ekologické domy

Pasivní dům v horách překvapuje utajenými schody i certifikovanou pecí na pizzu
Když se rozhodnete investovat do takovéto lokality a zvolíte si zručné architekty, výsledkem může být příjemná stavba s výhledy. A nejen to! Věděli jste, že i v domě pasivního standardu můžete mít certifikovanou pec na pizzu?

Šikovnou soběstačnou chatku můžete naplno přizpůsobit svým potřebám (VIDEO)
Minidomky, chatky pro dvě osoby či obyvatelné eko-kapsle jsou stále ve větší a větší oblibě. Stále častěji hledáme možnost úniku kamsi, kde je život takový, jako kdysi. Kde se nemusíme stresovat, ani být v kontaktu s velkým množstvím lidí nebo věčně „online“.

Víte, jak vypadá první zdravý cihlový rodinný dům? Představujeme vám bydlení podle principu e4 (VIDEO)
Domy principu e4 splňují všechny moderní nároky na bydlení a životní styl nejen pro současnost, ale jsou koncipovány tak, aby vyhovovaly nárokům i v následujících desetiletích.

Jak si architekt postavil vlastní nízkoenergetický dům z přírodních materiálů
Pokud máte představu, jaký dům chcete, je nejdůležitější (a často i nejtěžší) najít pozemek, který by vašim představám vyhovoval. Tak tomu bylo i v případě pozemku, který hledal na stavbu vlastní dřevostavby architekt David Honek.

Úplně celý ze dřeva: Dům zpochybňuje mnohé vlastnosti připisované dřevu
Před pár týdny postavili ve Francii stoprocentně dřevěný dům. Ze dřeva tu je prakticky vše. Stavba zpochybňuje mnohé vlastnosti, které byly dřevu připisovány. Například chybějící flexibilita, slabá odolnost vůči vodě a povětrnostním vlivům, neustálá potřeba ošetřování a ukazuje nové experimentální možnosti individuálního bydlení.

Ekologické bydlení ve flexibilním kontejnerovém domě
Přizpůsobivý a intenzivně propojený s přírodou. Kontejnerový dům vznikl ze dvou přepravních kontejnerů, mezi nimiž je otevřené atrium. Díky němu se kdykoliv během dne snadno promění v uměleckou dílnu, tělocvičnu, místo pro rodinnou relaxaci nebo setkání s přáteli.

Ekologické bydlení s maximálním komfortem a uprostřed přírody
Zajímavým způsobem architekti vyřešili návrh ekologického ubytování. Jejich kopule uprostřed lesa nabízejí obyvatelům luxus v soukromí.

Ekologický dům ze slámy a z nepálených cihel inspiruje dodnes
Slamák nebo dům v kožichu s deštníkem – takto nazývá svou experimentální ekologickou stavbu architekt Petr Suske. Je postaven z dřevěné konstrukce a nepálených hliněných cihel. Jako tepelnou izolaci (zároveň i fasádu) používá balíky slámy. I když stojí už 15 let, stále patří k jedinečným a inspirativním stavbám.