dřevěné parkety
Nedostatek soukromí? Opak je pravdou! Nuselský byt uchvátí svou příjemnou energií a hravostí
Nuselský byt, který obývá rodina s jedním synem, uchvátí na první pohled svou příjemnou energií a hravostí. Otevřený obývací prostor spojený s kuchyní zabírá sám o sobě 50 z celkových 71 m² plochy a spolu s kuchyní celou délku bytu. Možná vás napadne, že zde nemohou mít majitelé dostatek soukromí, ale opak je pravdou.
Odvážná proměna bytu v historickém domě: Cihlové stěny a betonový strop jsou součástí interiéru
Touha pěkně bydlet povzbudila čtyřčlennou rodinu k zajímavé taktice – navázali s architekty spolupráci ještě dřív, než vlastnili nějakou nemovitost. Z trojice vytipovaných bytů vyšel nejlépe byt na ulici 1. máje v Pezinku s výhledem na Malé Karpaty. Architekti Peter Čurlej, Matej Fekiač a Simona Kolimárová v něm rozpoznali jasný potenciál.
Rodinný dům se zahradou, bazénem a kamennou fasádou, na kterém necháte oči!
Kombinace různých materiálů a textur spolu se zemitými barvami dokáže vytvořit velmi příjemnou atmosféru. Když k tomu přidáte otevřený půdorys a systém širokých oken, dostanete jedinečný prostor k bydlení. Tyto atributy patří „kamennému domu“, jehož autorkou je izraelská architektka Hila Hendifer.
Barevný byt s mentolovou kuchyní ve starém činžovním domě v Brně
Mladá rodina si přála bydlet tak, aby byli její členové co nejvíce spolu, když jsou doma. Přání jim splnila Ing. arch. Iva Zezulová z brněnského architektonického studia IAK. Ta kromě úpravy dispozic bytu navrhla interiér barevný, veselý a vzdušný.
Útulný nízkoenergetický dům, který svým majitelům ve všech oblastech perfektně slouží
Jednoduše, účelně, nadčasově. Těmito slovy se při budování svého nového bydlení řídili majitelé. Výsledkem je dům, který jim ve všech oblastech nejen perfektně slouží, ale také poskytuje útulnou atmosféru a útočiště, jaké si vysnili.
Harmonie neutrálních barev v bytě na Vinohradech
Pod taktovkou architektonického studia SMLXL vznikl unikátní byt na pražských Vinohradech, jemuž vévodí neutrální barvy v kombinaci s moderními materiály. Celkovou atmosféru prostoru dotvářejí jedinečné bytové doplňky - designová světla, vypínače berker i zrcadla rozlišných geometrických tvarů působí v prostoru jako nevšední umělecká díla.
Třípokojový moderní byt pro mladou rodinu
Starší byt tvořily menší samostatné místnosti, což životnímu stylu nových majitelů moc nevyhovovalo. Architektům se ho podařilo díky vydařené rekonstrukci otevřít a zaplavit přirozeným denním světlem.
Rekonstrukce bytu odstranila hluché prostory, které interiér dusily
Dvě ložnice, poměrně velká koupelna, denní zóna v jedné linii, přičemž obývací pokoj je možné od kuchyně s jídelnou oddělit. Tak vypadá byt na rušné ulici v centru Bratislavy po rekonstrukci. Proměna vzešla z dílny architektů Andreje Šaba a Samuela Zemana z ateliéru NOIZ.SK a bytu dala po mnoha letech šanci nadechnout se.
Jak dostat přirozené denní světlo do staršího bytu?
Podobně jako většinu starších bytů i tento tvořily menší samostatné místnosti, což nevyhovuje dnešnímu životnímu stylu mladých lidí. Díky tomu, že byt s železobetonovým skeletem neměl uvnitř nosné příčky, se ho architektům podařilo otevřít. Hlavním cílem rekonstrukce bylo vytvoření vzdušného a světlého prostoru s přirozeným denním světlem, což se i podařilo.
Do koupelny skříní? „Vychytávka“, kterou byste v podkrovním pražském bytě nečekali
Podkrovní byt v pražské městské části Bubeneč, která se rozprostírá na levém břehu Vltavy, potřeboval rekonstrukci. Zařídit nebo rekonstruovat mezonetový byt je téměř vždy výzvou, a to i pro zkušené architekty či designéry. Architekt Jan Bek si s úkolem poradil s elegancí a vtipem. Dominantou bytu po rekonstrukci je přiznaný krov. V prostoru najdete několik zajímavých „vychytávek“.