Zdroj: youtube.com/Patrik Fiala

Video: 16letý mladík si vlastnoručně postavil malý domek. Stálo ho to 450 000 Kč.

19. 06. 2024
Diskuze (2)
Sdílet

V dnešní době, kdy ceny nemovitostí stoupají do závratných výšin, není jednoduché najít si bydlení, které by bylo cenově dostupné a zároveň útulné. Příběh šestnáctiletého Radka je proto inspirací pro mnohé mladé lidi, kteří sní o vlastním bydlení.

Radek, mladík se zlatýma rukama a velkou dávkou odvahy, se rozhodl postavit si svůj vlastní malý domeček. Ačkoli měl zkušenosti se stavebními pracemi jen z předchozích brigád, jeho odhodlání a touha po nezávislosti ho hnaly vpřed.

Přečtěte si také:
Mladý designér se rozhodl ušetřit a bydlí v malém domku postaveném z kontejneru. Měsíčně platí 1400 Kč

Odvážný plán

Jeho cílem bylo vytvořit obyvatelný prostor menší než 25 metrů čtverečních, který by ho nestál více než 450 000 Kč. Tento plán se možná zdál nereálný, ale Radek byl přesvědčen, že to dokáže. Na domečku pracoval většinou po škole.

Trvalo mu to celé dva roky a ve svých 19 letech už měl bydlení postavené vlastníma rukama. Jak to v domečku vypadá a celý jeho příběh si můžete prohlédnout ve videu níže.

FOTOGALERIE

Text: Juraj Koreň
Foto: youtube.com/Patrik Fiala
Zdroj: youtube.com/Patrik Fiala

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: design drevostavby interier malý dům
Sdílejte článek

Diskuze

  • Je zajímavé, že podobné domky na kolech stojí v brně na ul.Olomoucké, stejná střecha, okna, obložení….vypadá to jako okopírované nebo je to reklama na tuto firmu?

    Tomáš
  • jo a k tomu si koupil pozemek za 3 mega.

    jenicek54