Byt v pánském stylu

26. 08. 2013
Diskuze (1)
Sdílet

Kupovat byt, který zatím existuje pouze na papíře, může být pěkně ošemetné. Pokud lidé nemají trénované oko na plány, jen těžko si umí představit, jak budou jednotlivé místnosti veliké, jak bude byt působit a jak […]

Kupovat byt, který zatím existuje pouze na papíře, může být pěkně ošemetné. Pokud lidé nemají trénované oko na plány, jen těžko si umí představit, jak budou jednotlivé místnosti veliké, jak bude byt působit a jak se jim v daných dispozicích bude žít. Proto není od věci přizvat si k plánům zavčas zkušené architekty, kteří dokážou ve spolupráci s developerem pozměnit původně nevhodné dispozice a vytvořit dokonalý byt k životu.

Byt na Pankráci je důkazem, že pozvat si architekty již k plánům developerského projektu je dobrý nápad. Majitel bytu oslovil architektky Radku Valovou a Magdu Palečkovou z pražského studia oooox, které dokázaly s developerem vyjednat změny v dostatečném předstihu. Majitel si tak ušetřil zdlouhavé a nákladné bourání a přestavování a stěhoval se rovnou do bytu dle svých představ. Přitom změn musely architektky udělat oproti původnímu projektu opravdu hodně. Výrazně rozšířily obytný prostor na úkor pracovny, místo stísněné předsíňky navrhly prosvětlenou vstupní halu a výraznými změnami si prošly i koupelny. U ložnice se pak našel prostor pro samostatnou šatnu, která je často opomíjená, ale přitom velmi praktická část bytu. 

Byt v pánském stylu

Byt v pánském stylu

Pro realizace interiérů od architektonického studia oooox je společná elegance, tlumená barevnost a industriální nádech. Byt v Baarově ulici je laděn v pánském stylu, takže mu vládnou tmavší odstíny. Dominantou celého prostoru se stala dřevěná podlaha, která je probarvená do šedomodré a má velmi výraznou kresbu. Působivá je také šedá stěrka na zdech, kterou architektky využily jak v kuchyni, tak v koupelně pro hosty. Ve velké koupelně u ložnice sáhly architektky díky dennímu prosvětlení po stěrce antracitové.

Byt v pánském stylu

Byt v pánském stylu

Charakteristický je pro byt o velikosti 115 metrů čtverečních jeho atypický lichoběžníkový tvar. Jeden z rohů obývacího pokoje tak má těžko využitelný ostrý úhel. Zajímavým způsobem tento prostor řeší zasazení hmoty krbu na biolíh. Celkové vyznění interiéru dotváří pečlivě vybrané doplňky, ať už se jedná o metalickou mačkanou textilii využitou jako závěsy v ložnici, nebo vestavěné nerezové květináče. I o tyto detaily, které podtrhují pánský styl interiéru, se postaraly architektky ze studia oooox, pod které nově patří i obchod s bytovými doplňky LooooX.

Byt v pánském stylu

Interiér bytu Baarova
design: OOOOX| Ing. Arch. Radka Valová, Ing. Arch. Magda Palečková
realizace: 2012, Praha 4
foto: Martin Zeman

-vb-
zdroj: OOOOX

Kategorie: Design interiérů Styl
Tagy: bydleni byt design Krby na biolíh
Sdílejte článek

Diskuze

  • Krasny ! I kdyz jsem zena takovy byt by se mi take moc moc libil

    Prochazkova