Zdroj: Pavel Kudiváni/ Kudivani Photography

Čtyřpokojový byt fascinuje výhledy, dispozičním řešením i neobvyklým místem pro kočky

25. 08. 2022
Diskuze (1)
Sdílet

Bydlení v moderních nadstandardních novostavbách, jako je například bratislavský Sky Park s výškou sto devatenáct metrů, má svoje kouzlo. Kromě úžasných výhledů, které nabízejí byty umístěné v nejvyšších poschodích, se dočkáte i zajímavých dispozičních řešení, prosklených oblých stěn a netradičních úhlů.

Interiér jednoho z těchto bytů řešil architekt Marek Abramovič z ateliéru abrama architekti. V hlavní roli jsou dřevo, kombinace textur, účelovost a detaily. Nadstandardní prostor vyžaduje nadstandardně řešený interiér. Architekt Marek Abramovič dostal za úkol navrhnout interiér bytu v moderním projektu v centru Bratislavy. Prostorný čtyřpokojový byt fascinuje dominantními výhledy na panorama města. Výhledy dotvářejí atmosféru v celém bytě a místy vyvažují minimalisticky řešené prvky interiéru.

Moderní čtyřpokojový byt v novostavbě s hnědým interiérem a výhledy

Denní zónu bytu zútulňuje textilní stěnový obklad kombinovaný s mosaznými a zlatými vertikálními liniemi. Zdroj: Pavel Kudiváni/ Kudivani Photography

Přírodní materiály a síla detailů

Už při prvním pohledu do interiéru prostorného bytu si všimnete dvou základních faktorů, jichž se architekt při řešení držel. Prvním je využití přírodních materiálů, druhým důraz na kvalitu a kombinaci jednotlivých prvků v detailech. Barevnost bytu zahrnuje jemné odstíny.

Přečtěte si také:
Pražský byt, který vyžadoval specifický přístup: Každá z místností má vlastní emoce

Dřevěná dýha dodává texturu a zjemňuje prostor

Dominantním materiálem v celém prostoru je dřevěná dýha. Použita je nejen na nábytkových sestavách, ale i na vertikálním lamelovém obkladu, který se táhne podél chodbové části bytu a akcentuje tak lineární, zarovnané nábytkové sestavy ve zbytku bytu. Prostřednictvím zrcadlového obkladu je opticky prodlužován, a tím zvyšuje svou dominanci. Zmíněná zrcadlová stěna nacházející se ve vstupní části zároveň bytu opticky zvětšuje prostor.

Moderní čtyřpokojový byt v novostavbě s hnědým interiérem a výhledy

Výhledy dotvářejí atmosféru v celém bytě a místy vyvažují minimalisticky řešené prvky interiéru. Zdroj: Pavel Kudiváni/ Kudivani Photography

Jak na množství úložných prostorů?

Požadavkem klienta bylo maximalizovat odkládací prostor a situovat ho do uzavřených nábytkových sestav. Tomu napomohlo odstranění interiérové příčky mezi chodbou a kuchyní – takto se rozšířil chodbový průchod do denní části bytu. „V rozšířeném prostoru vzniklo místo pro integrování nábytkové sestavy táhnoucí se celou vstupní částí až do kuchyňského prostoru, ve kterém bylo požadováno vytvoření dostatečně velké pracovní plochy,“ vysvětluje autor projektu.

Moderní čtyřpokojový byt v novostavbě s hnědým interiérem a výhledy

Do chodbové nábytkové sestavy je zakomponován i prostor pro domácích mazlíčky – kočičky. Zdroj: Pavel Kudiváni/ Kudivani Photography

Netradiční textilní obklad na stěně

Denní zónu bytu zútulňuje textilní stěnový obklad kombinovaný s mosaznými a zlatými vertikálními liniemi. Je doplněn drapérií táhnoucí se před rozsáhlým prosklením. Mosazné a zlaté prvky tvoří akcenty i na kusovém nábytku, zdůrazňují sílu detailů. V ložnicové části je dominantou stěnový lamelový obklad umístěný za čelem postele. Svým šikmým členěním narušuje jinak přísnou linearitu celého interiéru.

Přečtěte si také:
Žádné bílé stěny! Toto je úplně jiný byt, než na jaký jste zvyklí

Hygienické zázemí a minimalisticky řešená pracovna

Z celého bytu neobvykle „vyčnívá“ hygienické zázemí, které vyniká kombinací tmavých obkladů s výraznou mramorovou kresbou. Kamenný vzhled je pocitově zjemněn použitím dýhové dubové umyvadlové sestavy. Zrcadlové plochy na nábytku opticky rozšiřují prostor hygienického zázemí. Z pohledu zbytku interiéru vyniká minimalisticky řešená pracovna laděná do neutrálního bílého tónu. Do chodbové nábytkové sestavy je zakomponován i prostor pro domácích mazlíčky – kočičky.

Moderní čtyřpokojový byt v novostavbě s hnědým interiérem a výhledy

Lamelový obklad se táhne podél chodbové části bytu. Zdroj: Pavel Kudiváni/ Kudivani Photography

Byt s výhledem

architektonický ateliér: abrama architekti

autor: Ing. arch. Marek Abramovič

lokalita: Bratislava

plocha: 115 m2

projekt: 2021

realizace: 2021

Sabína Zavarská

Foto: Pavel Kudiváni/ Kudivani Photography

Kategorie: Design interiérů
Tagy: čtyřpokojové byty designový nábytek moderní byty novostavby panoramatické výhledy přírodní materiály textilie úložní prostory
Sdílejte článek

Diskuze

  • Ne že by se mi to úplně nelíbilo, ale pro kočky je to nedostatečné. Máme doma dva kočičáky a potřebují nějaká škrabadla, kočičí strom nebo aspoň pelíšky, a to i ve výškách. Pravděpodobně jeden kočičí záchod ve skříni a misky uprostřed průchozí kuchyně taky nejsou ideální. Naopak na kuchyňskou linku u nás nesmí:-)

    Ditt