Zdroj: istock

Kam do místnosti umístit televizi, aby nepůsobila rušivě

02. 11. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

Doby, kdy musela každému obývacímu pokoji dominovat co největší televize, jsou už dávno pryč. Dnes je snahou většiny designérů pravý opak: co nejlépe skrýt televizi v pokoji, aby nepůsobila rušivě a nekazila pečlivě plánovaný design. Bez ohledu na to, jak elegantně a stylově vypadají nejnovější televize, vždycky existuje riziko, že budou překážet designu obývacího pokoje, ložnice či jiné místnosti.

Ukryjte televizi do skříňky

Nejjednodušší metodou, jak zabránit tomu, aby vám televize rušila design, je zavřít ji do skříňky. Dejte si vyrobit skříňku na míru, která bude z téhož materiálu jako ostatní nábytek v místnosti, a jednoduše televizi zavřete za posuvné nebo otočné dveře. Máte-li šikovného řemeslníka, můžete zkusit ještě sofistikovanější řešení s propracovaným mechanismem, který zasune televizi shora do štěrbiny ve skříňce, a když je třeba, stisknutím tlačítka ji vysune.

Přečtěte si také:
Jak si poradit s průchozími pokoji v bytě se špatnou dispozicí

V moderních obývacích pokojích jsou tyto kouzelné skříňky i se zabudovanými reproduktory často vyrobeny z kvalitního dřeva. Metoda ukrytí televize ve skříňce dobře funguje i v kuchyni, kde chrání televizi před znečištěním potravinami.

Dřevěná stěna v bílém pokoji s retro křesílkami

Zdroj: istock

Vyberte si televizi, která slouží i jako umělecké dílo

Dalším způsobem je vybrat si televizi, která přímo vypadá jako umělecké dílo. Existují inteligentní televize, které jsou navrženy tak, aby v době, kdy je nepoužíváte, zobrazovaly navolené obrazy či fotografie.

Přečtěte si také:
Jak se vyhnout nejčastějším chybám při zařizování obývacího pokoje

Když je tedy televize vypnuta a v režimu zobrazování umění, na obrazovce vidíte známé umělecké dílo nebo jeden z vašich vlastních obrázků.

LCD obrazovka s modrou oblohou a namrzlou větví

Zdroj: istock

Televizi vsaďte do výklenku, aby byla v jedné rovině se stěnou

Pokud teprve stavíte, předem si naplánujte umístění televize. Minimalistického efektu dosáhnete, když obrazovka bude v jedné rovině se stěnou. V tom případě je třeba vybudovat výklenek s přesnými rozměry televize, kterou potom jednoduše vsunete do stěny a připevníte na rameno držáku.

Černý pokoj s reproduktori a barevným křeslem

Zdroj: istock

Skryjte televizi za umělecká díla

Jste-li milovníkem umění a vlastníte dostatečně velké obrazy, aby pokryly obrazovku televize, zvažte skrytí televize za jedno z vašich mistrovských děl. Některé společnosti nabízejí mechanismy, které obrazy vytáhnou do výšky, tedy posunou nahoru a odhalí ukrytou televizní obrazovku.

Moderní hotelový pokoj

Zdroj: istock

Schovejte si televizi do postele

Ačkoliv televize do ložnice z hlediska spánkové hygieny nepatří, přece jen ji mnozí máme i tam. Pokud chcete, aby nepůsobila rušivě, máte více možností. Jedno z nejjednodušších řešení je ukrýt televizi za dekorativní závěs nebo roletu.

Přečtěte si také:
Tipy, jak strávit volný čas doma

Hledáte-li však promyšlenější řešení, existují i televizní postele, které mají v nohách zabudovaný prostor na zasunutí televizní obrazovky. V případě potřeby se snadno vysune a máte pohodlné domácí kino.

Tv sestava s TV a velkým okem

Zdroj: istock

Přizpůsobte barvu stěny barvě televize

Další jednoduchou možností, inspirovanou skandinávským stylem, je upevnit televizi na tmavě šedou stěnu, aby nepřitahovala pohled hned, když vstoupíte do místnosti. Zajímavým řešením je též výklopná obrazovka skrytá ve stropě.

Sabína Zavarská

Foto: istock.com

Kategorie: Spotřebiče
Tagy: obývací pokoj skříňky televizory trendy v bydlení
Sdílejte článek

Diskuze