rekonstrukce rodinných domů

Renovace domu v Laval, Quebec
Návštěvy domů

Designérčin vysněný domov: Stoletý dům prošel pod jejíma rukama kompletní proměnou

Do největšího montrealského předměstí Laval se vypravíme navštívit designérku Mélissu Ohnonu. Stoletý dům prošel pod jejíma rukama kompletní proměnou, takže je užitný prostor využit do posledního kousku, do interiéru proudí mnohem více denního světla a majitelé se mohou těšit z venkovních výhledů.

Dům pro bratra
Návštěvy domů

Nedejte se oklamat! Navenek betonová kostka ukrývá uvnitř promyšlené řešení

Stále více moderních projektů rodinných domů se snaží chránit soukromí svých obyvatel. Vznikají nádvoří a atria uprostřed stavby, kam mají přístup jen domácí. O výhodách takovýchto rodinných domů není třeba diskutovat.

obývací pokoj ve venkovskem stylu
Návštěvy domů

Venkovský domek, kde se okamžitě cítíte jako doma (VIDEO)

Zelená svěžest bylinek a čerstvě posečené trávy, něžné tóny rozkvetlé levandule, červeň zralých jahod, teplé odstíny dřeva a proutěných košíků, modř letního nebe a k tomu hrnky na kávu a tvarohový koláč na lněném ubruse vás provedou líným dopolednem na terase, kde ševelí teplý větřík a vzduchem se linou vůně, které si pamatujete z dětství.

Návštěvy domů

Rekonstrukce typického rodinného domu s pavlačí a se zahradou

Pokud jste měli prarodiče na venkově, určitě si pamatujete na typické podlouhlé domy s pavlačí sahající hlouběji do pozemku. Za domem zpravidla býval další dvůr, kde domácí chovali drůbež a dobytek, a za ním následovala zahrada.

Foto: Jakub Sobotka
Návštěvy domů

Fantastická proměna! Stoletý dům byste dnes ani nepoznali

Obyvatelé města Rožnov pod Radhoštěm byli velmi překvapeni přeměnou více než stoletého domu, který roky hyzdil ulici Čechova. Nová podoba osvěžila celý vzhled okolí, největší tajemství však najdete v interiéru a mimo pohledu z ulice.

FOTO finalfin
Návštěvy domů

V Hlučíně stojí dům jako z Notting Hillu

Zrekonstruovaný dům v Hlučíně se pyšní historickou fasádou z lícových cihel, která připomíná anglickou architekturu v georgiánském stylu. Režnou fasádu rozjasnila decentní štuková výzdoba a barevné řešení oken a vchodových dveří.

Foto: Kompost.works / BcA. Petr Polák, Bc. Matěj Hošek
Rekonstrukce domu

Úsilí vložené do komplikované proměny rodinného domu z 30. let stálo za to

Staré domy z třicátých let minulého století není jednoduché přestavět. Kromě nevyhovující dispozice pro moderní život jsou zde i technické a estetické problémy. Navíc, téměř vždy již byly jisté snahy dům přestavět či upravit.

Foto: OOIIO Arquitectura, josefotoinmo
Návštěvy domů

Jak se stará hospodářská budova proměnila v charizmatické bydlení

Ve španělském Toledu stojí někdejší hospodářská budova přeměněná v charizmatické bydlení. Nechybí atmosféra minulosti, či společenská místnost v „jeskyni“.

Návštěvy domů

Skromná dřevěná přístavba k rodinnému domu se i přes nízký rozpočet podařila!

Čtyřicet metrů čtverečných není pro bydlení mnoho, ale pokud se váš obytný prostor o ně umně rozšíří, potom to už něco znamená.

Návštěvy domů

Moderní pastelový interiér byste za zdmi kamenného domu nečekali

Zvenku vypadá jako postarší kamenný dům, který zažil malé opravy. Zevnitř překvapí každého návštěvníka svou originalitou a okouzlující atmosférou. Kamenný dům postavený v roce 1699 byl stavebně modifikován v roce 1703 a od té doby si žil svůj nerušený (ačkoli chátrající) život.