dřevěné trámy
Rekonstrukce starého bytu odpovídá na otázku, jakého efektu se dá v interiéru dosáhnout sjednocením podlah a materiálů
Barcelonský byt v nejvyšším poschodí domu z roku 1900 potřeboval úpravu pro pohodlnější život čtyřčlenné rodiny. Nachází se v centru čtvrti Gracia a tak jako mnoho starých domů a bytů i on utrpěl mnohými „vylepšeními“ různých majitelů, která v konečném důsledku žádnými vylepšeními vůbec nebyla.
Originální a stylové bydlení pro úspěšného mladého muže
V památkově chráněné budově v Kyjevě vznikl velmi zajímavý byt pro mladého, sofistikovaného, svobodného majitele. Dvoupodlažní prostor ještě před jakýmkoliv řešením prošel odborným posouzením stavby. V rámci tohoto procesu odhalili původní zdivo, skryté pod vrstvami omítky, staré dřevěné stropní trámy a šikmé stěny v podkroví. Právě tyto cenné nálezy daly rekonstruovanému bytu charakter.
Dům pro rodinu se dvěma dětmi nemá jediné tmavé místo, prostorná okna jsou všude, kam se podíváte
Hledáte způsob, jak dostat do interiéru v rámci rekonstrukce co nejvíce přirozeného světla a zeleně z okolní zahrady? Potom se můžete inspirovat projektem, který realizovali izraelští architekti.
Neobvyklý dvojdomek pod Tatrami postavili v nízkoenergetickém standardu. Je skutečně jedinečný!
Nápad spojit dva domy do jednoho tu byl už dávno. Avšak způsob, jakým to provedli sourozenci architekti Gabriela Kossuthová-Rezníková a Martin Rezník, je jedinečný a určitě inspirativní. Dvojice hmot na sebe navazuje jako dvě části skládačky. Jedna má půdorys ve tvaru písmene „U“ a druhá „L“. Ačkoliv jsou spojeny, každý dům má vlastní soukromí ohraničené rameny domu a příjemnou terasu.
Díky mnoha drobným detailům, barevnosti a použitým materiálům je dřevěný dům nezvykle útulný
Izraelský architekt Boaz Snir vytvořil vzhledem na místní zvyky netradiční projekt – jedinečný dřevěný dům. V této zemi totiž dřevostavbu uvidíte jen velmi zřídka, domy ze dřeva zde vůbec nejsou běžné. Jedinečný je však i z jiného hlediska – má hodně prostoru nejen uvnitř, ale i venku, je nezvykle útulný díky mnoha drobným detailům, barevnosti a použitým materiálům. Majitelé do něj vnesli to nejlepší z mnoha dovolených v zahraničí.
Rekonstrukce domu po dědovi přinesla mnoho výzev. Ve snaze zachovat dědictví vzniklo výjimečné bydlení
Tým architektů a designérů z francouzského studia Chevallier Architectes má za sebou mnoho úspěšných projektů. Všechny mají jedno společné – autoři vnímají architekturu jako živou formu umění, neustále hledají inovativní nápady, aby byly jejich projekty jedinečné. K tomu se přidává důsledná práce se světlem, míchání materiálů (dřevo, kov, sklo), harmonická integrace a respektování životního prostředí.
Rodinný dům s „ušima“ vsadil na cihly a plech, v interiéru navozuje atmosféru dřevo
Na třech materiálech postavila mladá rodina design i funkčnost svého domu na Karlštejnsku – cihlovou stavbu pokryl plech od střechy až k patě domu a vnitřní pohodovou atmosféru navozuje především dřevo.
Stará cihlová chalupa se slaměnou střechou dostala po sto dvaceti letech nový život
Cihlovou chalupu se slaměnou střechou na německém pobřeží, asi sedm kilometrů od dánských hranic, postavili farmáři či rolníci z nedalekého panství koncem 19. století. Dnes je jí přibližně sto dvacet let a dostala nový život. Důsledně rekonstruovaná stavba s moderním interiérem stojí na malém trojúhelníkovém pozemku obklopeném ječmenovými poli s výhledem na přírodní rezervaci Geltinger Birk, kde mezi močály stále žijí divocí koně a jeleni.
Rekonstrukce trvala celých deset let! Na jednom z nejkrásnějších míst Vysočiny dnes stojí dům, který je hotovým uměleckým dílem!
Ačkoliv dnes nemají České Milovy – část obce Křižánky – více než padesát domů, jejich historie je bohatá, hlavně co se týče řemesel. Obec Milovy založili dělníci z nedaleké železářské huti, kteří si tu postavili první domy. V roce 1835 v místních lesích přibyla sklářská huť (výrobky vyváželi i do vzdáleného zahraničí) a s ní další domy, škola, pekárna a obchody. Přesně z tohoto roku pochází i obydlí sklářského mistra, které precizně zrekonstruovali architekti Aleš Papp a Magdalena Pappová.
Zchátralou usedlost na okraji maličké obce proměnili na kousek ráje na zemi
Nádherná usedlost na okraji maličké obce Velké Nepodřice byla zpočátku obrovskou výzvou. Nakonec vyústila do vydařené rekonstrukce dotažené do posledního milimetru. Kouzelné místo učarovalo i manželům Motejzíkovým, kteří se tu rozhodli usadit a proměnit zchátralý dům na kousek ráje na zemi.