Zdroj: Adriá Goula

Ze staré garáže vytvořili malý a útulný loft se spoustou inspirativních prvků

15. 03. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

Věřili byste, že i ze starého parkovacího místa může být loft? Designér Bebo Ferlito takový projekt skutečně realizoval. A nejen, že jej realizoval, ale dotáhl ho do jedinečné podoby. Vrstvení materiálů, množství textur, vana zapuštěná do země – to jsou jen některé z řady inspirativních prvků v netradičním obytném prostoru.

Cílem rekonstrukce starého parkovacího místa v Barceloně byla jeho přeměna na obyvatelný loft. Investor si přál mimořádně intimní prostor, jakousi ulitu laskavosti, lásky a ochrany, zamrzlou v době, která má sloužit jako úkryt, ale také k relaxaci a užívání si, daleko od běžného života.

Přírodní recyklovaný loft se sprchovacím koutem v stře

Většina nábytku, některá svítidla a dekorativní prvky jsou také ručně vyrobeny a navrženy přímo designérem. Zdroj: Adriá Goula

Objekt se nachází nedaleko známé památky – Refugio 307, u krytu a tunelů proti bombovým útokům vybudovaným na ochranu občanů během španělské občanské války. Proto i podobnost nového loftu s touto památkou není náhodná, lze ji vnímat jako metaforu.

Přečtěte si také:
Z původního domu zůstalo jen obvodové zdivo: Uvnitř je z něj moderní loft!

Přírodní materiály, recyklace, řemeslné práce

Celý prostor je obklopen systémem závěsů, které zdůrazňují výšku prostoru a zároveň jej zjemňují, změkčují. V prostoru naleznete výsostně přírodní materiály a suroviny. Dalším charakteristickým rysem, díky kterému projekt dosáhl udržitelnosti, je použití recyklovaného materiálu a řemeslné provedení celého objektu.

Přírodní recyklovaný loft se závěsy

Celý prostor je obklopen systémem závěsů, které zdůrazňují výšku prostoru a zároveň jej zjemňují, změkčují. Zdroj: Adriá Goula

Povrchová úprava stěn, podlahy, střechy, dekorace, sanitární prvky a armatury jsou vyrobeny ručně. Dokonce i většina nábytku, některá svítidla a dekorativní prvky jsou také ručně vyrobeny a navrženy přímo designérem.

Využil všeho, co na místě našel

„Snažil jsem se využít co nejvíce z toho, co jsem na místě našel, použil jsem kreativitu, zapamatoval si původ prostoru a všechno jsem navrstvil s nádechem různých útulných textur, které dodaly magickou atmosféru, jakou si tento prostor zaslouží…”, říká Bebo Ferlito.

Spací kout v loftě

Povrchová úprava stěn, podlahy, střechy, dekorace, sanitární prvky a armatury jsou vyrobeny ručně. Zdroj: Adriá Goula

Kohoutky z kusu staré mědi, závěsy z jutových pytlů

Co konkrétně měl designér na mysli? Například vnější posuvná vrata a vnitřní schodiště jsou vyrobeny z kovového ocelového plechu, který se dříve používal ke skladování v mezipatře.

Přečtěte si také:
Víkendový loft pro mladý pár v historickém centru města

Ze starého kusu mědi vznikl nápad na vodovodní kohoutky a staré
dřevěné desky daly základ kuchyňskému stolu. Z nalezených jutových pytlů vznikly závěsy, z kartonových krabic zásuvky. A ještě jeden působivý
detail – zapuštěná vana, která přímo vyzývá k relaxaci.

Designové cementové umyvadílko

Ze starého kusu mědi vznikl nápad na vodovodní kohoutky. Zdroj: Adriá Goula

Projekt loVt 3

architektonický ateliér: Bebo Ferlito a NáBITO architects

hlavní designér: Bebo Ferlito

lokalita: Barcelona, ​​Španělsko

plocha: 70 m2

realizace: 2021

Sabína Zavarská

Foto: Adriá Goula

Kategorie: Rekonstrukce bytu
Tagy: designový nábytek lofty minibyty moderni bydleni nábytek na míru přírodní materiály recyklace
Sdílejte článek

Diskuze