vlhkost

Okno-kondenzace
Koupelny

Rosí se vám okna? Známe 6 způsobů, jak tomu zabránit

Přišly chladnější měsíce a spolu s nimi i nemilý problém, kterému musíme doma čelit – rosení oken. A to může způsobit i vážnější poškození oken. Jak se mu vyhnout?  

1. Aero360-humidity-absorber-livingroom
Koupelny

Nadměrná vlhkost v domě – jak jí předcházet?

Nadměrná vlhkost v domě může způsobit nepříjemné problémy, jako je plíseň, houby a roztoči. Zjistěte, jak tuto nezvanou návštěvu předcházet a užívat si zdravější a pohodlnější domov.

Okrasné rostliny vhodné pro vlhká místa v zahradě
Rady a Tipy

Deset nejkrásnějších okrasných rostlin, kterým se daří na vlhkých místech zahrad

Většina zahrádkářů bojuje se suchem, ale existují zahrady, které jsou spíše vlhké než suché nebo mají níže položené části, kde se zadržuje dešťová voda. Jednoduchým řešením, jak i tuto část pozemku zužitkovat, je zasadit rostliny, kterým se daří ve vlhkých oblastech. Pokud vyberete správně, absorbují vlhkost a zabrání odtoku vody do jiných oblastí pozemku. Které rostliny udělají tuto službu, a ještě k tomu budou i působivým zpestřením zahrady?

Zateplení podlahy půdy
Stavební materiály

Zateplení podlahy půdy svépomocí – ušetřete peníze a zvyšte vaše pohodlí v domě

Pokud chcete snížit výdaje za vytápění svého domu, a nyní ani v budoucnu neplánujete na půdě bydlet, či ji jakkoliv obývat, měli byste zvážit zateplení podlahy půdy. Správná izolace těchto prostor pomůže udržet tepelný komfort vašeho domova v zimě i v létě, což v konečném důsledku sníží vaše účty za energie. Při zateplování půdy svépomocně je potřeba dbát na správný výběr materiálů a postupů, a ideálně se předem poradit s odborníkem.

Exteriér - Rekonstrukce a přestavba mlýna na bydlení
Rekonstrukce domu

Chátrající stavbu zbavili věčné vlhkosti a přivedli do ní více světla. Léčivý řez domem vykouzlil ze starého mlýna krásné bydlení!

Mlýn poznamenaný věkem. Roky bez péče, vlhkost a nevhodná dispozice – to byl objekt, který si přáli jeho majitelé proměnit v „nevšední, a přitom neokázalé“ bydlení. Na první pohled nerealizovatelné zadání se podařilo s velkým šarmem a citem pro historii proměnit ve skutečnost architektům Jánu Stempelovi a Janu Jakubu Tesařovi.

Pohlcovač vlhkosti v koupelně nebo ve sklepě
Koupelny

Vlhkost v domě – kde bychom ji nečekali a jak jí předcházet?

Nepříjemné a zatuchlé ovzduší nedělá dobře vašemu zdraví. Během zimy akumuluje právě v místnostech, kde nejvíce potřebujeme čistý vzduch. Jak s takovou vlhkostí zatočit?

Sádrokartonové stěny
Stavební materiály

Co zvládnou sádrokartonové stěny?

Při stavbě sádrokartonových stěn a příček se desky upevňují na podkonstrukci mechanicky, tedy bez mokrých procesů, jako je například použití stavebního lepidla. Proto u nich mluvíme o suché výstavbě. A právě v tomto způsobu výstavby a v použitých materiálech tkví podstata jejich schopností.

Zbavování se plísně na zdech
Rekonstrukce domu

Podle těchto signálů zjistíte, že máte doma plíseň, kterou je třeba řešit

Slovo plíseň, pokud jde o domácnost, nechce nikdo z nás slyšet. Nejenže snižuje hodnotu nemovitosti, ale především nepříznivě ovlivňuje zdraví celé rodiny. Dalším obávaným problémem je suma, kterou budete muset na odstranění plísně vynaložit. Pravdou zůstává, že se nejlépe likviduje v úplných začátcích, často však nastávají situace, které je třeba řešit větším zásahem – například vlhké zdi domu, plíseň pod obkladačkami či plíseň ve dřevě nebo lepence kuchyňské linky.

Tlaková injektáž
Rekonstrukce domu

Jak dostat vlhkost ze sklepa

Vysoká vlhkost ve sklepě může být příčinou nepříjemných jevů, jako je růst plísní, zápach, vydouvání či opadávání omítek. Často je důvodem, proč nemůžete tyto prostory využívat tak, jak byste chtěli, ale může způsobit i vážné narušení zdiva.

díra v stěně
Stavební materiály

Efektivně proti vlhkosti a zasolení zdiva

Sanace omítek je oblast, kde se mají na pozoru snad všichni majitelé starších nemovitostí. A mají k tomu dobrý důvod. Bez řešení vlhkosti v zasoleném zdivu, často již ve fázi výkvětů, dochází následně k mnohem vyšším škodám. Baumit dlouhodobě nabízí pro tyto případy účinné řešení v podobě uceleného omítkovému systému Baumit Sanova. Jeho cílem je funkčnost a kvalita obnovy.