Zdroj: istock.com

Kuchyňské trendy, kterým je lepší se vyhnout, jinak bude vaše kuchyň zanedlouho působit zastarale

04. 06. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

Trendy jsou fajn, ale na ty krátkodobého charakteru si musíme dát při zařizování nebo úpravách domácnosti určitě pozor. Předem myslete na to, jestli se vám bude daná změna líbit i za pět let. Některé trendy nás tak zaujmou tak, že jim neodoláme, a později litujeme. Víte, které z aktuálních kuchyňských trendů podle interiérových designérů je lépe raději neřešit?

Při jakýchkoliv úpravách kuchyně myslete na to, že by měla být prostorem, který se vám bude líbit – a to nejen rok či dva. Když investujete do nové kuchyně, budete ji používat po mnoho dalších roků. Věnujte dostatek času a prověřte si, kolik a jakých úložných prostorů potřebujete, vyberte si užší škálu barev, se kterou jste spokojení, rozvrhněte si organizaci a uspořádání, které vám bude plně vyhovovat z praktického i estetického hlediska. Nezapomeňte v kuchyni využít zajímavé povrchové úpravy a textury.

Přečtěte si také:
Jak zařídit kuchyni, aby v ní nevládl chaos

Kompletně otevřený koncept kuchyně

Kuchyně s otevřeným konceptem jsou jedním z největších kuchyňských trendů jednadvacátého století. Mnozí však zapomínají na to nejdůležitější při otevřeném konceptu – vytváření definovaných zón, aby se v kuchyni snáze připravovala jídla. Kuchyňské zóny mohou zahrnovat vaření, přípravu jídla, zábavu, rodinné stolování, úložné prostory na spotřební materiál a uklízení.

Otevřený koncept kuchyně

Zdroj: istock.com

Mnozí interiéroví designéři dělí tyto funkční zóny i vizuálně různými rozdělovači – od sloupů, kusů vyššího nábytku, přes paravány a zelené či skleněné stěny. Velmi dobře fungují posuvné dveře, které v případě potřeby zavřete a budete mít soukromé místnosti, přičemž se jednotlivé zóny nebudou navzájem rušit.

Mosazné kohoutky

Mosaz je designový trend, který se dostal do více stylů kuchyní. Mosazná svítidla vidíme v různých provedeních – jak industriální, tak i ultraluxusní, ale není dobrým tahem řešit v mosazi celé větší plochy či povrchy, které se nedají snadno vyměnit. Jestli tedy jste okouzleni mosazí, dopřejte si ji v kuchyni ve formě doplňků a svítidel spíš než řešením armatur, pracovní plochy nebo celé linky.

Mosazné kohoutky

Zdroj: istock.com

Kuchyně v industriálním stylu

Jsou kuchyně v industriálním stylu stále trendové? I když už nejsou tak populární jako kdysi, stále se používají. Existuje však určitý způsob, jak přistupovat k průmyslové kuchyni, a též způsob, jak nikdy industriální kuchyni nevytvářet.

Přečtěte si také:
Jaký materiál zvolit pro kuchyňskou pracovní desku

V prvé řadě se vyhněte industriálnímu vzhledu, který byl velmi silný před několika lety. Zahrnoval viditelné instalatérské prvky, potrubí, holé žárovky místo svítidel a příliš kovu. Ještě nedávno to bylo velmi trendové, ale nyní to už vypadá přehnaně a zastarale.

Pokud se vám líbí industriální styl, existují jemnější nápady, které můžete vnést do prostoru. Zaměřte se na materiály jako dřevo a kov s patinou, nebo se rozhodněte pro nerezovou ocel.

Industriální kuchyň

Zdroj: istock.com

Speciální spotřebiče

Koupit si nejnovější inteligentní technologii do kuchyně je určitě skvělým způsobem, jak vytvořit supermoderní srdce domu. Avšak o několik let později budou působit zastarale. Rozhodně bychom se měli vyhýbat vestavěným speciálním spotřebičům, jako jsou topinkovače, fritézy či kávovary.

Technologie i styl kuchyňských spotřebičů se mění tak rychle, že za pár let už budou vaši aktuální supermoderní pomocníci působit zastarale, a jejich výměna může být nákladná.

Moderní kuchyňské spotřebiče

Zdroj: istock.com

Křišťálový půvab

„Glamour“ kuchyně jsou „in“, ale je velmi jednoduché tím hodně pokazit. Luxusní lustry a třpytivé kuchyňské úchytky s křišťálovými prvky jsou sice módním trendem, ale přesně takovým, který jak rychle přišel, tak rychle odejde.

Přečtěte si také:
Nejčastější chyby při plánování kuchyně

Chcete luxusní kuchyň? Vsaďte na materiály, které působí přirozeně luxusně. Masivní dřevo a elegantní mramorové nebo kamenné kuchyňské desky přinesou více půvabu a navíc jsou odolné a udržitelné.

Glamour luxusní kuchyň

Zdroj: istock.com

Čistě bílé kuchyně

Vedle barevných trendů jsou stále aktuální čistě bílé kuchyně. Ano, určitě je to elegantní, čisté a uklidňující řešení, ale časem vás začne nudit. Je v pořádku mít bílou kuchyňskou linku, ale zvolte potom ve výraznější nebo kontrastní barvě stůl, pracovní plochu, stěnu… Bílá nevyvolává zpravidla žádné emoce, tak přidejte do vaší kuchyně barvu, která vás potěší a uvolní.

Bílá kuchyně s ostrovem

Zdroj: istock.com

Sabína Zavarská
Zdroj: livingetc.com
Foto: istock.com

Kategorie: Kuchyně
Tagy: kuchyň kuchyňská linka Od partnerů trendy v bydlení
Sdílejte článek

Diskuze