Zdroj: Assen Emilov

Viděli jste někdy krásnější a zajímavější zahradní domek?

29. 01. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

Když se podíváte na fotografie, uvidíte, že odpočívat v tomto prostředí není žádný problém. Přírodní materiály, kouzlo přírodního kamene v kombinaci se dřevem, obrovský obývací pokoj, jemuž téměř celou stěnu můžete otevřít. Sklánějící se koruny odrostlých stromů pocit harmonie umocňují.

Jednopodlažní zahradní stavba s velkým otevřeným prostorem vyšla z dílny několikrát oceněného bulharského architekta Rada Ilieva. Navrhl ji na pozemku rodinného domu, který stojí na jihu Londýna.

Velká spoločenská místnost s krbem

Po otevření skleněných tabulí se z obývacího pokoje stává veranda. Zdroj: Assen Emilov

Z obývacího pokoje veranda, z verandy obývací pokoj

Budova zahradního domu má plochu 75 metrů čtverečních. Uvnitř najdete ložnici, minimální kuchyňku a koupelnu. Hlavním prostorem je velká společenská místnost s krbem a jídelním stolem. Celá jedna stěna tohoto centra domku je prosklená a dá se snadno posunutím otevřít. Má 12 metrů.

Velká spoločenská místnost s krbem

Hlavním prostorem je velká společenská místnost s krbem a jídelním stolem. Zdroj: Assen Emilov

Po otevření skleněných tabulí se z obývacího pokoje stává veranda. Ocitnete se přímo v zahradě, kde nemusíte mít obavy před cizími pohledy či jiným narušením soukromí.

Přečtěte si také:
Rozlohou skromný, a přece kouzelný: Jednoduchý rekreační domek nad městem

Tichý prostor pro relaxaci

I když by úplně klidně mohl takovýto domek stát samostatně na pozemku, v tomto případě tomu tak není – vlastně proto ho majitelé nazývají zahradním domkem (samozřejmě, u nás si běžně představujeme zahradní domky podstatně jednodušší a menší).

Dům obklopený zelení

Ocitnete se přímo v zahradě, kde nemusíte mít obavy před cizími pohledy či jiným narušením soukromí. Zdroj: Assen Emilov

Na pozemku se nachází i nově postavený rodinný dům. Zahradní dům zabírá ostrý roh pozemku a plně se přizpůsobuje jeho tvaru, aby využil každý kousek.

Ložnice

Ložnice. Zdroj: Assen Emilov

Střešní okna, zeď z přírodního kamene i ocel

O dostatek přirozeného světla ve všech místnostech se starají i střešní okna. Dům obklopený zelení tak není vůbec tmavý. Díky výrazné kamenné stěně, která je umístěna v centru dispozice, má interiér příjemný rustikální nádech. Zeď z přírodního kamene zahrnuje integrovaný krb. Kromě přírodního kamene, skla a dřeva, stavba využívá i ocel.

Přečtěte si také:
Venkovský domek, kde se okamžitě cítíte jako doma (VIDEO)

Zahradní dům v Bromley

architekt: Rado Iliev
lokalita: Bromley, Londýn, Anglie
realizace: 2019 až 2020
plocha: 75

Sabína Zavarská
foto: Assen Emilov

Kategorie: Relax v zahradě
Tagy: chata prosklené plochy zahradní domky
Sdílejte článek

Diskuze