bílá
Světlé a vzdušné bydlení pro mladý pár aneb Jak vypadá byt, který lze kdykoliv přestavět?
Z uzavřeného bytu „poctivě“ rozděleného na co nejmenší prostory – jak bylo kdysi zvykem – vzniklo světlé a vzdušné bydlení pro mladý pár. Po odstranění všech příček, které bylo možné zbourat, se byt poprvé naplno nadechl a velkorysá výměra krásně vynikla. Jak se toho podařilo architektům z ateliéru Kuklica Smerek dosáhnout a co je nejsilnějším bonusem bytu po proměně?
Téměř všechny cihly z demolice starého domu opět použili a ekologickým přístupem zachovali atmosféru starého viktoriánského domu
Snaha o ekologickou výstavbu a udržitelnost vede mnoho architektů k opětovnému použití materiálů ze starších staveb. Nejčastěji je využívají při rekonstrukcích nebo novostavbách, které vznikají na místě původní budovy – i proto, aby zachovali atmosféru prostředí. Neméně důležitým faktem je, že opětovné použití materiálů snižuje stopu oxidu uhličitého.
V pražském domě z šedesátých let byste takovýto byt rozhodně nečekali! Z původně stísněného prostoru je dnes světlý prostor se zelenou stěnou
Zeleň se stává stále důležitější součástí interiérů, a to nejen z dekorativních důvodů. V rekonstruovaném bytě z šedesátých let dostala nezvyklý prostor – celou jednu stěnu v jídelní části denní zóny. Ani věřit se nechce, že tento byt byl původně stísněný a tmavý. Autory působivé rekonstrukce jsou Martin Machů a Anna Holešovská z ateliéru Ti architekti.
Jak může vypadat moderní a plnohodnotné bydlení na jihočeském venkově
I v českých vesnicích a na okrajích menších měst si můžete všimnout tendence chaotické výstavby domů. Zdá se, že nejdůležitější je pro investory zaplatit co nejméně za pozemek a postavit co nejvyšší zeď, aby jim nikdo neviděl „do hrnce“. Navíc většina domů nemá žádný výraz – jsou to klasické domy se čtvercovým půdorysem a valbovou střechou, často nevkusně omítnuté.
Jak vytvořit prostor, který by i v bílém šatu vypadal famózně
Čistě bílý interiér se může často jevit jako chladný nebo nehostinný, ale někdo na bílou nedá dopustit. Jak tedy vytvořit prostor, který by i v bílém šatu vypadal famózně a ne tak, jako kdyby mu něco chybělo?
Světlý a uklidňující byt, jehož atmosféru změnila nejen tapeta
Majitelka bytu na okraji Liberce si přála interiér ve světlých barvách a materiály, které by odkazovaly na splynutí prostoru s přírodou. Kromě pocitu prostornosti a čistoty, který vzniká díky citlivému přístupu designéra Josefa Trakala, v bytě sehrávají důležitou roli i působivá tapeta a obraz. Na obou je příroda a snová mlha.
Krásný a funkční interiér říznutý francouzským šarmem
Bílá, dřevo a promyšlené detaily jdou v tomto novém barrandovském bytě ruku v ruce s funkčností.
Jak zachovat soukromí navzdory blízkosti sousedů? Jednoduchý dům zachovává kvalitu života uvnitř i ve venkovních prostorách
Jednoduchá architektura jednopodlažního domu v kanadském Gatineau vznikla z prefabrikovaných stěn. Modelový dům zkoumá bydlení jako hru objemů, která vyvažuje otevřenost a intimitu. V rámci čtyř hmot přináší dům bohaté výhledy, světlé prostory a zachovává kvalitu života uvnitř i ve venkovních prostorách. A to navzdory blízkosti sousedů.
Světlý rodinný dům, ve kterém hraje hlavní roli měď
Když vejdete do prostoru domu, v prvé řadě vnímáte vyzařování celého díla a až postupně odhalíte jednotlivé detaily. V projektu, který vám představujeme, hraje hlavní roli měď.
Promyšlená rekonstrukce byt nafoukla: kuchyň v obývacím pokoji, dětský pokoj v ložnici
Architektonické duo Pavel Nový a Vít Svoboda, které pracuje pod značkou 0,5 Studio už desetiletí, má ve svém portfoliu nový projekt. Krédo „zdraví a krása“ a typické odlehčení ani tentokrát neobešli, ačkoliv rekonstruovali interiér v zástavbě z období socialistického realismu. Výsledkem je stylový, zároveň však jednoduchý interiér, který vyhovuje potřebám majitelů a též zapadá do existujícího domu.