Kuchyni v anglickém stylu vždy dominuje kvalitní pracovní deska

02. 01. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Jak poznáte pravou anglickou kuchyni? Je vyrobena z masivního dřeva a je velkoryse pojata, aby vznikl dostatek místa jak pro přípravné práce, tak pro samotné vaření. Celkový nádech a ladění anglické kuchyně odkazuje spíše k […]

Jak poznáte pravou anglickou kuchyni? Je vyrobena z masivního dřeva a je velkoryse pojata, aby vznikl dostatek místa jak pro přípravné práce, tak pro samotné vaření. Celkový nádech a ladění anglické kuchyně odkazuje spíše k tradičnímu designu, ale vybírat můžete i z návrhů veskrze moderních. Oběma přístupům ovšem dominují kvalitní materiály a kuchyňské pracovní desky z ušlechtilého dřeva. Na co myslet, když si chcete takovou kuchyni zařídit?

Styl a barvy v harmonii

Pokud plánujeme do bytu či domu instalovat kuchyni v anglickém stylu, musíme začít od podlahy. Opravdoví klasici mohou toužit po černobílé dlaždicové podlaze, ale anglický styl podtrhne i podlaha z masivního dřeva nebo parkety. Celkový dojem by rozhodně zabila levná plovoucí podlaha nebo linoleum.

Renovujete-li s prostorem kuchyně i ostatní zařízení, je vhodné myslet na barevné sladění. Parapety nebo okenní rámy v bílé barvě se sice hodí ke všemu, ale specializovaní výrobci anglických kuchyní dodávají dokonce i tyto prvky ve stejném provedení, jako je vámi vybraná kuchyně.

Anglickým kuchyním obecně dominují chladivé a bledé barvy, které jsou na skříňky nanášeny ručně. Hitem letošního roku je tzv. odstín Mizzle, což je velice světlá pistáciová. K takovým barvám je pak vhodné přizpůsobit i provedení dřezu a spotřebičů. Zkuste místo klasického nerezu, použít třeba celokeramický dřez v „Belfast stylu“, který je v Británii populární už od 18. století.

Kitchen

Funkční i oku lahodící pracovní desky

Pomyslnou třešničkou na dortu je u anglických kuchyní pracovní deska z masivu. Pokud jste skříňky ladily do venkovského či tradičního stylu, vybírejte desku ze světlých dřev jako je prémiový dub nebo javor.

Jestli chcete směřovat spíše k luxusnímu nebo koloniálnímu výrazu, výrobci anglických kuchyní vám nabídnou výběr z exotického dřeva iroko, wenge, zebrano nebo bambusu. Kompromisem mezi tmavým a světlým dřevem bude nádherně prokreslená struktura amerického ořechu.

Pokud jste se od mala toužili stát řezníkem, můžete si k anglické kuchyni objednat i pracovní desku z tzv. čelního dřeva s efektním šachovnicovým povrchem a hlavně velkou odolností.
S tak stylovou a kvalitní anglickou kuchyní už vaše návštěvy ani neposedí v jídelně a budou si chtít vaření v anglické kuchyni vyzkoušet sami.

Zdroj: PR článek společnosti Joseph & Kingsley

Kategorie: Kuchyně Styl
Tagy: anglický nábytek britanie kuchyň kuchyňské pracovní desky
Sdílejte článek

Diskuze