Edition Fly: nová lehkost bytí

03. 10. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Programem Edition Fly vyvinula společnost Alno inteligentní závěsnou techniku – zavěšením spodních skříněk na zeď vznikne lehká, téměř „plovoucí“ architektura kuchyně. Tento nově vyvinutý systém si firma Alno nechala patentovat.

Dlouho se téměř za přírodní zákon pokládalo, že spodní skříňky kuchyně musejí stát na podlaze. Přes tuto zdánlivou samozřejmost se firma Alno přenesla svým programem Edition Fly. Specialista na kuchyně jako první značkový výrobce vyrobil dostupný (kuchyně Edition Fly jsou jen o zhruba 15 procent dražší než obvyklé, na podlaze stojící kuchyně), „plovoucí“ kuchyňský program v průmyslovém měřítku. Tím, že jsou spodní skříňky kuchyně upevněné ke stěně, vzniká puristicky vodorovná struktura kuchyně, která působí velmi lehce. Nápad se zrodil z pozorování, že se kuchyně stále více otevírají směrem k obytnému prostoru a čím dál častěji jsou požadovány plynulé přechody mezi oběma oblastmi.

Možnosti kombinace

Pro program Edition Fly jsou použity o něco nižší (39 a 65 cm), typové prvky spodních skříněk, které mohou být široké až 120 cm. Jsou k dispozici ve všech myslitelných provedeních spodních skříněk – od skříňky s výsuvem přes skříňku s otevíracími dvířky až po skříňku pro třídění odpadu. Lze je bez potíží kombinovat se standardními skříňkami Alno a všemi typy programů.

Tajemství úspěchu
Tajemstvím Edition Fly je upevnění závěsných skříněk. Proto společnost Alno vyvinula extrémně zatížitelné závěsné kování, které je i přesto cenově dostupné. Řešení, která byla dosud na trhu, jsou i v porovnání velmi nákladná. Vysokou odolnost vůči zatížení u Edition Fly mimo jiné potvrdil LGA (Zemský živnostenský úřad Bavorsko). Za kvalitu kompozice, stupeň inovace, výběr materiálu, ekologii a ergonomii výrobku byla společnost Alno teprve nedávno vyznamenána cenou iF product design award.

Závěsný systém
Celý závěsný systém se skládá ze dvou komponentů: závěsného kování a opěrného panelu.

Závěsný doraz se závěsnou lištou a upevňovací sadou
Závěsná kování lze jednoduše namontovat. Vloží se dovnitř do zadního horního korpusu a zavěsí se do ocelové lišty v šířce skříňky, která je upevněna ke stěně. Kromě toho lze seřizovat i hloubku až o 10 milimetrů tak, aby mohla být zavěšená skříňka vyrovnána. Celé kování zachycuje svisle působící tažné a pákové síly. Na výběr je pět různých upevňovacích sad, vhodných pro různé druhy stěn.

Opěrný panel pod skříňkou
Síly působící svisle dolů jsou zachycovány opěrným panelem, který je namontován za skříní v tloušťce 16 milimetrů a je našroubován na svislé upevňovací lišty o tloušťce16 milimetrů. Panel je za skříňkami vidět, proto je i pohledově upraven tak, aby se hodil k barvám korpusu a čelním plochám.

Edition Fly přesně ukazuje, za co Alno ručí: vysoce kvalitní a jedinečný design s inteligentní funkčností.

Kategorie: Kuchyně
Tagy: design interier kuchyň
Sdílejte článek

Diskuze