minimalistické domy
Rodina přijela na pár měsíců, zůstala natrvalo. Moderní rodinné bydlení v harmonii s okolím si je získalo
Dům v harmonii s okolím – taková byla vize Newyorčana Kingmana Brewstera při plánování moderního rodinného bydlení na členitém pobřeží ostrova Fogo v Kanadě. Výsledkem je stavba, která spojuje nejvyšší úroveň komfortu s krásou přírody.
Manželský pár se na důchod přestěhoval do maringotky a dnes jim útulné bydlení v přírodě mnozí závidí!
Malé domky na kolech jsou obvykle využívány jako víkendové chatky v přírodě. Avšak nemusejí sloužit jen k relaxaci o dovolené. Portugalský manželský pár, který je už v důchodu, se rozhodl přestěhovat do přírody dlouhodobě. Architekti João Brás, Nicholas Sartori Gennari pro ně navrhli dřevěný domek na kolech, který má na pár metrech čtverečních vše potřebné.
Luxus a přepych ztratily pro mladého muže význam. Svůj sen přetavil do malé chatky, ve které najde jen to pro život opravdu nutné
Stále více lidí hledá jednoduché místo, kde by mohli v klidu relaxovat, pozorovat okolní přírodu a snít. Stačí malé útočiště se základními funkcemi. Luxus a přepych ztrácejí význam, důležitější jsou jiné hodnoty. Zajímavý projekt, který by se dal nazvat destilací toho nejnutnějšího, vyšel z dílny ateliéru Casey Brown Architecture. Stojí v Austrálii a dívá se na Tichý oceán.
Jednopodlažní bungalov, který vydrží i malá zemětřesení! Energetická soběstačnost je samozřejmostí
Holandský architekt François Verhoeven nedávno řešil další ze svých inspirativních projektů. Tentokrát zadání znělo: navrhnout dům pro pětičlennou rodinu na severu Holandska ve vesničce Eelderwolde. Nebylo by to až tak náročné, kdyby právě tuto oblast netrápila malá zemětřesení, způsobená těžbou zemního plynu v posledních třiceti letech.
Odkazuje k místním tradicím, ale nezříká se moderního stylu – důmyslný dům ve svahu na pozemku s výškovým rozdílem téměř osmi metrů
Kopcovitý terén, mozaika lesů, horských luk, sadů, výhled na zříceninu hradu Brumov a město Brumov-Bylnice jsou charakteristickými prvky místa, které si investor vybral pro stavbu rodinného domu. Celá lokalita patří do III. zóny Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Krásné prostředí neznamená vždy i jednoduché řešení. Výsledek však v tomto případě rozhodně stojí za pohled.
Náročný terén pozemku se rozhodli neupravovat. Jedinečný dům mu naplno přizpůsobili
Mladý pár se dvěma malými dětmi si vyhlédl pozemek v argentinském městě Villa Allende. Nevelké město je oblíbenou turistickou destinací. Leží blízko hor, ale má i samo co nabídnout. Parcela, kterou rodina koupila, nabízí zajímavé výhledy na město a impozantní krásu původní vegetace.
Neobvyklé rozšíření domu. Nové prostory ukryli pod zem
Hypogeum znamená, že stavba leží pod zemí – kdysi se takto nazývaly podzemní obřadní prostory i hrobky. Často byly pospojovány katakombami, hotovým labyrintem chodeb a sálů. Moderní hypogeum vzniklo v italském regionu Valpolicella (architekti ho nazývají Hypogeum in Valpolicella) a jeho autorem je Carlo Cretella. Na rozdíl od historických funkcí objektů pod zemí tento slouží k rekreačním účelům jako doplněk k hlavní obytné části.
Malý byt s vlastním dvorem jako ideální startovací bydlení v hlavním městě
Na začátku bylo zadání, které už snad ani nemohlo být komplikovanější. Uzoučký pozemek obklopený z obou stran domy, frekventovaná ulice, prostředí, kde se mísí městské prvky s venkovskými. Navíc domy na této ulici jsou víceméně nesourodé, i když mají několik společných rysů. To byly vstupní údaje k projektu Rezidence Ráztočná od architektů Martina Vojty, Jana Pieše. Jak se s nimi vypořádali?
Jak postavit moderní víkendový dům, aby zapadl do prostředí a nenarušil chráněné území
Postavit samostatný víkendový dům v lokalitě bez omezení a při dostatku financí není žádný zázrak. Jak však navrhnout dovolenkovou stavbu, když má doplňovat památkově chráněnou farmu a nenarušit její geni loci?
Unikátní bezbariérový dům, který postiženému chlapci výrazně zjednodušil život
Lidé se speciálními potřebami mají často jiné nároky na životní prostor, než běžné zdravé rodiny. Dokáží-li bydlení přizpůsobit těmto potřebám, výrazně se změní celková kvalita jejich života. Přesně to měl za cíl i projekt z dílny argentinského ateliéru s_estudio. Vytvořili dům pro Genara, který se plně přizpůsobuje jeho omezeným možnostem pohybu.