přístavba domu
Čtyři lidé postavili přístavbu k domu za pět hodin s využitím lokálních materiálů
Starší řadová zástavba v jedné z úzkých uliček Curychu získala přístavbu v rekordním čase. Náročná dopravní obslužnost místa neodradila majitele nemovitosti od jeho záměrů, ale právě naopak. Ve spolupráci se Studiem Anna Jach našli logisticky ideální řešení v montované dřevěné konstrukci.
Dům plný barev a vzorů, které jsou v dokonalé harmonii
Poskočí vaše srdce radostí vždy, když vidí kombinaci výrazných barev a vzorů? Tento dům potom budete milovat. Už na první pohled v něm totiž vládne originalita a radost ze života.
Téměř všechny cihly z demolice starého domu opět použili a ekologickým přístupem zachovali atmosféru starého viktoriánského domu
Snaha o ekologickou výstavbu a udržitelnost vede mnoho architektů k opětovnému použití materiálů ze starších staveb. Nejčastěji je využívají při rekonstrukcích nebo novostavbách, které vznikají na místě původní budovy – i proto, aby zachovali atmosféru prostředí. Neméně důležitým faktem je, že opětovné použití materiálů snižuje stopu oxidu uhličitého.
Spojení historie a moderních postupů: Po rekonstrukci kamenného statku z 18. století k němu přistavěli novostavbu. A pěkně se doplňují!
Britské statky ze začátku 18. století jsou kouzelné. O rekonstrukci a rozšíření jednoho z nich se postaralo studio Jones Architects. Výsledek spojení historie a moderních postupů i potřeb je o to zajímavější, že sídlo se nachází v národním parku Brecon Beacons v jižním Walesu. Rodinný dům obklopuje komplex vedlejších budov seskládaných kolem dvora.
Stará cihlová chalupa se slaměnou střechou dostala po sto dvaceti letech nový život
Cihlovou chalupu se slaměnou střechou na německém pobřeží, asi sedm kilometrů od dánských hranic, postavili farmáři či rolníci z nedalekého panství koncem 19. století. Dnes je jí přibližně sto dvacet let a dostala nový život. Důsledně rekonstruovaná stavba s moderním interiérem stojí na malém trojúhelníkovém pozemku obklopeném ječmenovými poli s výhledem na přírodní rezervaci Geltinger Birk, kde mezi močály stále žijí divocí koně a jeleni.
Venkovský dům, který po rekonstrukci vytvořil materiálové napětí, navzdory tomu působí harmonicky
Původní stavby mají své silné charisma bez ohledu na krajinu, ve které vznikly. Vždy prozrazují mnoho o způsobu života někdejších obyvatelů a o zvycích, které v tu dobu panovaly. Podobně je to i v případě venkovského domu v Belgii. Patřilo k němu více hospodářských objektů, ty však byly už ve špatném stavu a nedaly se zachránit. Hlavní dům je dnes úspěšně rekonstruován a rozšířen, navzdory tomu neztratil původní kouzlo.
Jak rozšířit řadový dům a vnést do něj světlo a vzduch
Rodina, která žila v řadovém domě, potřebovala změnu. Chtěli žít v domě s velkými společnými prostory s množstvím světla a snadným přístupem. Největší výzvou projektu byla kontrola klimatu zaměřená na osvětlení a větrání. Jak toto zadání vyřešili architekti s katalánskou praxí a bohatými zkušenostmi s rekonstrukcemi podobných budov?
Místo bourání postavili v zahradě nový dům a původní ponechali jako součást ulice
Vlastníte pozemek se starším rodinným domem, který už z různých důvodů nevyhovuje vašim potřebám? Pravděpodobně budete uvažovat o jeho rekonstrukci, rozšíření či přístavbě. Architekt Tomáš Šebo ve spolupráci s ateliérem ROAR architekti, kteří řešili podobný problém v Palárikově, uvažovali jinak. Starý dům nechali stát a v zahradě postavili novou pohodlnou a prostornou stavbu podle požadavků investora. Tím však nic nekončí.
Nevyužitou zimní zahradu zbourali a nahradili ji přístavbou, kterou si ihned zamilovali
Když vaši sousedé začnou rekonstruovat, určitě i vy budete uvažovat nad touto možností. Sousední rekonstrukce ovlivnily i majitele edvardiánského terasového domu v jihozápadním Londýně. Tyto stavby jsou pro Londýn charakteristické, většina z nich však nevyhovuje modernímu životnímu stylu kvůli nedostatku světla a propojení s exteriérem.
Dům vyrostl na základech kamenné ruiny, která byla národní památkou
V přírodním prostředí parku Garraf, nedaleko od španělského města St. Pere de Ribes, stála zřícenina z roku 1800. Původně sloužila k zemědělským a kamenářským účelům. Zbytky stavby jsou jako kousek katalánské historie národní památkou. Stav budovy se však postupně zhoršoval, až z ní nakonec zbyly jen ruiny. Věříte, že tato charismatická stavba vznikla na jejich základě?