Zdroj: Susanna Cots Interior Design | Mauricio Fuertes

Světlý rodinný dům, ve kterém hraje hlavní roli měď

06. 04. 2022
Diskuze (0)
Sdílet

Když vejdete do prostoru domu, v prvé řadě vnímáte vyzařování celého díla a až postupně odhalíte jednotlivé detaily. V projektu, který vám představujeme, hraje hlavní roli měď.

Co bylo a co bude, co jsme navenek a co uvnitř

Měď pochází z přírody. V kombinaci mědi se zemitými barvami a texturami vznikl prostor, který – jak říká sama autorka – „vytváří dokonalou asymetrii mezi krásným a emocionálně funkčním. Spojení mezi tím, co jsme navenek, a tím, co jsme uvnitř. Tento prostor se rodí z toho nejminimalističtějšího detailu, který se snaží vrátit k tomu, co byl předtím, ctít měď, její zemitou barvu a strukturu bezpečnosti.“

Přečtěte si také:
Rekonstrukce historického bytu se zaměřením na využití jeho velkorysosti a zachování původních prvků

Tento kov s nádhernou barvou, která se skvěle kombinuje s bílou i dřevem, najdete všude. Na nohách stolu, na textuře zásuvek, na snídaňovém baru, armaturách. Není divu, že v konečném důsledku interiér působí jako šperk. Dokonce i oheň v krbu připomíná barvu mědi.

Světlý rodinný dům v kombinaci mědi se zemitými barvami

Designérka spodní podlaží otevřela, propojila jednotlivé oblasti a sjednotila interiér s exteriérem. Zdroj: Susanna Cots Interior Design | Mauricio Fuertes

Přirozené světlo je nevyhnutelnou součástí kvalitního bydlení

Tento projekt nezahrnoval návrh interiéru nového domu, ale představuje rekonstrukci už existujícího bydlení. Prvním krokem bylo vpustit dovnitř světlo. Právě proto designérka spodní podlaží otevřela, propojila jednotlivé oblasti a sjednotila interiér s exteriérem. Podařilo se to tak, že spojení vnímáte v každém ročním období.

Světlý rodinný dům v kombinaci mědi se zemitými barvami

Designérka spodní podlaží otevřela, propojila jednotlivé oblasti a sjednotila interiér s exteriérem. Zdroj: Susanna Cots Interior Design | Mauricio Fuertes

Bílá vyvažuje, dřevo harmonizuje

Bílá barva je pro tvorbu designérky typická. Je to podle ní způsob, jak utišit dialog mezi různými odstíny v detailech (měděné tóny, zemité barvy a textury). Najdeme ji všude – v hlavním obytném prostoru, hygienickém zázemí i v ložnici. V kuchyni a v koupelně s měděnými detaily. V horním podlaží v kombinaci s dubem, poskytujícím teplé objetí. Ve velké ložnici jsou díky krytým stěnám, které obsahují krb a malý psací stůl, aplikovány tytéž měděné detaily jako v kanceláři v přízemí.

Přečtěte si také:
Veselý a rozmanitý byt v činžovním domě v Holešovicích

Každý detail je dokonalý

Čtvercová pohovka (tu, i mnoho dalšího integrovaného nábytku, navrhla sama Susanna Cots), design stolu, který ladí se snídaňovým barem, detaily zásuvek, čalouněné židle v kuchyni, dva dřezy jako dvě jádra rodinné interakce, vodovodní baterie, které ladí s lampami, čelo postele a skříňka na šperky, věšáky na ručníky…

Světlý rodinný dům v kombinaci mědi se zemitými barvami

Všechny tyto detaily dokonale fungují. Zdroj: Susanna Cots Interior Design | Mauricio Fuertes

Všechny tyto detaily dokonale fungují v prostoru, protože slouží jednomu hlavnímu cíli: domácí pohodě, včetně respektu k rytmu každého obyvatele domácnosti a k moudrosti přírody.

Světlý rodinný dům v kombinaci mědi se zemitými barvami

Jídelna. Zdroj: Susanna Cots Interior Design | Mauricio Fuertes

Španělská designérka Susanna Cots už více než dvacet let navrhuje interiéry charakteristické mimořádnou rovnováhou a vizuálním komfortem. Pro její práce je podstatné citlivé vnímání hry světla, propojení materiálů a předmětů s emocemi i přírodou.

Přečtěte si také:
Úsilí vložené do komplikované proměny rodinného domu z 30. let stálo za to

The Leap to Copper

studio: Susanna Cots Interior Design

interiérová designérka: Susanna Cots

lokalita: Peratallada, Španělsko

realizace: 2022

Sabína Zavarská

Foto: Susanna Cots Interior Design | Mauricio Fuertes

Zdroj: v2com

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: bazény bílá interiérové řešení měď moderní domy prosklené plochy rodinne domy severské interiéry textilie
Sdílejte článek

Diskuze