přístavby rodinných domů

Dům v šedé barvě se zahradou
Návštěvy domů

Jak proměnili téměř stoletý dům v původním stavu v moderní bydlení, které majitelům přineslo více prostoru, komfortu a úspor

Holandský Amsterdam je město s neuvěřitelným kouzlem. Do velké míry ho vytváří místní architektura. Tu je samozřejmě nutné udržovat, obnovovat a často i rozšiřovat, aby vyhovovala potřebám dnešních obyvatelů či uživatelů. Téměř nedotknutý rodinný dům z roku 1934 byl na tom podobně – jeho majitelé potřebovali o něco větší prostor a zároveň si přáli, aby byl energeticky mnohem efektivnější.

Přistavěné budovy z opalovaného dřeva a bazén
Návštěvy domů

Rodinná rezidence s bazénem a krásnou zahradou vyrostla na místě původního statku

Základním zadáním, s nímž se majitelé staré hospodářské budovy na severu Francie obrátili na architekty z ateliéru Coldefy, byla obnova a rozšíření statku z devatenáctého století. Přáli si, aby na jeho místě vznikla rodinná rezidence s bazénem a s krásnou zahradou, přitom však měla navazovat na okolní prostředí a venkovsky styl místních staveb. Toto je výsledek.

Prosklená fasáda
Návštěvy domů

Dům byl otočen zády k zahradě, po rekonstrukci změna o sto osmdesát stupňů

Mnoho rodinných domů bylo kdysi stavěno prakticky úplně opačně vzhledem k aktuálním potřebám rodin. Byly otevřené do ulice a uzavřené ze strany zahrady. Zahrada tak tvořila samostatný celek, úplně oddělený od života v domě.

Otevřený obytný prostor s cihlovou střechou
Návštěvy domů

Na místě bývalé venkovské cihelny postavili unikátní bydlení

Novostavby, které připomínají staré řemeslné umění a původní funkci pozemku, mají zvláštní kouzlo. Na místě bývalé venkovské cihelny v Čachticích přibyla přístavba, která využívá cihly nezvykle, objekt doslova dýchá propojením s historií pozemku. Architektům se v této nevelké přístavbě podařilo oživit i kus tradiční práce. Atmosféra, která z ní vyzařuje, je mimořádně silná.

Foto: MgA. Tomáš Dittrich
Návštěvy domů

Malé rozšíření domu udělalo majitelům velkou službu

Na první pohled zcela jednoduchý dům ve tvaru kostky ukrývá několik zajímavých tajemství a detailů. Aby se odlišil od ostatních podobných domků, a zejména proto, aby poskytl rodině větší pohodlí, majitelé domu oslovili architekty s požadavkem návrhu interiéru.

Moderní přístavba rodinného domu
Návštěvy domů

Řešení pro staré domy s charizmatem: Raději přistavět, než bourat!

Tento dům je příkladem, jak může silná vůle rodiny zachovat starý dům a inspirovat novou architekturu.

Rodinný dům Rusovce
Návštěvy domů

Mladá rodina získala úpravou domu rodičů moderní prostor

Úprava rodičovského domu v nový moderní prostor je jedním z nejdostupnějších řešení bydlení mladých rodin. Samozřejmě ne vždy je to možné, někdy se přestavba či dostavba ani nevyplatí. Naštěstí to nebyl případ této rekonstrukce a přístavby.

cihlová přístavba
Návštěvy domů

Domu chybělo světlo a prostor, vše vyřešila cihlová přístavba

Prostor v přízemí domu měl nízký strop a byl rozdělen na hodně malých částí. Díky odstranění příček a díky přístavbě vznikl vzdušný a homogenní prostor.

Střecha přístavby přesahuje zeď
Rekonstrukce domu

5 kroků k úspěšné rekonstrukci špatně postavené přístavby

Rekonstrukce špatně postavené přístavby znamenala pro Ellie a Nicka možnost vytvořit na míru šitý prostor pro jejich rodinu – a jejich dva ušaté mazlíčky.

Přístavba rodinného domu
Návštěvy domů

Přístavba rodinného domu, která změnila život celé rodině

Jaké je nejjednodušší řešení, když původní rodinný dům už nestačí? Máte-li dostatek prostoru, situaci vyřeší přístavba.