Zařiďte si dřevostavbu i uvnitř

24. 06. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Dřevostavby jsou na vzestupu. Důvodem je větší poptávka po energeticky nenáročných a ekologických stavbách, ale také po levných a variabilních řešeních.   Na tento stav reaguje společnost Europanel, která se specializuje na výrobu stavebního systému […]

Dřevostavby jsou na vzestupu. Důvodem je větší poptávka po energeticky nenáročných a ekologických stavbách, ale také po levných a variabilních řešeních.

 

Na tento stav reaguje společnost Europanel, která se specializuje na výrobu stavebního systému pro výstavbu rodinných domů a dalších objektů pomocí technologie sendvičových panelů SIP. Na letošním Veletrhu dřevostaveb firma uvedla koncept prefabrikovaného jádra, které se nainstaluje v prvních fázích výstavby domu. Jádro je jakýmsi technickým centrem, do kterého jsou směřovány veškeré sítě – tedy elektřina, voda nebo kanalizace. Při tvorbě jádra společnost Europanel spolupracovala s tandemem architektů Roman Vrtiška – Vladimír Žák, kteří si v duchu současných trendů dokázali poradit i s malým prostorem. Plochu jádra opticky zvětšili pomocí aplikovaných materiálů, zároveň pak zvýšili jeho praktičnost chytrým umístěním úložných prostor (například komorami situovanými pod schody či šuplíky v jednotlivých schodových stupních). Konkrétní dotvoření jádra pak zajistila společnost INDECO, specializující se na výrobu skříní a kuchyní na míru. Podílela se rovněž na vnitřní podobě jádra, instalaci úložných prostor, ale také na realizaci kuchyně, která vychází z její vlastní modelové řady S.

Více informací na www.europanel.cz

Kategorie: Dřevostavby Novinky
Tagy: drevostavba interier
Sdílejte článek

Diskuze