Zdroj: www.hutchhouse.cz

Ideální bydlení pro dva? Variabilní modulový dům ihned k nastěhování

27. 11. 2020
Diskuze (7)
Sdílet

Modulové domky jsou dnes stále vyhledávanějším, rychlým a jednoduchým řešením bydlení. Sahají po nich nejen mladé páry a rodiny, ale často si takovýto domov vybírají i senioři, aby mohli žít bez zbytečných nákladů, v lůně přírody.

Mnozí si představují, že modulové domy musí být uniformní – podobají se jeden druhému a nemůžete si je příliš přizpůsobit svým potřebám. Opak je však pravdou. Dají se spojovat a různě kombinovat – přesně tak, jak vám to vyhovuje.

Dokonce z nich můžete postavit i dvougenerační bydlení a není problém k jednomu modulu připojit další i s odstupem času. Půdorys je též možné ve spolupráci s dodavatelem upravovat tak, aby vám naplno vyhovoval.

Modulový dům pro dva

Zdroj: www.hutchhouse.cz

Terasa velká jako interiér

Přednedávnem nám padla do oka realizace modulového domu s prostornou dřevěnou terasou. Ačkoliv samotný interiér nezabírá více než čtyřiačtyřicet metrů čtverečních, díky promyšlené dispozici a velké terase, která tvoří prakticky letní obývací pokoj a vytváří plynulý přechod mezi interiérem a exteriérem, domek nepůsobí stísněně. Právě naopak, je útulný a připravený k osazení na pozemek. Když ke stavbě přidáte bazén a zahrádku, kvalita bydlení se ještě zvýší.

Přečtěte si také:
Modulová řadová zástavba: Je toto řešení i pro naše města?
Modulový dům pro dva

Zdroj: www.hutchhouse.cz

Technické parametry znamenají kvalitu

Když mluvíme o kvalitě bydlení, určitě vás budou zaujímat technické parametry. Tato konkrétní realizace je postavena v nízkoenergetické třídě B, avšak pro výrobce není problém vytvořit podobný dům s parametry energetické třídy A (nebo pasivu).

Celková tloušťka obvodové stěny je 290 mm, tloušťka vnitřní stěny je 100 mm. Konstrukci domu tvoří smrkové KVH hranoly vyplněné izolační vrstvou. Vnitřní stěny domu vznikly za pomoci sádrokartonových desek Rigistabil, které mají protipožární a protihlukové vlastnosti, také odpuzují vodu.

Modulový dům pro dva

Zdroj: www.hutchhouse.cz

Připravený k nastěhování

Realizace byla přizpůsobena přáním majitelů i z pohledu vybavení. „V tomto případě jsme dodávali i kuchyňskou linku, a dům byl tedy připraven k okamžitému nastěhování. Samozřejmostí je vybavená koupelna (sprchový kout, závěsné WC, umyvadlo se skříňkou, vyhřívací žebřík, dlažba/obklad), vnitřní vymalování, laminátové podlahy, posuvné interiérové dveře. Vytápění je řešeno jako podlahové pomocí uhlíkových fólií. V každé místnosti se nacházejí dotykové termostaty. Stavba je vybavena i krbovými kamny s nerezovým komínem a zabezpečovacím systémem Jablotron, který detekuje pohyb, vniknutí, zvýšení teploty, kouř,“ vyjmenovává výbavu modulového domu Ing. Jiří Vidlák ze společnosti Hutchhouse – modulové domky.

Modulový dům pro dva

Zdroj: www.hutchhouse.cz

Plochá střecha, sedlová střecha nebo zelená střecha?

Fasáda domku i terasa je z modřínového rhombusu. Okna a exteriérové dveře jsou plastové ve variantě trojsklo a v barvě antracit/bílá. I střechu si můžete vybrat podle vlastních požadavků – obvykle je řešena jako plochá se spádem a atikou. V tomto případě je použita sedlová střecha s plechovou krytinou v antracitové barvě. Existují i modulové domky se zelenou střechou. Dům si můžete doplnit o vlastní tepelné čerpadlo.

Přečtěte si také:
Mikrodům jako mobilní útočiště: Dokonalý únik z reality může vypadat i takto

Hlavní výhodou těchto modulových domků je jejich kombinovatelnost a fakt, že vám je dovezou na místo jako celek. Potom už stačí napojit na sítě, provést finální úpravy a zařídit si je.

Modulový dům pro dva

Zdroj: www.hutchhouse.cz

Modulový dům pro dva

realizátor: HUTCH HOUSE

zastavěná plocha domu: 54,6 m2

zastavěná plocha domu včetně terasy: 106,6 m2

užitná plocha: 43,7 m2

Sabína Zavarská
Zdroj a foto: www.hutchhouse.cz

Kategorie: NED a pasivní domy
Tagy: freedomek modulární domy nizkoenergeticke domy rodinne domy
Sdílejte článek

Diskuze

 • IDEÁLNÍ PRO DVA SENIORY, KÉŽ BYCHOM SI MOHLI TAKOVÝ DŮM POŘÍDIT.

  Linda
 • je to pěkné ale kolik to koštuje

  pavel
 • Krásné ale kolik to stojí?

  Jarda
 • http://www.hutchhouse.cz stačí se kouknout sem na katalogu jsou i ceny

  Anonym
 • tvl trochu předražený ne? Takovou cenu to určitě nemá

  Anonym
 • …no tak cenu za domek vám upřesní kterýkoliv developer…já doporučuji SEKERA GROUP který prodává 3+1 za 10,2 milionů
  ….a u tohoto Sekyry můžete zaseknout sekyru do futra jak hluboko chcete….nabízí i výhodné hypotéky….a POZOR to není jediná developer společnost na trhu….těch jé habaděj kde můžete zaseknout sekyru do futra a splácet

  Číslo Projekt Dispozice Plocha Podlaží Příslušenství Plocha příslušenství Cena (vč. DPH) Dostupnost
  SM2-02.4.2 Smíchov City – SM2 3+kk 83.5 m2 4 balkon 5.20 m2 10 207 000 Kč Dostupný
  …a takto veliké družstevní byty 3+1 83m2 se za bolševických zločinců a grázlů prodávali za Kč 30.000,-

  Kerim
 • Ty ceny,to je nereálné !!!!Nic pro člověka s průměrným platem.🥺😞

  Anonym