dřevěné chalupy

Chalupa s červenou lavicí při stěne z exteriéru
Návštěvy domů

Unikátně zrekonstruovaná chalupa ctí typický charakter jizerské architektury. Vše nabízí dvakrát

Mezi stavby utěšené jako obrázek rozhodně patří Chaloupka Dvě Sestry na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Rodinný majetek, rekonstruovaný ve prospěch původní historické předlohy, se pyšní atraktivní polohou v blízkosti nejoblíbenějších českých běžkařských tratí a sjezdovek.

Dřevěnka s kamennou přístavbou v Chřibské
Návštěvy domů

Do malebné dřevěnky investovali nejen peníze, ale i čas a úsilí. Spojili v ní chalupaření s podnikáním

Když po třech letech hledání stáli Klára a Karel před malebnou dřevěnkou, zamilovali se do ní na první pohled. Bylo to jednoduše osudové setkání.

Exteriér - Chalupa bez technologií v Orlických Horách
Návštěvy domů

Mladá rodina snila o domku bez technologií uprostřed krásné přírody. Své útočiště nakonec našla v chalupě v Orlických horách

Jak si představujete místo pro absolutní odpočinek od rušného každodenního života a moderních technologií? Architekti z ateliéru Molo architekti nedávno realizovali podobný sen mladé rodiny. Výsledkem je „pařezová chaloupka“, která poskytuje dokonalou relaxaci od umělých materiálů i uspěchané, věčně vystresované společnosti.

Interiér srubu ze smrkového dřeva
Návštěvy domů

V malebném údolí na pomezí Orlických hor a Jeseníků stojí roubenka s kouzelným interiérem

Prostředí, ve kterém se stavba nachází, zcela jistě předurčuje její atmosféru. V malebném údolí na pomezí Orlických hor a Jeseníků tedy nepřekvapí roubenka s kouzelným interiérem, kde vůně dřeva způsobí, že je mysl zbavená civilizačních starostí ochotna uvěřit v existenci skřítků a jiných vzácných bytostí.

Víkendový domek na břehu řeky
Návštěvy domů

Dynamická chata, která získala prestižní ocenění. Upravíte si ji podle nálady a počasí

Chata Anna, kterou navrhl designér Caspar Schols, se stala v mezinárodní soutěži 2021 Architizer A+Awards projektem roku v kategorii „+Living Smal“. Okouzlila nejen příjemným designem, ale především překvapivou dynamikou, kterou se přizpůsobuje obyvatelům.

Chalupa stoletá rekonstrukce
Rekonstrukce domu

Stoletá chalupa v Orlických horách se dočkala znovuzrození! Kromě rekonstrukce i vkusného rozšíření

Jsou projekty, na kterých je nejdůležitější prostředí, kde se nacházejí, a historický odkaz, který nesou. Nepochybně k nim patří i stoletá chalupa Anička v Orlických horách. Kromě toho, že vyžadovala úpravy kvůli věku, její majitelé potřebovali v interiéru více prostoru.

Dřevostavby

Dům pro tři generace zapadl do krajiny na okraji Krkonoš

Na dohled krkonošských svahů, na okraji Zlaté stezky stojí chaloupka… Vlastně pořádný dům, který – ač nový – vypadá, jako kdyby zkrotil čas: je moderní, a přesto přirozený. Trochu kamenný, trochu dřevěný a v něm místo hned pro tři generace obyvatel.

Foto: Leonas Garbacauskas
Návštěvy domů

Chatka postavena za tři dny poskytuje vše potřebné včetně dokonalého klidu

Maličký domeček umístěný ve starém lese v oblasti Pakalniškės v Litvě je ideálním místem pro romantický útěk z města a od každodenního stresu. Rovněž může být kreativním studiem, kempem pro příznivce jógy nebo cokoliv, co se dá dělat v náruči přírody.

Foto: Daniela Dostálková
Dřevostavby

Rodinná dřevostavba, která se přizpůsobí potřebám majitelů

Líbí se vám klasické domy v podobě stodoly s moderními úpravami? Tento projekt překvapí nejen příjemným interiérem, ale zejména možností přizpůsobit se k aktuálním potřebám a požadavkům majitelů.

foto: Aslak Haanshuus Arkitekter AS
Návštěvy domů

Chatu dokonale sladili s terénem a ukryli ji před větrem

Vlastnit příjemnou chatu vonící dřevem v lůně krásné přírody je snem mnoha z nás – nebo si v ní odpočinout alespoň na pár dní.