Zdroj: Czech Design Week

Oslava designu Czech Design Week proběhne v Paláci U Stýblů

09. 09. 2021 Sdílet

Už tento víkend ožije designem funkcionalistická perla pražského Václavského náměstí, Palác U Stýblů, jehož interiéry jinak zůstávají veřejnosti skryté. Ve dnech od 10. do 12. září nejen zde představí osmý ročník festivalu designu a umění Czech Design Week novinky od zavedených designérů i studentů a nových objevů, studií a značek.

V rámci každoroční oslavy designu se můžete těšit na více než
70 designérů, chybět nebude tvorba z oboru šperku, autorského porcelánu, fashion, hraček, skla, ale také produktového designu, bytových doplňků či fotografií a uměleckých instalací. Malou ochutnávku toho, co v nadcházejících měsících chystají, představí i největší technologičtí hráči na českém a světovém trhu.

Czech Design Week v Paláci U Stýblů

Zdroj: Czech Design Week

Součástí bude bohatý doprovodný vzdělávací program v podobě přednášek a panelových diskuzí na téma současné designové tvorby a umění. Nebude ale chybět i hudební program, o který se postará pražský klub Radost FX a jeho speciální pop-up prostor uvnitř Paláce U Stýblů. Kromě hlavních prostor festivalu v interiéru Paláce U Stýblů se do programu Czech Design Weeku zapojí také řada design stores a showroomu v okolí Václavského náměstí.

V rámci festivalu proběhne také speciální promítání nového snímku Aalto: Architektura emocí o ikonickém finském architektovi a designérovi Alvaru Aaltovi v kině Světozor. Součástí bude také například výstava sklářského výtvarníka a designéra Lukáše Jabůrka v Preciosa Flagship Store v Rytířské.

Czech Design Week v Paláci U Stýblů

Zdroj: Czech Design Week

Vizuál k letošnímu ročníku si vzali na starost studenti Marie Holečková z plzeňské Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara a Sergei Gavroche z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Na vizuální podobě, které dominují syté barvy a ostrá typografie, se podílelo i kreativní studio Loony Creators.

V rámci osmého ročníku Czech Design Week, který v Paláci U Stýblů pozve návštěvníky od 10. do 12. září, proběhne také slavnostní vyhlášení cen Czech Design Award, a to v neděli 12. září od 18:00. Vstupenky je možné koupit také platformě goout.cz. Vstupenky na festival je také možné získat v kinech Aero, Světozor a Bio Oko po zakoupení lístku na promítání.

Web: https://www.czechdesignweek.com
FB událost: CZECH DESIGN WEEK 2021
Autor: Jakub Dulínek

Zdroj: PR článek Czech Design Week

Kategorie: Design interiérů
Tagy: design design interiérů dizajn festival designu prodejna showroom současný design soutěž vystava
Sdílejte článek