geometrické linie
Dokonalé využití terénu! Z domu ve svahu udělali oázu klidu
Už jsme zveřejnili více zajímavých projektů, které pracovaly se svažitým pozemkem, tento si nás však získal nejen dokonalou souhrou s parcelou, ale i atmosférou, kterou se podařilo autorům projektu z ateliéru PLATFORMA ARCHITEKTI vytvořit.
Garsonka překvapila nečekanými výhodami! Poskytla komfortní a stylové bydlení na pouhých šestadvaceti metrech čtverečních
Mladá žena, která hodně pracuje a ráda sportuje, oslovila architektku Anetu Dvořákovou s prosbou o zařízení interiéru. Ačkoliv její byt má jen malou podlahovou plochu – je to garsonka s výměrou jen šestadvacet metrů čtverečních – má i výhody. Největší z nich je velkoryse navržené okno přes celou fasádu, druhou podlaha s příjemným dřevěným dezénem. Výsledek je okouzlující a vůbec nevadí, že v jedné místnosti se spí, pracuje i vaří...
Diagonální dům efektivně využívá prostor. Do bazénu se dostanete rovnou z interiéru
Prostorná vila u portugalského města Aveiro je výsledkem detailní a úplně pragmatické hry. Architektka Maria João Fradinho tvar domu odváděla sekundárně od vnitřní a vnější prostorové organizace, jakou požadovali majitelé. Samozřejmě v součinnosti s platnými místními regulativy. Výsledek je inspirativní, svěží a plný překvapivých momentů, jako například využití diagonál nebo bazén, do kterého hupnete přímo z interiéru.
Navzdory obrovské ploše působí moderní vila skromně. Na vrcholu vinic citlivě zapadla do krásného prostředí
V jižním Tyrolsku na severu Itálie, v nádherné alpské krajině Termeno, jsou slavné vinice. Pěstuje se zde především aromatická odrůda Gewürztraminer. Na vrcholu vinice „Kastelaz“ stála stará nefunkční stavba – navzdory tomu patřila ke koloritu krajiny. V roce 2018 byla vyhlášena architektonická soutěž na nahrazení staré budovy novou, která by citlivě zapadla do prostředí. Vítězem soutěže se stal architektonický ateliér Peter Pichler Architecture. Jak vypadá jejich projekt v reálu?
Pomocí optických triků dokázali nafouknout byt, který má jen třináct metrů čtverečních!
Francouzští architekti z ateliéru miogui už dříve rekonstruovali starší byt v Paříži. Letos dokončili druhý byt v téže budově. Byl prostorově podobný, jen s malými rozdíly. Překvapivá je však jeho plocha – má jen třináct metrů čtverečních! Jak nafouknout takovýto minibyteček, aby v něm nic nechybělo a působil vzdušně?
Dům v Brně okouzlí hrou s tvary, elegancí a čistotou
Na začátku byl nepravidelný tvar pozemku, svažitý terén – na druhé straně představa příjemného bydlení v úzkém kontaktu se zelení.
Co by nemělo chybět letnímu domu na břehu jezera?
Jak byste si představovali ideální víkendový nebo letní dům na břehu jezera? Máte-li rádi jednoduché čisté linie, hru geometrie a bílou barvu, můžete se inspirovat tvorbou argentinských architektů.
Díky nenápadné úpravě získal nový rodinný dům u Litomyšle nezvyklé výhody
Nedaleko Litomyšle přibyla bílá novostavba. Parcela se nachází na ulici, která vede k fotbalovému hřišti. V této části obce se rozpadá řadová zástavba a domy jsou řešeny jako izolované.
Úsporné a originální rodinné bydlení v regionu Nad Prahou
Rodinný dům nedaleko Prahy je výjimečný svým řešením ze dvou bloků se šikmou střechou, spojených plochostropou částí. Architektonické pojetí sympaticky vybočuje z „módy“ oblíbených jednoduchých bungalovů a ukazuje originální, přitom plně funkční cestu soukromého bydlení. Návrh vychází z představy majitele, který si přál atriový dům. Architekt zohlednil jeho požadavky, které spojil s možnostmi pozemku. Vytvořil rodinné bydlení, které v exteriéru tvoří prostor pro soukromí. Materiálové řešení atypicky řešené stavby kladlo však poměrně vysoké nároky na tepelněizolační vlastnosti i opracovatelnost. Právě těm vyhověl sortiment společnosti Xella.
Jak sjednotit interiér bytu pomocí obkladů a dlaždic
Původní interiér pražského bytu byl pro moderní život řešen nekoncepčně. Vyžadoval rozsáhlou rekonstrukci. Práce na jeho proměně byla o to důležitější, že šlo o dárek novomanželům.