Ekologické domy

Ekologické domy nazýváme také nízkoenergetické nebo montované. Při jejich množstvích výhod šetrnějšího bydlení (šetrnější pro životní prostředí a šetrnější k energiím) jsou ekologické domy stále více žádané jak v Čechách, tak v celé Evropě. Pokud si dáte postavit ekologický dům, máte jistotu pevné ceny a dům bude postaven v poměrně krátkém čase. Cena může být pro začátek o něco vyšší než stavba klasických zděných domů, ale ekologické domy představují investici, kterou určitě neprohloupíte, zejména z dlouhodobého hlediska. Ekologické domy se stavějí s ekologických materiálů, které tvoří pro člověka zdravé prostředí. Používá se také hodně recyklovaných nebo recyklovatelných materiálů pocházejících z obnovitelných zdrojů. Více info najdete v našich článcích.

2022-10-Kubis-Foter-Borinka-10
Návštěvy domů

Rodina unikla před ruchem města do „účkové“ dřevostavby

Zdravé a ekonomicky výhodné bydlení nedaleko Bratislavy díky půdorysu ve tvaru písmene U chrání soukromí obyvatel i venku. Mezi rameny ukrývá atrium chráněné ze tří stran.

Zelená střecha na šikmé střeše
NED a pasivní domy

Přírodní oáza nad hlavou: Průvodce zelenou střechou

Zelená střecha není žádnou novinkou moderní architektury, její historie sahá několik tisíc let dozadu. Je fascinující, krásná a užitečná. Skladba zelené střechy zlepšuje izolační vlastnosti objektu, potěší oko i duši a navíc je možné získat na zelenou střechu dotaci.

PVA EXPO PRAHA
Dům

Jak ušetřit za energie? První pomoc i cenné rady přinese veletržní souběh FOR PASIV

Stále více Čechů bojuje s narůstajícími výdaji za energie v domácnosti a hledá způsoby, jak je minimalizovat. Těm, kteří plánují budovat, rekonstruovat či inovovat a hledají cestu k maximálním úsporám, pomůže souběh veletrhů FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM. Během nich se v PVA EXPO PRAHA sejdou ve dnech 3. až 5. března odborníci i novinky oboru energeticky úsporného bydlení.

Prosklená část domu
Dřevostavby

Rodinná dřevostavba z udržitelných materiálů a plná světla

Novostavba stojí v kouzelném prostředí fascinující přírody na okraji obce. Díky šikmému umístění na pozemek získal rodinný dům nerušený výhled na jih, kde jsou louky a lesy.

Dřevěný dům
Dřevostavby

Úplně celý ze dřeva: Dům zpochybňuje mnohé vlastnosti připisované dřevu

Před pár týdny postavili ve Francii stoprocentně dřevěný dům. Ze dřeva tu je prakticky vše. Stavba zpochybňuje mnohé vlastnosti, které byly dřevu připisovány. Například chybějící flexibilita, slabá odolnost vůči vodě a povětrnostním vlivům, neustálá potřeba ošetřování a ukazuje nové experimentální možnosti individuálního bydlení.

třecha domu měla být původně zelená, majitelé však od ní (i po zkušenostech s menší stavbou sauny, na které ji použili), upustili. Tenká vrstva hlíny na ní totiž rychle prosychá, na domě by tak musela být výrazně větší, což by však představovalo příliš velkou zátěž. Na střeše se proto nachází jen vrstva štěrku, což je však spíše pohledová záležitost. FOTO DANO VESELSKÝ
Dřevostavby

Pro život na venkově si vybrali pasivní dřevostavbu

Život na venkově, kde je přece jen klidněji, blíž k přírodě, ale nedaleko města, aby člověka dojíždění za prací zbytečně neunavovalo, a hlavně neodrazovalo. I takové pohnutky vedly mladý manželský pár ke stavbě domu.

NED a pasivní domy

Komfortní, ekologické a nízkoenergetické bydlení

Sen o rodinném domku uprostřed zahrady. Sen o soukromí a splněných přáních generace, která se narodila a vyrůstala mezi betonovými panely a cihelnými zdmi. Kolik takových snů se denně rodí. Kolik snů se denně mění […]

NED a pasivní domy

Domy s nulovou spotřebou energie

Snižování energetické náročnosti budov je v současnosti asi nejdiskutovanější téma v oboru technických zařízení budov. Přídavné jméno „nulový“ znamená, že daný dům má téměř nulovou spotřebu energie. V kategorizaci budov je, co se energetické úspornosti […]