Zdroj: istock.com

Interiérové trendy, které budou vládnout v roce 2022 – sedmdesátá léta, fialová, kárované vzory

11. 01. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

S novou sezónou je vždy vzrušující aktualizovat i zařízení domácnosti. Podobně jako šatník, i byt či dům si občas zaslouží osvěžení. Víte, jaké úpravy a dekorace budou módní v interiérech v roce 2022? Inspirujte se horkými tipy od interiérových designérů.

Světlá fialová

Ve světě módy je světle fialový odstín už dlouho velkým hitem, není se co divit, že se dostává i do domácností. Výborně funguje s kovovými povrchy, elegantním zrcadlovým nábytkem a sametem. Výsledkem je okouzlující, pěkný a elegantní styl.

Přečtěte si také:
Jak vnést do koupelny barvy

Myšlenka fialových obývacích pokojů je podle designérů přirozený posun od stále populárního růžového trendu a na jaře 2022 dosáhne svého vrcholu. Prognostici barev Pantone vyhlásili za barvu roku 2022 „Very Peri“, zářivý odstín fialové. Pokud se vám zdá příliš odvážný, potom je jemnější odstín „Lilac“ odrazovým můstkem, který potřebujete, abyste svému domovu na jaře dodali novou, hravou barvu.

Bílý eko obývací pokoj se světle fialovými doplnkami

Zdroj: istock.com

Plynulé tvary a oblé linie

Tento trend oslavuje přirozené křivky lidského těla a zkoumá plynulé linie a sférické tvary, které se často vyskytují v přírodě. Oblé linie uvidíme na nábytku, osvětlení, na dekoracích a uměleckých dílech. Jsou přirozeně uklidňující, ale vždycky se mezi nimi najdou i ohromující
kousky – například stylové koberce s oblými tvary v bílé a černé barvě. Trend zaoblování a změkčování předmětů v domácnosti vytváří příjemnější a útulnější pocit.

Obývací pokoj se zamatovou pohovkou v rudé a designovým nábytkem

Zdroj: istock.com

Vroubkované okraje

Trend inspirovaný mořem a mušlemi v podobě zvlněných a vroubkovaných okrajů přetrvává nadále. Působí útulně, romanticky – například lemované okraje ložního prádla, lakované podnosy s vroubkovanými okraji, nábytek se zakřivenými okraji či koberečky zdobené detaily. Zvlněné okraje a volány vnesou do přísného schématu pocit zábavy a odlehčení.

Přečtěte si také:
Co se dá v interiéru pomocí barvy skrýt, zdůraznit či rozdělit

Styl sedmdesátých let

Ve všech oblastech módy se tytéž trendy opakují, vracejí se znovu a znovu s mírnými obměnami. V roce 2022 budou velkým trendem nostalgické designy sedmdesátých let s geometrickými vzory, elegantním nábytkem a luxusními akcenty sametu, broušené mosazi a skla. Do interiérů se opět dostanou tónovaná skla, slavná z minulých období. Trend barevného skla stále roste a už se netýká jen specializovaného nádobí, ale přerostl i do bytových doplňků. Specialitou budou retro kousky sépiových odstínů, které skvěle doplňují vzhled sedmdesátých let.

Moderní retro komoda a křeslo s geometrickým lustrem

Zdroj: istock.com

Kárované látky a vzory

Čtverečkové vzory a kárované látky fungují v moderním i v tradičním dekoru a budou velkým hitem budoucího roku. Tento zábavný a hravý vzor můžete začlenit do jakéhokoliv barevného schématu. Velmi trendový bude v pastelových odstínech v koupelnách, neopomene ani koberce, polštáře, závěsy, nádobí, čalounění.

Dřevěné jablko na čtverečkovém talíři

Zdroj: istock.com

Útulný „Cottagecore“

„Cottagecore“ je trend, který se poprvé objevil už v roce 2020, ale nadále se šíří sociálními sítěmi a bude aktuální i v roce 2022. Je to útulný styl s nádechem nostalgie a venkovského charakteru. Používá tradiční
prvky – parkety, odhalené trámy a holé cihly.

Přečtěte si také:
Ložnice pro „sovy“: Tmavé barvy a těžké závěsy

Výraznější a emotivnější než kdykoliv předtím

Klíčovým trendem dekorování interiérů v roce 2022 jsou řešení a prvky expresivnější a emotivnější než kdykoliv předtím. Vybírejte si odvážnější barvy, přijměte více vzorů, smíchejte své oblíbené styly a nalézejte radost z neočekávaného. Protože udržitelnost je i v roce 2022 v popředí, nebojte se předměty opětovně použít, recyklovat a obnovit kousky, které se mohly zdát zastaralé.

Sabína Zavarská

Foto: istock.com

Zdroj: idealhome.co.uk

Kategorie: Trendy
Tagy: barvy v interiéru geometrické tvary interiérové styly retro styl trendy v bydlení
Sdílejte článek

Diskuze