Jak ochránit dřevostavby před nepříznivými vlivy počasí

Jak ochránit dřevostavby před nepříznivými vlivy počasí

13. 01. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Jste vlastníkem dřevostavby? Nebo máte dřevem obložený svůj dům? S příchodem jara se opět začínáme věnovat pracím kolem domu, chaty či rekreačního zařízení. Začínáme renovovat, i stavíme terasy, ploty, zahradní stavby nebo kůlny.   Dřevo […]

Jste vlastníkem dřevostavby? Nebo máte dřevem obložený svůj dům? S příchodem jara se opět začínáme věnovat pracím kolem domu, chaty či rekreačního zařízení. Začínáme renovovat, i stavíme terasy, ploty, zahradní stavby nebo kůlny.

 

Dřevo je živý materiál, který vyžaduje speciální péči. Přestože je dřevo přirozeně krásné, vyžaduje většina dřevin ochranu před slunečním zářením, vodou a povětrnostními vlivy, aby si svou krásu zachovaly i nadále.

Proto je nutné dřevo ošetřit kvalitními ochrannými nátěry.

Doporučujeme lazurovací lak Flügger 95 Aqua. Tento tenkovrstvý lazurovací lak na dřevo obsahuje nejlepší složky na bázi oleje a vody, a proto si svůj odstín uchovává nejdéle ze všech poloprůhledných nátěru. Povrch nátěru se velice snadno udržuje a obnovuje.

Pokud chcete zachovat původní vzhled dřeva, zvýraznit jeho kresbu, ale dodat mu lesklou povrchovou úpravu, použijte Flügger 96 Classic. Klasický silnovrstvý lazurovací lak chrání dřevo před vlhkostí a vysycháním. Navíc je díky kvalitním pojivům velice pružný, díky čemuž se minimalizuje riziko praskání a loupání nátěru.

Pokud byste raději použili krycí nátěr na dřevo, který překryje původní barvu dřeva, ale zároveň nepotlačí jeho strukturu, zvolte Flügger 98 Aqua. Má dobrou kryvost, takže je mimořádně vhodný, chcete-li změnit barvu dřeva včetně povrchů předtím ošetřených lazurovacími laky.

Jak tedy postupovat?

Krok 1
Dřevo musí být před nátěrem čisté. Proto odstraňte jakékoliv znečištění nebo mastnotu.

Krok 2
Oškrábejte veškeré zbytky starých nesoudržných nátěrů pomocí špachtle nebo škrabky a sražte ostré hrany brusným papírem, aby nátěr přilnul i na hranách.

Krok 3
Jestliže jsou prkna pokryta plísněmi, řasami nebo houbami, použijte prostředek Flügger Facade Anti-green a veškeré napadení odstraňte. Nové dřevo může skrývat neviditelné spory, které se mohou množit. Z tohoto důvodu obecně doporučujeme dezinfikovat nové i staré povrchy.

Krok 4
Celý povrch nového a holého dřeva natřete napouštěcím olejem Flügger 90 Aqua nebo Flügger 90 Classic.
Olej dobře proniká do dřeva, nasycuje jeho povrch a zajišťuje vodoodpudivost dřeva. Mimořádnou péči věnujte natírání příčných řezů dřeva. Po 20 minutách setřete přebytek napouštěcího oleje suchým hadrem.

Krok 5
Natřete dřevo dvěma vrstvami zvoleného lazurovacího laku. Po první vrstvě povrch lehce přebruste smirkovým papírem zrnitosti 120.

O společnosti Flügger
Flügger Group je dánský koncern kótovaný na burze, který soustřeďuje podniky z Dánska, Švédska, Norska, Polska, Islandu, České republiky a Číny. Koncern vyrábí a prodává nátěrové barvy, ochranné prostředky na dřevo a kov, tapety, malířské nářadí apod. Jeho obrat přesahuje 1,5 miliardy dánských korun. Společnost zaměstnává přibližně 1 400 pracovníků, sídlí v Rødovre a neustále se rozvíjí.

Kontakt:
Ing. Gabriela Šebestová
Pražská tržnice – hala č. 19
P. O. Box 23
Bubenské nábřeží 306, Praha 7
Tel.: 725 937 269
        gase@flugger.com  

Kategorie: Dřevostavby
Tagy: dřevo drevostavba
Sdílejte článek

Diskuze