Koupelnové skříňky

Koupelnové skříňky jsou nezbytnou součástí dnešní moderní koupelny a plní především praktickou funkci. Přehledně v nich lze umístit potřebné koupelnové potřeby, jako jsou šampóny, sprchové gely, kosmetika, ale i ručníky a osušky a další podobné předměty. Koupelnové skříňky nám nabízejí v koupelně dostatek prostoru a úložného místa. Svým designem a barvou nám můžou i z obyčejné koupelny vytvořit obdivovaný kousek bytu.
Koupelna ve stylu vintage
Design

Koupelna ve stylu vintage

Historický, výběrový, klasický. I takové ekvivalenty má slovo vintage. Kromě mnoha jiného se za ním skrývá i styl zařizování interiéru, který si nachází své místo v mnoha našich domácnostech. Najdete se v něm i vy?

Dvě koupelnové proměny
Koupelnové baterie

Dvě koupelnové proměny

Majitelé zrekonstruovali během jednoho roku hned dvě koupelny v prvorepublikové vile v Plzni. Podobě obou koupelen pomohla spolupráce s šikovnými designéry a obkladačem. Rekonstrukce zbavila koupelen špatné dispozice, přibyly moderní materiály a cenné úložné prostory.

Zařizujeme koupelnu – trendy, rady a tipy na nákup
Doplňky do koupelny

Zařizujeme koupelnu – trendy, rady a tipy na nákup

Koupelna, často navzdory nejmenšímu počtu čtverečních metrů, které se jí v bytě věnují, v ničem za ostatními místnostmi nezaostává. Dokáže být bláznivá, decentní, exotická i zenová...

Koupelna v paneláku
Koupelna v paneláku

Koupelna v paneláku

Velikost koupelny je relativní pojem. Důležité je jen uvést v soulad naše požadavky s velikostí místnosti. Běžně si člověk představuje koupelnu vybavenou pohodlnou vanou a umyvadlem, s místem na pračku a koš na prádlo, na […]

Skříňky do koupelny

Pro koupelnové skříňky je velmi důležitý použitý materiál, který musí být odolný vůči vodě a vlhku, ale také s možností snadné údržby. Před samotným výběrem koupelnové skříňky si je nutné uvědomit co všechno má v ní být umístěno. Důležitý je i rozměr, jak jednotlivé jednoduché skříňky, které budeme pořizovat do menších koupelen, nebo soustav skříněk vhodných pro rozměrově větší koupelny. Můžeme si vybírat mezi řadou tuzemských nebo zahraničních výrobců, nebo dle oblíbeného výrobce či designéra. Skříňky můžou být otevřené ve formě polic nebo naopak uzavřené různými dvířky nebo kombinací obojího.

Moderní koupelnové skříňky

Dolní koupelnové skříňky

Jsou umístěny v prostoru pod umyvadlem, ale mimo něj. Jsou ideálním řešením prostoru. Mohou být sestaveny z několika menších zásuvek, které umožňují snadnou manipulaci a přístup k uskladněným věcem. Nebo ze zásuvky a dvoudveřové skříňky, ve které lze umístit i objemnější předměty, jako jsou čisticí prostředky, prací prostředky nebo aviváže. Často bývá úložný prostor i na skříňce, kde je prostorná povrchová deska, pro odložení kulmy nebo holicího strojku. Mohou být opatřena i pojízdnými kolečky, které nám umožní snadnější posun a možný úklid.

Horní skříňky

Skříňky do koupelnyVelmi často jsou horní koupelnové skříňky v závěsném provedení se zrcadly. Slouží k úpravě zevnějšku, který je nezbytný pro dnešní moderní dobu. Pomůže nám uschovat předměty z umyvadla, ale i nezbytnou kosmetiku, odličovací ubrousky či tampóny.

Skříňky s umyvadlem

Jsou podobné dolním koupelnovým skříňkám jen s tím detailem, že obsahují i umyvadlo, které je v koupelně nezbytné. Mohou být i v závěsném provedení, které je lépe odolné vůči mokré podlaze a životnost skříňky se tak prodlouží.

Vysoké koupelnové skříňky

Dodávají prostoru vysokou exkluzivitu a funkčnost. Nezabírají zbytečně volný prostor koupelny. Nejčastěji jsou v provedení vrchních dvířek s třemi sektory a spodních menších dvířek s dvěma sektory. Ale může je pořídit i v provedení dvou šuplíků a tří polic, které jsou skryty za dvířky koupelnové skříně.

Závěsné skříňky

Závěsné skříňky do koupelnyJsou nezbytné pro uložení značného množství důležitých nezbytností, které používají všichni členové rodiny. Vana ani pračka nejsou vhodným prostorem pro titěrnou kosmetiku, kartáček či ruční. Lépe a přehledně bude těmto pomocníkům ve skříňce.

Soustavy koupelnových skříněk

Sestávají se z několika skříněk, vysoké koupelnové skříňky, spodní a horní koupelnové skříňky a ze skříňky pod umyvadlo. Pokud chceme udržet dlouhou životnost a stálou čistotu, je dobré vybírat závěsné typy skříněk, které tak nejsou vystaveny vodě, která zůstane na podlaze po sprchování nebo po havárii např. vyplavení koupelny od pračky.

 

Materiál koupelnových skříněk

Plasty používané pro koupelnový nábytek jsou už minulostí, v současné době se používají materiály moderní a odolnější, které se vyznačuj kvalitou a snadnou údržbou. Jako je:

Laminovaná dřevotřísková deska

Tato deska je zakončena fólií, což je technika papíru namočeného v melaminové pryskyřici. Tento materiál, který je znám též pod zkratkou LTD, umožňuje variace barevných provedení, různé stupně lesku s různými designy. Velmi snadno se udržuje pro svůj hladký povrch. Technologie LTD zabraňuje pronikání vlhkosti a drobným poškozením.

Dřevovláknité desky MDF

Koupelnové skříněTato deska je z přírodnějšího materiálu, do kterého lze frézovat různé motivy, je kompaktní struktury s dobrou tvarovou upracovaností. Povrchová úprava je řešena kašírováním, lakováním nebo polaminováním.

Mořený masiv

Nejčastěji je užíván smrk, který je mořený do různých odstínů. Tento nábytek je jednoduchý a vzdušného stylu, který nám celou koupelnu promění do středomořského stylu.

Masiv

Nejčastějším materiálem je cedr, který dotváří teplo v prostoru a jeho jednoduchost a čistota tvaru oživí každou koupelnu.

Masivní bukové dřevo mahagonového typu

V provedení křížení prosklených dvířek a kombinace masivního bukového dřeva v mahagonovém odstínu dodá koupelnovému nábytku nádech luxusu.

Materiál pro úchytky skříněk

Převážně se používá plast nebo chrom, který je odolný vůči vlhku a vodě. Úchytky vyrobené v podlouhlé variantě umožňují snadnější manipulaci. Může být použita i keramika, která dodá koupelnovému nábytku retro styl.

Moderní skříňky do koupelnyKoupelnový nábytek dodá koupelně šmrnc a útulný vzhled. Vše bude přehledné a úhledně uklizené. Moderní materiály nám usnadní jeho údržbu a koupelnový nábytek bude působit vždy čistě a udržovaně. Můžeme si jej vybrat v luxusním, moderním, retro či klasickém stylu, z jednotlivých kusů či sestav. Koupelnový nábytek nám udělá z koupelny místo, ve kterém budeme ráno i večer trávit svůj čas a pokud budeme mít návštěvu, jistě ocení jeho kvality a my se nebude mít za co stydět. Pokud vybereme kvalitní materiály a zpracování můžou nám koupelnové skříňky vydržet několik dlouhých let nebo do té doby dokud se nerozhodneme pro malou či radikální změnu.