Koupelnový nábytek

Koupelnový nábytek Koupelnový nábytek plní především praktickou funkci. Jen málokdo si chce v koupelně přivodit nějaké zranění nebo úraz. Proto pro praktické a především přehledně uklizené všech koupelnových potřeb, jako jsou šampóny, sprchové gely, kosmetika, ale i ručníky a osušky slouží koupelnový nábytek. Nabízí nám v koupelně dostatek prostoru a úložného místa. Svým designem a barvou nám může i z obyčejné koupelny vytvořit obdivovaný kousek bytu.
Koupelna ve stylu vintage
Design

Koupelna ve stylu vintage

Historický, výběrový, klasický. I takové ekvivalenty má slovo vintage. Kromě mnoha jiného se za ním skrývá i styl zařizování interiéru, který si nachází své místo v mnoha našich domácnostech. Najdete se v něm i vy?

Minimalistická koupelna
Koupelnový nábytek

Minimalistická koupelna

Domov se stává domovem, když ho vnímáme jako samozřejmost. Chceme od něj, aby nás těšil pohled na prostor, který jsme si vybudovali pro sebe a své blízké. Měl by nám dát pocit bezpečí, chránit naše […]

Tipy bytového designéra před rekonstrukcí koupelny
Koupelnové studio

Tipy bytového designéra před rekonstrukcí koupelny

Rádi byste věděli, co vše je dobré si před rekonstrukcí ujasnit, jak vybírat realizační firmu nebo třeba jaké možnosti přinášejí moderní povrchové materiály? Na to vše jsme se zeptali odborníka – „dvorního“ architekta a designéra […]

Pro koupelnový nábytek je velmi důležitý i materiál, který musí být odolný vůči vodě vlhku. Před samotným výběrem samotného koupelnového nábytku je nutné si uvědomit co všechno má v něm být umístěno. Důležitý bude i rozměr, jak jednotlivého nábytku, který budeme pořizovat do menších koupelen, tak soustav nábytku vhodných pro rozměrově větší koupelny.

Koupelnové skříňky

Dolní koupelnové skříňky

To je koupelnový nábytek, který je umístěný v prostoru pod umyvadlem, anebo mimo něj. Jsou ideálním řešením prostoru. Mohou být sestaveny z několika menších zásuvek, které umožňují snadnou manipulaci a přístup k uskladněným věcem. Nebo ze zásuvky a dvoudveřové skříňky, ve které lze umístit i objemnější předměty, jako jsou čisticí prostředky, prací prostředky nebo aviváže. Často bývá úložný prostor i na skříňce, kde je prostorná povrchová deska, pro odložení kulmy nebo holicího strojku. Mohou být opatřena i pojízdnými kolečky, které nám umožní snadnější posun a možný úklid.

Horní koupelnové skříňky

Velmi často jsou horní koupelnové skříňky v závěsném provedení se zrcadly. Slouží k úpravě zevnějšku, který je nezbytný pro dnešní moderní dobu. Pomůže nám uschovat předměty z umyvadla, ale i nezbytnou kosmetiku, odličovací ubrousky či tampóny.

Skříňky s umyvadlem

Jsou podobné dolním koupelnovým skříňkám jen s tím detailem, že obsahují i umyvadlo, které je v koupelně nezbytné. Mohou být i v závěsném provedení, které je lépe odolné vůči mokré podlaze a životnost skříňky se tak prodlouží.

Vysoké koupelnové skříňky

Koupelnový nábytek v podobě vysokých skříněk dodává prostoru vysokou exkluzivitu a funkčnost. Nezabírají zbytečně volný prostor koupelny. Nejčastěji jsou v provedení vrchních dvířek s třemi sektory a spodních menších dvířek s dvěma sektory. Ale může je pořídit i v provedení dvou šuplíků a tří polic, které jsou skryty za dvířky koupelnové skříně.

Závěsné koupelnové skříňky

Jsou nezbytné pro uložení značného množství důležitých nezbytností, které používají všichni členové rodiny. Vana ani pračka nejsou vhodným prostorem pro titěrnou kosmetiku, kartáček či ruční. Lépe a přehledně bude těmto pomocníkům ve skříňce.

Soustavy koupelnového nábytku

Sestávají se z několika skříněk, vysoké koupelnové skříňky, spodní a horní koupelnové skříňky a ze skříňky pod umyvadlo. Pokud chceme udržet dlouhou životnost a stálou čistotu, je dobré vybírat závěsné typy skříněk.

Umyvadla

Můžeme si vybrat z velkého množství tvarů, velikostí a nepřeberného množství designu. Materiály jsou převážně keramika nebo konglomerátu umělého mramoru, které zaručují kvalitu a vysokou odolnost. Konglomerát bývá chráněn unikátní povrchovou vrstvou, která je téměř nezničitelná, a je odolná vůči kosmetickým a desinfekčním přípravkům. Umyvadla mohou být čtvercová nebo půlkruhová, ale i s postranním odkládacím prostorem.

Koupelnový nábytek – zrcadla

Zrcadlo je velmi důležitý doplněk koupelny, neboť si díky němu můžeme upravit zevnějšek. Zrcadla můžeme vybírat z různých tvarů a provedení. Mohou být samostatně zavěšené nebo zabudované s policemi k odložení různých nezbytných drobností.

Materiál na koupelnový nábytek

Plasty používané pro koupelnový nábytek jsou už minulostí, v současné době se používají materiály moderní a odolnější. Jako je:

Laminovaná dřevotřísková deska

Tato deska je zakončena fólií, což je technika papíru namočeného v melaminové pryskyřici. Tento materiál, který je znám též pod zkratkou LTD, umožňuje variace barevných provedení, různé stupně lesku s různými designy. Velmi snadno se udržuje pro svůj hladký povrch. Technologie LTD zabraňuje pronikání vlhkosti a drobným poškozením.

Dřevovláknité desky MDF

Tato deska je z přírodnějšího materiálu, do kterého lze frézovat různé motivy, je kompaktní struktury s dobrou tvarovou upracovaností. Povrchová úprava je řešena kašírováním, lakováním nebo polaminováním.

Mořený masiv

Nejčastěji je užíván smrk, který je mořený do různých odstínů. Tento nábytek je jednoduchý a vzdušného stylu, který nám celou koupelnu promění do středomořského stylu.

Masiv

Nejčastějším materiálem je cedr, který dotváří teplo v prostoru a jeho jednoduchost a čistota tvaru oživí každou koupelnu.

Masivní bukové dřevo mahagonového typu

V provedení křížení prosklených dvířek a kombinace masivního bukového dřeva v mahagonovém odstínu dodá koupelnovému nábytku nádech luxusu.

Materiál pro úchytky skříněk

Převážně se používá chrom, který je odolný vůči vlhku a vodě. Úchytky vyrobené v podlouhlé variantě umožňují snadnější manipulaci. Může být použita i keramika, která dodá koupelnovému nábytku retro styl.

Koupelnový nábytek dodá koupelně šmrnc a teplý vzhled. Vše bude přehledné a úhledně uklizeno. Moderní materiály nám usnadní jeho údržbu a koupelnový nábytek bude působit vždy čistě a udržovaně. Můžeme si jej vybrat v luxusním, moderním, retro či klasickém stylu, z jednotlivých kusů či sestav. Koupelnový nábytek nám udělá z koupelny místo, ve kterém budeme ráno i večer trávit svůj čas a pokud budeme mít návštěvu, jistě ocení jeho kvality a my se nebude mít za co stydět.