Umění a proměny kuchyní

12. 11. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Kuchyň je stále ambicióznější apřekračuje hranice svého působení. Podle posledních trendů už ztrácí svou jednoznačnou definici. Prolíná se sobytným prostorem azařízením, hraje si sbarvami či vzory, maskuje se do jiných forem askrývá se. Je tvárnější atajemnější.

Proměny, ztráty, tajemství anové tváře
Funkce kuchyně se mění, upevňuje se její postavení jako společenské aobytné místnosti, kde se odehrává rodinný, ale také společenský život. Vaření je událost, která už nemá být ukryta před zraky společnosti. Ta se dnes aktivně zapojuje do procesu přípravy pokrmu. Výrobci kuchyní aspotřebičů se tomuto trendu přizpůsobili asnaží se pobyt vkuchyni zpříjemnit azkrátit dobu přípravy jídla.
Sklo se vkradlo do kuchyňských linek už dříve, neustále se však hledají nové možnosti jeho využití. Až vposledním období se objevuje ijako materiál využívaný na čela skříněk azásuvek. Matné satinované bezpečnostní sklo se snadnou údržbou využili ivkuchyních Alnostar Satina, které za stupeň inovace, funkčnosti akvalitu zpracování získaly ocenění red dot design award aiF product design award 2010 za kvalitu designu. (foto: Alno)
Trend prolínání kuchyně sobývacím pokojem aproměny kuchyňské linky vnábytek obytného prostoru sukrytými spotřebiči vznikal pomalu už vpředešlých sezonách. Letošní trendy jen upevnily tuto pozici kuchyně aprohloubily opodstatnění tohoto směru. (foto: Doimocucine) Vsoučasnosti se praktičnost afunkčnost kuchyně začíná chápat jako samozřejmost apozornost se soustřeďuje na estetické ztvárnění kuchyně, protože tento prostor se proměnil vobytnou místnost, většinou volně propojenou sdalšími obytnými prostory. Kuchyň se tak stává jakýmsi malířským plátnem nebo podkladem pro kreativitu. (foto: Mobalpa)
Skleněné segmenty se stále častěji objevují ijako pracovní deska azáhlaví kuchyňské linky. (foto: KWC) Zajímavý experiment proměněný do reálné podoby představuje Alno. Přichází s konceptem kuchyně, kde tvar, barvy a materiály vycházejí z náročné filozofie stavby lodí, a mění je ve stylové prvky nové kuchyně. Způsob uplatnění ořechového dřeva, elegantní chromové detaily, systém odkládacích prostorů či zaoblené rohy jsou prvky převzaté z plachetnic. Celý koncept má přenášet iluzi dovolené do domácího
prostředí. (foto: Alno)
Při výrobě kuchyní Riciclantica Sportech od Valcucine přenesli do zpracování povrchů kuchyňských skříněk moderní high-tech technologie. Novou dimenzi vsegmentu kuchyňského nábytku vytváří sklo skarbonovými vlákny osíle 2 mm. Tento koncept je zaměřen na technicky čisté aprecizní detaily bez šroubů aukončovacích lišt ahran, dvířka kuchyně jsou dokonale hladká bez jakýchkoliv rušivých elementů. (foto: Valcucine, design: Gabriele Centazzo) Má být funkční, praktická, ale také hravá, ahlavně vprostoru. Materiál abarvy jsou otázkou individuálního výběru, avšak prioritu má dnes černá. Dřevo je už stálicí. Ke slovu se dostávají ifólie simitací dřeva ve vysokém lesku.
(foto: Schiffini, design: Giuliano Giaroli)

TEXT: Kamila Ďuríková
FOTO: archiv firem

Kategorie: Kuchyně
Tagy: design interier kuchyň obrazy do kuchyně
Sdílejte článek

Diskuze