Zdroj: Tacofoti

Rodinný dům v malebném prostředí Chrustenic s krásným výhledem

04. 11. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

Když se architektonickému ateliéru ozve klient, se kterým už spolupracovali, s dalším zajímavým zadáním, je to znamení úspěchu a spokojenosti. Architekty ze Studia Reaktor vyhledal spokojený klient, kterému před lety rekonstruovali byt.

Tentokrát studio, které „staví silné architektonické příběhy“ (jak sami architekti charakterizují svou práci), oslovil s požadavkem navrhnout rodinný dům v malebném prostředí Chrustenic. Nové zadání architekta zaujalo na první pohled, především krásou vybraného svažitého pozemku.

Obdélníkový rodinný dům se šikmou střechou ve svahu

Výsledkem je příjemný a pohodlný rodinný dům, který úzce spolupracuje s prostředím a navozuje pocit, že jste na dovolené. Zdroj: Tacofoti

Nabízí výhled na Loděnický potok a údolí s listnatými stromy. Už pozemek navozoval pocit, že jste na dovolené v horách. K tomuto pocitu se přizpůsobila i stavba sympatického domu.

Přečtěte si také:
Dům ve svahu poskytuje relaxační výhledy

Přístupný z obou úrovní

Tvar domu je klasický obdélník s šikmou střechou. Díky svahu bylo možné dvouposchoďový dům zasadit do terénu tak, aby byl přístupný z obou úrovní. Z vyšší se do něj dostanete po lávce. Příjezdová cesta pod svahem končí parkovacím přístřeškem pro dvě auta. Tady odstavíte auto a mezi gabiony se propletete až k hlavnímu vstupu do domu. Z jižní části na stavbu navazuje terasa s grilovacím místem.

Obývací část v domě s krovem

Jižní část je dvouposchodová, nachází se zde hlavní obytný prostor s kuchyní, jídelnou a pracovnou, který působí jednoduše, čistě, a přitom díky dekoracím a textiliím útulně. Zdroj: Tacofoti

Jednoduché a čisté linie zjemňují textilie a barvy

Vstup do domu je umístěn uprostřed celkové dispozice. Jižní část je dvouposchodová, nachází se zde hlavní obytný prostor s kuchyní, jídelnou a pracovnou, který působí jednoduše, čistě, a přitom díky dekoracím a textiliím útulně. Neméně působivé je černé minimalistické schodiště.

Obývací část s černým schodištěm

Působivé je černé minimalistické schodiště. Zdroj: Tacofoti

Každé poschodí disponuje ložnicí a koupelnou. Z horního podlaží můžete vyjít do zahrady s bazénem. Krásu okolí umocňuje panoramatický výhled přes široký vikýř za galerií v poschodí.

Přečtěte si také:
Kouzelná chata v přírodě: Krásné výhledy z ložnice, teplo a klid

Ocel, beton, i roxory

„Při volbě materiálu jsme jen volně navazovali na přání klienta. Surová ocel, pohledový beton, „kleťák“ na podlaze, „roxory“ natřené kovářskou černí.

Obdélníkový rodinný dům se šikmou střechou a terasou

Z jižní části na stavbu navazuje terasa s grilovacím místem. Zdroj: Tacofoti

Venkovní obklady jsou ze sibiřského modřínu, plechová střecha spolu s okenními rámy ladí díky antracitové barvě,“ popisuje výběr materiálů architekt Jakub Heidler. Výsledkem je příjemný a pohodlný rodinný dům, který úzce spolupracuje s prostředím a navozuje pocit, že jste na dovolené.

Přečtěte si také:
Pohodlná dřevostavba pro rodinu? Typový dům si upravili k maximální spokojenosti

RD Chrustenice

architektonický ateliér: Studio Reaktor, www.studio-reaktor.com

autor: Ing. arch. Jakub Heidler

spoluautor: Ing. arch. Lenka Komárková

lokalita: Chrustenice

plocha: 170 m2

projekt: 2019

realizace: 2021

Sabína Zavarská

Foto: Tacofoti

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: chata krovy moderní domy ve svahu přírodní materiály rodinne domy šikmé střechy venkovský styl
Sdílejte článek

Diskuze