míry upravit výběr pozemku. Když se architektům podaří skloubit vlastní zkušenosti a nápady s představami investorů, výsledkem je vydařený projekt a spokojenost na obou stranách. Tak jako v případě „Domu u lesa“ od architekta Lukáše Janouta. Cesta do finále však nebyla úplně přímočará.
Prostorný dům s kamennou fasádou neměl na co navázat a připomíná bludný balvan v trávě
Domů s kamennými fasádami není v našich končinách tak moc jako dřevěných či zděných. To však neznamená, že by neměly své kouzlo. Právě naopak. Architekti z kanceláře Pavlíček + Hulín architekti se nechali inspirovat úplně jednoduchým balvanem – velkým kamenem ležícím v trávě bez jakýchkoliv pravidel a zákonů, kromě přírodních.
Útulný kamenný domov s minimalistickým interiérem vznikl ze staré stavby určené k uskladnění zeleniny a obilí
V kouzelné lokalitě Portugalska – Gondomar – se nachází mnoho venkovských staveb, včetně původních hospodářských budov. Jednu z nich dostali za úkol proměnit v obytný dům architekti Pedro Mosca a Pedro Gonçalves.
Moderní, ale využívá lokální tradiční prvky: Slovenští architekti navrhli vilu na Mallorce
Bratislavští BEEF ARCHITEKTI dostali možnost navrhnout vilu na Mallorce. Je moderní, ale využívá lokální tradiční prvky. Patří k nim výrazná kamenná fasáda zhotovená technologií nasucho ukládaných kamenných bloků, která má na Mallorce dlouhou tradici. Od roku 2018 je zapsána jako součást kulturního dědictví UNESCO. Nese však odkaz i na Slovensko.
Pasivní dům s kamennou fasádou vyrostl na místě totálních ruin
Nízký jednoduchý domek se sedlovou střechou a obdélníkovým půdorysem doslova láká k odpočinku v přírodě. Díky velkým prosklením, která je možno otevřít, ale i uzavřít dřevěnými okenicemi, ruší hranice mezi interiérem a exteriérem. Kombinací materiálů připomíná staré domy, ale uvnitř je cítit moderní minimalismus.
Rozlehlý rodinný dům v lůně přírody, který nepůsobí rušivě
Kamenný sokl, vyšší podlaží obložené z každé strany šindeli. Krásné výhledy na scenérii italských Dolomit z více směrů. Tak by se dala charakterizovat rozlehlá vila zahrnující dva samostatné apartmány, zakomponována do svahu s krásnou okolní přírodou. Věřili byste, že někdy zde byl kamenolom?
Velkou borovici na pozemku nepokáceli, ale dům postavili kolem ní
Majitelé parcely chtěli postavit dům na dlouhém a úzkém pozemku, na kterém stála borovice. Nechtěli ji však pokácet. Architekti přišli s nápadem, který v praxi znamenal, že strom nebude pokácený, ale právě naopak – stane se dominantou celého domu.
Dům pro Vysočinu: Pro drsný kraj staletí osvědčené řešení
Pozemek se nachází na okraji vesnice, kolem pole, lesy, rybníky a kopce… Dům je tvarově lapidární. Jednoduchá banální stodola - osvědčený kvádr se sedlovou střechou. Pro drsný kraj staletí osvědčené řešení.
Pohodlí a elegance v absolutní harmonii s okolní přírodou
Z dálky nenápadná, ale čím blíže se k ní dostáváme, tím více umí okouzlit svou elegancí, která dokonale splývá s prostředím – přesně taková je stavba, o které budeme psát.