Ploché sklo v interiéru – ekologicky šetrné řešení s luxusním rozměrem

Ploché sklo v interiéru – ekologicky šetrné řešení s luxusním rozměrem

03. 06. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Hledáme-li materiál, který dokáže naplnit touhu současnosti po jednolitosti, hladkosti a moderním vyznění, těžko najdeme lepší, než je sklo. Není jiný materiál, který automaticky vzbuzuje zároveň moderní a luxusní dojem. Lakovaná skla Lacobel® – skla […]

Hledáme-li materiál, který dokáže naplnit touhu současnosti po jednolitosti, hladkosti a moderním vyznění, těžko najdeme lepší, než je sklo. Není jiný materiál, který automaticky vzbuzuje zároveň moderní a luxusní dojem.

Lakovaná skla Lacobel® – skla s vysokou reflexí

Lakovaná skla Lacobel® byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky na trendy a barvy – architekty, designéry a návrháři. Lakovaná plocha s efektem zrcadlení vytváří optický dojem hloubky a světla. Tato skla pokrývá vysoce kvalitní neprůhledný lak, který neobsahuje žádné těžké kovy ani škodlivé chemikálie. Lacobel® je tak šetrný k životnímu prostředí.

Lacobel Blue Petrol

AGC Glass Europe reaguje na podrobnou studii posledních trendů ve světě barev a přizpůsobuje svou nabídku současnému vkusu tím, že nabízí 25 standardních barev, včetně 7 avantgardních. Široká paleta barev umožňuje vytvoření jakékoli nálady, od čistého a svěžího minimalismu (bílý lesk, petrolejová modř) přes barevnou hravost (divoká červená, sytá žlutá) až po okázalý luxus (černý lesk, třpytivá šedá). Jde jen o to vybrat takovou polohu, která náležitý dojem vyvolá.

Matelac® – exkluzivní interiérový design
Kromě skel Lacobel® nabízí AGC Glass Europe ve své široké škále dekorativních skel další zajímavé řešení – exkluzivní skla Matelac®. Jedná se o sklo, jehož jedna strana je matovaná a druhá lakovaná. Škála skel Matelac® zahrnuje 12 barev se saténovou povrchovou úpravou.

Matelac, Zagreb

Lacobel® T – vhodný také pro exteriéry
Škálu dekorativních skel společnosti AGC Glass Europe rozšířil i Lacobel® T. Toto vysoce kvalitní lakované sklo nabízí možnost širšího spektra využití díky kalitelnému provedení. Lacobel® T je ideální nejen pro použití v interiéru, své uplatnění nachází i v exteriéru – na fasádách budov či domů. Je k dispozici ve čtyřech barvách, které jsou v souladu s moderními barevnými trendy. Jde především o barvu černou a zářivě bílou.

Dodejte prostoru hloubku
Jednoznačně největším současným trendem v použití skel je obkládání stěn, tzv. wall cladding, které snadno nahradí běžné keramické obklady. Skleněný obklad v lesku dodá prostoru takovou hloubku a zajímavost, jako to jiné materiály nedovedou. Lesk prohlubuje výraznost jakékoli barvy, neutrální tóny poskytují prostoru šmrnc. Matné sklo zase vytváří dojem hebkosti a působí nesmírně sofistikovaně. Lakovaná skla se vyznačují výbornou barevnou stabilitou, vysokou odolností proti vlhkosti a poškrábání. Jejich výhodou jsou velké plochy beze spár, ale i jakékoli rozměry ve formátu dlaždic.

Ekologicky šetrná řešení
V prosinci 2012 získala AGC Glass Europe za škály dekorativních skel Lacobel®, Matelac®, Matelux® a Mirox® ocenění Cradle to Cradle CertifiedCM Silver*. Výrobky oceněné tímto certifikátem jsou komplexně posuzovány z hlediska procesu výroby a použitých materiálů a jejich vlivu na životní prostředí. Filozofií tohoto přístupu je to, že každý materiál, jehož „život“ v jednom výrobku skončí, lze použít pro vytvoření výrobku jiného. Každou složku lze buď biologicky odbourat, nebo plně recyklovat na materiály užívané pro následující generace výrobků.

Sklo je ideální materiál pro všechny interiéry, které chtějí na první pohled komunikovat, že jdou s dobou, nebo že ji dokonce předběhly. Uplatňují se jako obklady stěn i vodorovných ploch, obvyklé použití nacházejí v drobném nábytku (dvířka, police). Ploché sklo představuje moderní a maximálně kvalitní řešení pro residenční, ale i komerční interiér.

Více informací o produktech společnosti AGC Glass Europe naleznete na stránkách www.YourGlass.com

*Cradle to Cradle CertifiedCM  je certifikační ochranná známka, která je udělována organizací Cradle to Cradle Products Innovation Institut www.c2ccertified.org

Zdroj: AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

Kategorie: Luxusní bydlení Luxusní interiéry Novinky
Tagy: design interier sklo
Sdílejte článek

Diskuze